 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2008 14:54 | Robcia (181 punktów) | Kraje III świata
1 na 1 | Czy komuś zależy na tym, by w krajach III świata sytuacja nie ulegała poprawie??? Fundacje zbierają, konwoje jeżdżą, siostry zakonne pomagają, a tam? Bieda jak była tak jest i zacofanie. Może politykom zależy na tym, aby ta bieda gdzieś była? Zawsze można się pochwalić, że się pomaga, miss świata robią karierę na pozornych ideach... A realia jakie są takie są  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | stilgar (7322 punktów) | Bo im sie nie da pomóc. Najpierw muszą przestać się tłuc w bezsensownych wojnach i mnożyć jak króliki. Bez tego nie da się ich wyleczyć z biedy.
|
|
2 na 2 siarkofrut (2125 punktów) (zablokowany) | To tylko przypuszczenie, ale sądzę, że właściciele przemysłu zbrojeniowego raczej nie rozpaczają z powodu wojen w Afryce.
"Nigdy się nie spełniamy. Jesteśmy dwiema otchłaniami - studnią wpatrzoną w niebo."
|
|
 | 2 na 2 | jad11 (18783 punktów) | Cytat:>To tylko przypuszczenie, ale sądzę, że właściciele przemysłu zbrojeniowego raczej nie rozpaczają z powodu wojen w Afryce. Dla mnie to nie przypuszczenie a pewność. Jak inaczej mogliby zarabiać? Gdzieś muszą być wojny.
|
|
6 na 6 | marcus (876 punktów) | >Czy komuś zależy na tym, by w krajach III świata sytuacja nie ulegała poprawie??? "Give a Man a Fish, Feed Him For a Day. Teach a Man to Fish, Feed Him For a Lifetime" - Lao Tzu Co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Daj człowiekowi rybę, a nakarmisz go na dzień. Naucz człowieka łowić ryby, a nakarmisz go na całe życie." Faktycznie, wolontariusze jeżdżą pomagać, jedzenie wysyłane jest tonami, a Afrykańczykom wszyscy współczują, lecz tak naprawdę nic nie da prowadzenie "ich za rączkę". Tym ludziom potrzebne są środki antykoncepcyjne i rozpowszechnianie wiedzy o chorobach wenerycznych, a nie rzesze lekarzy którzy je będą leczyć. Potrzebne im są nowoczesne metody zdobywania/produkcji pożywienia w tak trudnym klimacie, a nie "paczki z jedzeniem". I właściwie, dopóki nie da się im dostępu do takiej pomocy, to zawsze będą "zacofani"...
|
|
 | | Sylwek (15472 punktów) | Hmm, ale prezerwatywy to grzech. Są wartości większe niż pełny brzuch.
PS: Sorry za off topa, ale grasz w Civilization?
|
|
|  | 1 na 1 | marcus (876 punktów) | >Hmm, ale prezerwatywy to grzech. Są wartości większe niż pełny brzuch. Księża już i tak uważają, że czarna skóra = czarna dusza, więc nie powinni się dziwić, że Afrykańczykom są potrzebne te "grzeszne" narzędzia rozpusty...
>PS: Sorry za off topa, ale grasz w Civilization? A w Civilisation zdarza mi się grywać, chyba we wszystkie części, a chodzi o którąś konkretnie, czy ogólnie o serię?
|
|
| |  | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Tak się zapytałem bo jak zobaczyłem sentencję ""Give a Man a Fish, Feed Him For a Day. Teach a Man to Fish, Feed Him For a Lifetime"" to aż normalnie w głowie mi się rozległ głos lektora z czwórki który ją czyta po wynalezieniu jakiejś technologii.  Pzdr.
|
|
| | |  | | stilgar (7322 punktów) | > Tak się zapytałem bo jak zobaczyłem sentencję> ""Give a Man a Fish, Feed Him For a Day. Teach a Man to Fish, Feed Him For a Lifetime""> to aż normalnie w głowie mi się rozległ głos lektora z czwórki który ją czyta po wynalezieniu jakiejś technologii.  Tylko Cywilizacja 1, wszystkie pozostałe wersje TO JUŻ NIE TO SAMO
|
|
|  | 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) | >Hmm, ale prezerwatywy to grzech. Są wartości większe niż pełny brzuch.
Wydaje mi się, że siejesz nieporozumienie. Przecież Kościół mówi, że seks pozamałżeński też jest grzechem. Jakby się nie bzykali na boku, to i kłopoty z AIDS nie przybrałyby rozmiarów epidemii. A jak już łamią zakaz seksu pozamałżeńskiego, to dlaczego zakaz używania prezerwatyw miałby na nich oddziaływać? To bez sensu. Wydaje mi się, że powtórzyłeś hasło propagandy niewiele mające wspólnego z prawdą.
