 |
Zwrot postów użytkownika witwos Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-07-2008 00:24 | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Zwrot postów użytkownika witwos | Zgodnie z życzeniem oddaje posty.
#28 17-07-2008 20:25 *.chello.pl witwos (526 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (287) Odp: Wszechświat - czy zaprojektowany? >P.S: Mam kolegę doktora astronomii. Czy będzie użyteczny?
W żadnym wypadku. Nabuko i tak go wytnie. No chyba, że...,
>Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
Chodzi o to niebo co nad Twoją głową. Odpowiedz.. Oceń na [+] [-] Zgłoś nadużycie | Usuń
------------------
#29 17-07-2008 20:53 *.chello.pl witwos (526 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (287) Odp: Wszechświat - czy zaprojektowany?
>Właściwie to nie chodziło o niesmak, po prostu łudzę się jeszcze, że coś wyjdzie z wzniosłych założeń tego wątku. Zwykłe stopniowanie restrykcji, ostrzeżenia dla witwosa i dokowskiego, to za trzecim razem wypadało już wyciąć. >Chciałem pokazać, że robię, to co obiecałem, czyli wycinam posty nic nie wnoszące do tematu.
Po co mnie wywołujesz?
Nic nie wyjdzie, już Ci o tym napisałem. Ostrzegać możesz swoje dzieci, żonę, teściową i dokowskiego, jak się na to zgadza. Ja się na żadne Twoje ostrzeganie nie wyraziłem zgody. Na usuwanie moich postów też nie.
Kto ocenia co wnosi, a co nie do tematu, Ty? A jakie masz do tego kompetencje? Mianowałeś się Wielkim Cenzorem?
>Tylko sam już nie wiem, czy jest sens dbać o porządek, jeśli nie ma z czego wybrać. Oprócz mojego pierwszego nieskończonego postu właściwie powinienem usunąć wszystko. Jeszcze nikt nic wartościowego nie dodał do tego co napisałem,
Nim zacząłeś to tworzyć napisałem Tobie o braku sensu. Sugerowałem założenie osobnego forum. Wynik takiej dyskusji także jest znany.
Cyt: "Próbować można, nawet trzeba, choć finał jest łatwy do przewidzenia. Jeden będzie udowadniał. że wszystkim rządzą prawa fizyki i inteligentnego Kreatora nie ma, drugi się z tym nie zgodzi i zapyta, skąd się te prawa wzięły? Tu racjonalna rozmowa dobiegnie końca. Zaczyna się metafizyka. Taka dyskusja Dawkinsa z Hellerem."
Ale próbować zawsze można.
Pozdrawiam
------------------
#29 18-07-2008 00:17 *.chello.pl witwos (529 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (288) Odp: Wszechświat - czy zaprojektowany? >Zwykłe stopniowanie restrykcji, ostrzeżenia dla witwosa i dokowskiego, to za trzecim razem wypadało już wyciąć. >Chciałem pokazać, że robię, to co obiecałem, czyli wycinam posty nic nie wnoszące do tematu.
Jeszce raz pytam: Po co mnie przywołujesz. Jak już to robisz to zostaw moją odpowiedź. Spójrz o czym teraz piszesz z innymi. To ma być merytoryczna dyskusja na poziomie. Jak już usunąłes to wypada zostawić w tym miejscu o tym informację
Proszę o zwrot moich postów. Są moja własnością. Odpowiedz.. Oceń na [+] [-] Zgłoś nadużycie | Usuń
---------------------
#30 18-07-2008 00:18 *.chello.pl witwos (529 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (288) Odp: Wszechświat - czy zaprojektowany? >Witam. Moderacja! Moderacja OVER!!
W tym miejscu był mój post. Gdzieś tam był drugi. Ktoś mi ukradł post.
Czy jest to noc znikających postów?
Uprzejmie proszę o odnalezienie moich postów i ich zwrot. Znając tego co kosi cudze posty, ten też zniknie. Mam jednak nadzieję, że jakiś moderator o trzeźwym umyśle, zdąży to przeczytać.
