 |
Niesamowite podobienstwo... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-01-2008 02:33 | darlove (2804 punktów) | Niesamowite podobienstwo...
1 na 1 | Tak sobie siedzialem wieczorem i sluchalem Radia Maryja. Mam to w zwyczaju, albowiem chce wiedziec, jak dziala psychika ludzi dotknietych chroniczna niemoca logicznego rozumowania. Jeden gosc zadzwonil, troche sie powywnetrzal i wypowiedzial takie oto zdanie: "W zyciu chrzescijanina nic nie dzieje sie przypadkiem." I tak sobie pomyslalem, ze przeciez to zdanie przeczy podstawowej zasadzie chrzescijanstwa: wolnej woli. Bo skoro nic nie dzieje sie przypadkiem, to znaczy, ze wszystko w zyciu takiego delikwenta jest zdeterminowane, a skoro jest, to lacno chyba zdac sobie sprawe z tego, ze np. zlodziej jest zlodziejem nie dlatego, ze czyni go okazja, ale dlatego, ze ktos kiedys, dawno temu, zadecydowal, ze ten delikwent zrobi wtedy a wtedy to i to. Gdzie tutaj wolna wola - Bog sam raczy wiedziec. Podobnie, bogaty jest bogaty, bowiem ktos kiedys tak zadecydowal. Totalna sprzecznosc z dogmatem (bo jak to inaczej nazwac?) wolnej woli. Oczywiscie, ksiadz prowadzacy ani slowem sie nie odezwal. Rozumiem zatem, ze sie zgadzal ze zdaniem sluchacza, albo mial go za tak wielkiego durnia, ze nie bylo nawet sensu wdawac sie w wyjasnienia, bo by tego ow duren i tak nie zrozumial. Nie dziwi mnie zatem wcale, ze ludzie na pewnym poziomie maja to radio i kler w ogole za niewarty uwagi ludowy folklor, ktorym nie warto sobie glowy zaprzatac. Dziwi mnie natomiast to, a rownoczesnie przeraza, ze sa w Polsce ludzie z tytulami naukowymi uczelni swieckich, ktorzy gotowy byliby kazdej bzdury wypowiedzianej przez Radyjo, albo ksiedza, bronic. I to jest tutaj najtragiczniejsze. Jeszcze jedna kwestia, ktora chcialem sie podzielic. Wracam do Inkwizycji i procesow. Kazdy wie, ze dzialala ona w ten sposob, ze stawiala czlowieka przed trybunalem inkwizycyjnym, oskarzala, jakze czesto bezpodstawnie, aby nie powiedziec: zawsze, wydawala wyrok skazujacy i... co? Otoz umywala rece. Jak wiadomo wszem i wobec wyrok wykonywalo swieckie panstwo przy pomocy swieckich katow. Hm... tak sobie mysle, czy to nie przypomina troche scen z kart pewnej ksiazki, na ktorej katolicyzm, a ogolniej chrzescijanstwo, sie zasadza??? Czy nie jest rechotem historii (a moze KrK nie jest po prostu tym, czym sie ma wydawac, ze jest?), ze kosciol rzekomo zalozony przez czlowieka, ktory tak wlasnie zostal stracony, sam tracil ludzi, dziesiatki tysiecy, w dokladnie ten sam sposob? Czy to nie daje do myslenia ludziom myslacym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 #46 2 na 2 | darlove (2804 punktów) | Odp: Niesamowite podobienstwo... | > Spróbuję jeszcze raz, chociaż wyczuwam wrogość.> Wiesz na czym polega gra w szachy? Jak zaczynasz grę wszystkie możliwe kombinacje są już znane, ale grasz, Ty podejmujesz decyzje, możesz przegrać, wygrać zremisować.> Czy nie jest tak że wszystkie kombinacje istnieją? Jednak Twoja i przeciwnika kombinacja wydarzyła się. A inne nie, chociaż są, nieprawdaż?> A co do wyrażeń, jeśli czegoś nie rozumiesz, wyjaśnię.A czy istnieja kombinacje, ktore nie istnieja? Gdybys znal prace takich logikow jak np. Tarski, nie opowiadalbys bajek (nie zalezy mi na tym, jak to zabrzmialo) i wiedzialbys, ze istnienie nie jest cecha przedmiotow. Mowimy takze o rzeczywistosci fizycznej chyba w tym przypadku, a nie zyczeniowej. Bo wiesz, rownie dobrze mozna powiedziec, ze istnieje wszystko, co da sie, i nie da sie, pomyslec. I znow wszystko sprowadzi sie do absurdu. Czy istnieje obiekt w rzeczywistosci fizycznej, ktorego nie da sie pomyslec? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe, ze wlasnie, wg twojej logiki, zdefiniowalem ceche... Ale czy istnieje desygnat? Powiem tak: bardzo mi sie nie wydaje. Dam ci przyklad. Zdefiniujmy zbior, ktory zawiera wszystkie takie zbiory, ktory nie sa swoim elementem. Pytanie: Czy ten zbior jest swoim elementem? Innymi slowy: czy taki zbior istnieje? Nie uprawiajmy zonglerki slowami, odrywajac zupelnie ich znaczenie od rzeczywistosci fizycznej, bo taka dyskusja jest jalowa. Zapytam cie tak: w jaki sposob istnieje liczba 2??? A co do tego: > Bóg zatem widzi wszystkie możliwe zdarzenia które miały miejsce, dzieją się i będą się dziać. Skoro tak, witaj wolna wolo!odpowiem tak: Zegnaj wszechmoco! Inaczej: Zegnaj Panie B.! |
#47 1 na 1 | jaroslaw (104 punktów) | Odp: Niesamowite podobienstwo... | Nie należy mylić jadu z ironią. Pozdrawiam |
| prokaczystowska_racjonalistka(263 pkt) | Odp: Niesamowite podobienstwo... | > Nie należy mylić jadu z ironiąateiści są biologicznie wyposażeni w jad,taka żmija zygzakowata,kobra np. szanuje je bo są to jedyne stworzenia które nie mają anatomicznej zdolności do klękania przed kimkolwiek/czymkolwiek. tacy hiper ateiści absolutni. |
#49 1 na 1 | radek (767 punktów) | Odp: Niesamowite podobienstwo... | Natomiast ludzie pokroju prokaczystowska ze wszystkimi kombinacjami ilosci punktow nie podlegaja mechanizmom biolgii, czy fizyki. Sa zupelnie osadzeni w prozni, nie ksztaltuje ich ewolucja, ba, nawet nie maja DNA. To istoty zlozone z bozych czastek biegajace po dysku dzwiganym przez nieskonczona liczbe zolwi. Caly Wszechsiwat i prawa nim rzadzace to jedna wielka mistyfikacja zaplanowana przebiegle przez kreatora, aby wprowadzacludzi w blad, a nastepnie karac. Viva racjonalizm w wydaniu bozym. |
1 2 3 4
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|