Pozdrawiam
|
|
| |  | | stilgar (7322 punktów) | Myślę, że ten problem jest w innym miejscu - organizacje humanitarne nie mogą rozdawać prezerwatyw ani promować ich używania, bo Kościół z miejsca totalnie torpeduje takie akcje.
|
|
| |  | 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Wiesz co trzeba mieć wstyd!
Absurdalny zakaz seksu który ma być grzechem wg sfrustrowanych starców porównujesz do zbrodniczego zakazu profilaktyki i regulacji przyrostu!
Koniec dyskusji, to co robi kościół jest złe i prowadzi do milionów ofiar, zarówno z powodu HIV jak i przeludnienia. Przyjmij to do wiadomości albo zamilcz.
|
|
| | |  | | Satyr (4285 punktów) | >Przyjmij to do wiadomości albo zamilcz.
Coś Ty? Socjalista? Może jeszcze mnie do więzienia wpakujesz? Sorry że to powiem, ale tolerancyjny to Ty jesteś tylko w gronie gejo-fanów. Wypowiadaj swoje opinie i pozwól innym wypowiadać swoje.
Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | Sylwek (15472 punktów) | O proszę, uderz w stół a homofob się odezwie. Nie lubię jak ktoś mi insynuuje manipulację, wybielając fatalne postępowanie nagannej organizacji.
|
|
| | | | |  | | Satyr (4285 punktów) | >O proszę, uderz w stół a homofob się odezwie. Znam Murzyna, który często, gdy ktoś twierdzi, że opowiada głupoty, odpowiada: "Mówisz to, bo jestem czarny". Nie ma to jak słowo wytrych (homofob, rasista, mason czy co tam jeszcze), dzięki któremu można unikać merytorycznej dyskusji i udawać ostatniego sprawiedliwego w oblężonej twierdzy. To samo mają babcie z Radia Maryja.
>Nie lubię jak ktoś mi insynuuje manipulację, wybielając fatalne postępowanie nagannej organizacji. Nie wybielam żadnego postępowania. Widzę tylko, że w Twoim obrazie świata Kościół jest sprawcą całego zła (może poza istnieniem komarów). Prawdą jest, że akcje Kościoła mogą wywoływać niechęć do rozpowszechniania prezerwatyw, ale siła takich akcji jest ograniczona w populacji, która przecież jest niezbyt religijna. Istotne przyczyny sprawy są inne - w Afryce nie ma wiedzy o seksualności, ani dostępu do prezerwatyw, bo tych ludzi na nie po prostu nie stać. Organizacje charytatywne nie będą przecież fundowały miliardów kondomów z tego prostego powodu, że ich fundusze są ograniczone. W Twojej wyobraźni sprawa wygląda pewnie tak, że księża atakują konwoje transportujące kondomy - ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, która jest mniej spektakularna.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | >Znam Murzyna, który często, gdy ktoś twierdzi, że opowiada głupoty, odpowiada: "Mówisz to, bo jestem czarny". >Nie ma to jak słowo wytrych (homofob, rasista, mason czy co tam jeszcze), dzięki któremu można unikać merytorycznej dyskusji i udawać ostatniego sprawiedliwego w oblężonej twierdzy. To samo mają babcie z Radia Maryja.
No ale zaraz, przecież ty właśnie w dyskusji o roli kościoła w gehennie Afryki ni stąd ni zowąd przywołałeś moje "gejo-fanostwo" jak w ustach homofobów nazywa się brak irracjonalnych uprzedzeń, które oni żywią. Czyli mówiąc krótko, zrugałeś Murzyna dlatego że jest czarny.
|
|
| | | | | | |  | | Satyr (4285 punktów) |
>No ale zaraz, przecież ty właśnie w dyskusji o roli kościoła w gehennie Afryki ni stąd ni zowąd przywołałeś moje "gejo-fanostwo" jak w ustach homofobów nazywa się brak irracjonalnych uprzedzeń, które oni żywią. Czyli mówiąc krótko, zrugałeś Murzyna dlatego że jest czarny.
To było odwołanie do Twojej niezwykłej tolerancji, która ogranicza się tylko do jednej sfery, mianowicie tej, o której była mowa w wątku Ocykana o "homofobii". Tam trąbiłeś o tolerancji, a tu najchętniej zakneblowałbyś mnie, bo nie pasuję do Twojego obrazu rzeczywistości. Z tego powodu przywołałem "gejo-fanostwo" i napisałem, że tolerancyjny to jesteś najwyżej w gronie "gejo-fanów". Po prostu nawiązałem do Twojej hipokryzji - tam krzyczysz o tolerancji, a tu robisz co innego. Nie kręć więc, że przywołałem to "ni stąd ni zowąd", bo przywołałem to z konkretnego powodu: tam wołałeś o tolerancję, a tu najchętniej byś mi knebel założył.
