Co to takiego? Otóż, w ogromnym skrócie i uproszczeniu: moralność = zespół norm wskazujących na powinność/słuszność/obowiązek praktykowania określonych zachowań. Po co to? Skąd się to wzięło? - na te pytania jest tyle odpowiedzi, ile jest koncepcji etycznych. Inaczej odpowie naturalista, a inaczej antynaturalista, inaczej apriorysta, a inaczej empirysta, inaczej teista, a inaczej ateista. Z powodu gigantycznej liczby możliwych odpowiedzi radzę zajrzeć do odpowiedniej literatury. Czytania będzie na cały 2009 rok  Podrawiam
|