Moje posty są moje. Nie życzę sobie, żeby każdy komu się zechce ,sobie je zabierał. Proszę o zwrot
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | > - Można zlekceważyć wolność wypowiedzi i położyć na to wszystko, to co się w takich sytuacjach kładzie. Ja tak właśnie uczynię, za Twoim przykładem.I racja! Chuj kładź  Bo (za jak pisze nabuko ) Cytat:Oprócz mojego pierwszego nieskończonego postu właściwie powinienem usunąć wszystko. Jeszcze nikt nic wartościowego nie dodał do tego co napisałem To wątek Boga nabuko to pewnie mój post podzieli los wcześniejszych  |
| placownik (17853 punktów) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos |
> To wątek Boga nabuko to pewnie mój post podzieli los wcześniejszych  Jeśli nie zmodyfikujesz używanego słownictwa, to tak będzie. Za moją przyczyną. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | > >To wątek Boga nabuko to pewnie mój post podzieli los wcześniejszych  > Jeśli nie zmodyfikujesz używanego słownictwa, to tak będzie. Za moją przyczyną.> Pozdrawiam> Niech strój słów podkreśla urodę myśliJesteś wrogiem pisania wprost? Napisałem wprost to co miał witwos na myśli. Pisałem gdzieś wcześniej "mam to w końcówce układu pokarmowego" przez co miałem na myśli "ma to w dupie" i nie było reakcji. Odrobinę liczę tu na wsparcie Z.Ś. piszę po polsku przecież! Jeżeli za nie zmodyfikowanie postu dostanę bana to cóż.... Przeczekam  |
#19 1 na 1 | placownik (17853 punktów) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos |
> Jesteś wrogiem pisania wprost? Jestem zwolennikiem przestrzegania regulaminu, który kwestie używania wulgaryzmów reguluje jednoznacznie. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos |
> Jestem zwolennikiem przestrzegania regulaminu, który kwestie używania wulgaryzmów reguluje jednoznacznie.Ja także nie toleruję wulgaryzmów, ale puszczę Cię kolego przodem (byłeś pierwszy). Ja mogę tylko usunąć, podejrzewam, że Ty bez problemu możesz wstawiać kropki, lub wyraz zamienny. A może zabawimy się w wyliczankę "..entliczek-pentliczek usuwasz Ty.."  Pozdr. |
#21 2 na 2 witwos (7120 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | > > Jestem zwolennikiem przestrzegania regulaminu, który kwestie używania wulgaryzmów reguluje jednoznacznie.> Ja także nie toleruję wulgaryzmów, ale puszczę Cię kolego przodem (byłeś pierwszy). Ja mogę tylko usunąć, podejrzewam, że Ty bez problemu możesz wstawiać kropki, lub wyraz zamienny.> A może zabawimy się w wyliczankę "..entliczek-pentliczek usuwasz Ty.."I juz wszystko się wyjaśniło. Nabuko inspirowany złotymi myślami Zbysława Śmigielskiego, zwariował. www.racjonalista.pl/forum.php/s,145199/k,145903 I tak to nieomylnemu nabuko króliki zaczęły sie w głowie króliczyć. Albo faktycznie ma niesamowite poczucie humoru. |
J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | Zapomniałem o regulaminie... Masz rację! Obiecuję poprawę  |
| Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | |
#24 1 na 1 | placownik (17853 punktów) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos |
> ale potem to ma się odruch wymiotny, kiedy się czyta jak uzerzy skaczą sobie do gardeł, nie pamiętając o czym miała być dyskusja. Częściowo podzielam Twoje odczucia, choć moje reakcje nie są aż tak skrajne. Rzeczywiście często tak właśnie się zdarza. W Twoim wątku nikt jednak nie skacze sobie do gardeł, lecz dzięki Twojej moderatorskiej aktywności, czy raczej nadakywności, dyskusja zemrze lada chwila, o ile już nie oddała ducha. Po Twojej ostatniej odpowiedzi udzielonej Marianowi, w której odżegnujesz się od wskazania zarzucanych mu przez Ciebie błędów logicznych, będzie Ci raczej trudno znaleźć poważnego dyskutanta chętnego do zgłębiania Twojej logiki Obym się mylił. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