|
|
| | | | | | | |  | 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Tolerancję to ja mogę mieć do ludzi i poglądów typu "Czy aby można dać gejom dzieci do adopcji" albo "Czy jednak nie jest tak że Windowsa też da się używać" lub też "kafelki różowe lepsze są od niebieskich". Nie ma tolerancji dla postaw zbrodniczych (czy kościół jest organizacją zbrodniczą? - na pewno ma na swoim koncie więcej ofiar niż na przykład polscy komuniści a ich uznaje się szczególnie ostatnio za zbrodniarzy) takich jak bij geja, albo płódź dzieci jak królik żeby potem umierały w męczarniach bo Pan tak powiedział (a ściślej podyktował swe Słowo do Księgi). Z pozdrowieniami od gejofana i jak tam tylko uznasz za stosowne mnie teraz nazwać.
|
|
3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ciekawym przykładem afrykańskiej biedy "na własne żądanie" jest Zimbabwe, czyli dawna Rodezja. W czasach apartheidu, kiedy rządzili tam biali, Rodezja była nazywana spichlerzem Afryki - na farmach zarządzanych przez białych produkowane tyle żywności, że była ona głównym towarem eksportowym.
Gdy do władzy dorwał się miejscowy Mugabe, pierwsze co zrobił, to wygonił białych farmerów z kraju. A czarni nie mieli pojęcia o uprawach, więc wszystko popadło w ruinę i zapanował głód na skalę całego kraju. Zimbabwe niczego nie produkuje, więc wszystkie towary są na wagę złota, a inflacja pobiła światowe rekordy. Pieniądz nie ma żadnej wartości. A Mugabe fałszuje wyniki wyborów, żeby nadal "rządzić".
|
|
 | | Satyr (4285 punktów) |
Warto dodać o akcji dodrukowywania pieniędzy. Mugabe wstąpił na szczyt populizmu obiecując rozdawanie dodrukowanej kasy. Doszło do inflacji tak ogromnej, że ludzie pracujący chcieli wypłat wnaturze, bo za wypłatę otrzymaną w gotówce następnego dnia można było kupić zapałki.
|
|
1 na 1 | Satyr (4285 punktów) | >Czy komuś zależy na tym, by w krajach III świata sytuacja nie ulegała poprawie??? Na pewno np. Chińczykom, którzy sprzedają tam masę broni.
>Fundacje zbierają, konwoje jeżdżą, siostry zakonne pomagają, a tam? Bieda jak była tak jest i zacofanie. Będzie tak nadal, jeśli Afrykanie nie zrozumieją, że mnożenie się jak króliki to nie jest najlepszy sposób na unikanie klęsk głodu. Trzeba ich tego nauczyć, ale jak? - na pewno trzeba propagować wiedzę, również tą o seksualności człowieka. Forumowiczne powinni też zwrócić uwagę na to, jak dużo dałoby Afryce zniesienie cła na produkty stamtąd importowane - taki ruch oznacza zwiększenie inwestycji w wyszkolenie ludzi oraz produkcję.
>Może politykom zależy na tym, aby ta bieda gdzieś była? Zawsze można się pochwalić, że >się pomaga, miss świata robią karierę na pozornych ideach.. Politykom generalnie chodzi o to, żeby co prawda nie było klęsk(bo to oznacza utratę władzy), ale również żeby ludzie byli od nich uzależnieni, tzn. żeby czekali na opiekę państwa, zamiast brać sprawy w swoje ręce. Uzależnionymi i niezaradnymi łatwo się rządzi, a rządzenie jest o wiele bardziej przyjemne niż uczciwa praca. Ot i cała tajemnica.
Pozdrawiam
|
|
1 na 1 | Kuri23 (183 punktów) | > Czy komuś zależy na tym, by w krajach III świata sytuacja nie ulegała poprawie???> Fundacje zbierają, konwoje jeżdżą, siostry zakonne pomagają, a tam? Bieda jak była tak jest i> zacofanie. Może politykom zależy na tym, aby ta bieda gdzieś była? Zawsze można się pochwalić, że> się pomaga, miss świata robią karierę na pozornych ideach... A realia jakie są takie są  Bardzo dobrze napisane gdzieś trzeba wysyłać te nadwyżki żywności. Eksportować broń i w ogóle pokazywać naszą przewagę cywilizacyjną.
|
|
| Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | >Czy komuś zależy na tym, by w krajach III świata sytuacja nie ulegała poprawie??? > To znacznie bardziej złożony problem. Przeczytaj sobie "Wędrujący świat" profesora Grzegorza Kołodki. Może nie znajdziesz tam prostej odpowiedzi na pytanie KOMU zależy? ale zrozumiesz DLACZEGO tak jest.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|