Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Amerykanie podkupią Inuitów?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
28-04-2020 10:27Arminius (25555 punktów)Czy Amerykanie podkupią Inuitów?
Ocena 2 na 2
USA ogłosiły gotowość przekazania Grenlandii "pakietu pomocowego" w wysokości około 12 mln USD. Decyzja owa następuje w krótkim okresie czasu po tym, gdy prezydent Trump złożył rządowi Danii ofertę kupna Grenlandii. Największa wyspa na świecie należy do Danii i cieszy się sporą autonomią. Ludność Grenlandii, w większości Inuici, przychylnie spoziera na amerykańskie "awanse" i oferty finansowe. Duńczycy z kolei traktują poczynania USA, w tym cyniczne "podkupywanie" autochtonów, z coraz bardziej rosnącą irytacją i oburzeniem, szczególnie, iż politykę jak wyżej prowadzi ich sojusznik z NATO.
Moja rada dla Inuitów jest następująca. Pod rządami Danii macie jak u pana boga za piecem - bez względu na to, jakich problemów doświadczacie.
Jak zmienicie "pana", skuszeni judaszowymi srebrnikami, to będzie gorzej - skończycie prędzej czy później jak amerykańscy Indianie. Wybór należy do Was.


"The US has announced a $12.1m (£10m) aid package for mineral-rich Greenland - a move welcomed by the Danish territory's government.
This year the US will also open a consulate in the vast Arctic territory, whose population is just 56,000.
Last August President Donald Trump expressed an interest in buying Greenland - an idea dismissed by Denmark as "absurd".
The US is competing with Russia and China for Arctic resources.
Greenland is an autonomous Danish territory heavily reliant on fishing and Danish government subsidies. Most of its people are ethnic Inuit.
But Greenland is gaining strategic importance due to thawing Arctic ice opening up new sea routes and mineral deposits. The US has an important military base there, at Thule, crucial for missile early warning and space surveillance."

www.bbc.com/news/world-europe-52396715
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365