#25 1 na 1 nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | Ad. placownik> Po Twojej ostatniej odpowiedzi udzielonej Marianowi, w której odżegnujesz się od wskazania zarzucanych mu przez Ciebie błędów logicznych, będzie Ci raczej trudno znaleźć poważnego dyskutanta chętnego do zgłębiania Twojej logikiPamiętaj kolego, że ja nawet nie zacząłem dobrze dyskusji, przez takie wątki poboczne nie mam czasu na kontynuowanie postu otwierającego. Celowo więc zniechęcam do zwykłej wymiany zdań. Liczę na to, że jednak trochę czasu potrzeba, by osoby mające coś wartościowego do napisania dowiedziały się, że taka dyskusja istnieje i przygotowały jakiś konkretny wywód. > Obym się mylił.Z doświadczenia wiem, że najprawdopodobniej się mylisz, gdziekolwiek podejmowałem dyskusję temat momentalnie przyciągał armię "żądnych mojej krwi" przekonanych o swojej racji. Gdybym tylko puścił ten watek na żywioł, to miałby już setki postów, tak jak to się działo na Ateista.pl, czy pl.sci.biologia. Ale co by to miało za sens, już wiem, że jestem "utytułowanym mistrzem" takich potyczek, dlatego ich nie szukam. To moja ostatnia próba publicznych dyskusji, potem będę pisał książkę. Mi nie chodzi o ilość, lecz o jakość, nie odczuwam satysfakcji z intelektualnego pokonywania "słabych przeciwników", czekam, aż spotkam takiego co mnie pokona. Cierpliwości więc i zachęcam do udzielenia mi pomocy, przecież w archiwach macie zapewne wiele wypowiedzi, które mogą się przydać, a ja nie mam czasu ich szukać, by je wyciągnąć do potrzeb danego tematu. Może także mógłbyś kogoś konkretnego poprosić o komentarz, tak jak to zrobił Zbyszek Bryłowski, za co jestem mu bardzo wdzięczny. pozdr. Nabukomb |
#26 1 na 1 witwos (7120 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | > będzie Ci raczej trudno znaleźć poważnego dyskutanta chętnego do zgłębiania Twojej logikiDokowski, a tak przy okazji, nie wiesz gdzie się podziewa A.Barycki. Jakoś go nie ma. Chyba nie w puszce znowu? |
| placownik (17853 punktów) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos |
> nie wiesz gdzie się podziewa A.Barycki. Jakoś go nie ma. Chyba nie w puszce znowu? Zaglądałem. Tam go nie ma. Może szykuje materiały na temat rzekomości Globalnego Ocieplenia? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
#28 3 na 3 witwos (7120 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | > >nie wiesz gdzie się podziewa A.Barycki. Jakoś go nie ma. Chyba nie w puszce znowu?> Zaglądałem. Tam go nie ma. Może szykuje materiały na temat rzekomości Globalnego Ocieplenia?To prawdziwy racjonalista. Jak udowodni to wygra samochód, swój własny. |
#29 2 na 2 witwos (7120 punktów) (zablokowany) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | > Z doświadczenia wiem, że najprawdopodobniej się mylisz, gdziekolwiek podejmowałem dyskusję temat momentalnie przyciągał armię "żądnych mojej krwi" przekonanych o swojej racji. Gdybym tylko puścił ten watek na żywioł, to miałby już setki postów, tak jak to się działo na Ateista.pl, czy pl.sci.biologia. Ale co by to miało za sens, już wiem, że jestem "utytułowanym mistrzem" takich potyczek, dlatego ich nie szukam.Nakbukomb, przecież ja ciebie znam. Demencja starcza popuściła. Ty nie tylko na Ateiście, FiM i u biologów brylowałeś. Wszędzie węszyłeś spisek i obrażałeś rozmówców. Na tym innym forum długo nie gościłeś. Nikt z tobą nie chciał szczególnie rozmawiać. Za to Gość-Ni miał niezły ubaw. Nie skorzystałeś z udzielonych ci tam rad? Przyjmij więc następną. Zajmuj się tą swoją "Całościową Teorią Wszystkiego", a jak nie chcesz, to wróć do fachu. Idź do lasu liczyć drzewa. |
#30 1 na 3 | awitu (7627 punktów) | Odp: Zwrot postów użytkownika witwos | Nabuko zgodzę się z placownikiem, zainteresował mnie temat dyskusji, przeczytałam kilkakrotnie cały wątek, o ile założenia były piękne, to później wykonanie mnie zadziwiło. Po ostatnim poście do Mariana jestem już pewna, nie znajdziesz rozmówcy, ponieważ stoisz na jednej szali zarzucając wszystkim innym brak obiektywizmu. Tylko problem w tym, że sam jesteś mało obiektywny. Posiadasz poglądy i to równie mocne jak każdy z Twoich dyskutantów, co bardzo razi w każdym Twoim poście. Aby ta dyskusja mogła przebiegać potrzebny by był ktoś, kto nie posiada poglądów na dany temat i mógłby zająć się oceną i stać się arbitrem. Nie oczekujesz dyskusji, oczekujesz, że rozmówcy tego forum, wyszukają Ci materiał na książkę a to zupełnie inne działania. Forum gromadzi ludzi, którzy lubią i chcą dyskutować, zastanawiać się, wyciągać wnioski, przedstawiać własne poglądy. Ty oczekujesz, że grzecznie odłożą poglądy i przyniosą ci cytaty z książek. Tu kłaniam się w kierunku dokowskiego, piękne i chwalebne słowa o pamięci. Nie wtrącałam się w dyskusję, bo to nie moje poletko, posiadam własne poglądy na dany temat, które ukształtowały się w oparciu o różne źródła od książek po własne przemyślenia, ale nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, ale jeszcze nikt nigdy nie przedstawił mi argumentu na tyle mocnego bym w ogóle pomyślała, że wszechświat mógłby być przez kogoś zaprojektowany, dlatego zaciekawił mnie ten wątek bo pomyślałam że a nuż jest taki argument i będę musiała się choć zastanowić nad taką koncepcją. Zarzucając innym rozmówcom, że nie wnoszą nic w temat nie przedstawiłeś do tej pory ani jednego dowodu na potwierdzenie własnych poglądów. Do tej pory najbardziej przekonującym dowodem dla mnie jako obserwatora był post placownika i jego porównanie, że ład i sposób ułożenia jakiegoś zbioru nie mogą wskazywać na zaprojektowanie. Zarzuciłeś mu nieadekwatność skali porównania, tylko, że analizując tak wszechświat skala porównawcza zawsze będzie zachwiana, ponieważ nie ma drugiego wszechświata lub zbioru równie wielkiego, z którym moglibyśmy go porównać. Kamienie są częścią wszechświata i rządzą się tymi samymi prawami. Prawa rządzące częścią zbioru przekładają się na cały zbiór. Nie wiem może w fizyce i kosmologii jest inaczej, w mojej specjalizacji tak jest. Trochę się uśmiechałam, gdy przeczytałam, że chcesz przejść po wszelkich zagadnieniach i pomyślałam, że to plan tak długoterminowy i ogromny, że do mojej specjalizacji dojdziecie za kilkanaście lat. Teraz się chyba cieszę z tego powodu, bo ominie mnie mało obiektywna wymiana zdań zwłaszcza, że na moim poletku funkcjonuje kilkanaście równie uprawnionych teorii i jak na razie jeszcze nikt nie pokusił się by wpleść w nie boga jako teorię naukową, choć na co dzień w dyskusjach dyskutanci to robią. mimo wszystko życzę Ci powodzenia w realizacji Twego planu.
"Wierzą, że system operacyjny noma startuje, gdy ten jest gęsią: jeśli jest dobrą gęsią, to zostaje nomem. Gdy umiera, dobry stary NASA zabiera go do nieba, gdzie zostaje gwiazdą." |
1 2 3 4 5 Dalej..
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|