Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wartościowe

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-01-2009 13:36Korczyn (1 punktów)Wartościowe
Ocena -4 na 4
Wartościowe
Czy da się zdobyć papier wartościowy nie dając nic w zamian wartościowego ?
Być może.

Czy da się zdobyć wartość bez nakładu ?
Być może.

Co to jest wartość?
Jak zdobyć wartościowy papier nie robiąc nic wartościowego ?

Co znaczy wartościowy?

Czy jedyny sposób na zdobycie czegoś wartościowego to dawanie rzeczy wartościowych?
Chyba tak.

Czy budowanie wartości duchowych powoduje że można ją zamienić na wartość ?
Chyba nie.

Mając coś wartościowego mogę to zamienić na papier wartościowy.
Na pewno tak.

Czy mając coś nie wartościowego Zamienie to na wartość ?
Możliwe.

Papiery wartościowe przeznaczać na wartość?
Coś w tym jest.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcus (876 punktów)
>Papiery wartościowe przeznaczać na wartość?
>Coś w tym jest.

Ke? Wybacz nie rozumiem celu założenia tematu, ani ewentualnego podmiotu dyskusji, byłbym wdzięczny za sprecyzowanie, o co w ogóle chodzi...
20-01-2009 20:54 
 Ocena 1 na 1
piątek (1035 punktów)
>>Papiery wartościowe przeznaczać na wartość?
>>Coś w tym jest.
>Ke? Wybacz nie rozumiem celu założenia tematu, ani ewentualnego podmiotu dyskusji, byłbym wdzięczny za sprecyzowanie, o co w ogóle chodzi...
>
Się również podpisuję pod owym postulatem.

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
>Coś w tym jest.


Tylko co? Nie lubię postów, których nie sposób zrozumieć bez wyjaśnień.
stilgar (7322 punktów)
Co to za nonsens?
Arłukowicz (3162 punktów)

A gdyby tak zadać te same pytania tylko w odwrotnej kolejności, jak sądzicie - zmieniłoby to sens tegoż przekazu ?

jad11 (18783 punktów)
Cytat:
>A gdyby tak zadać te same pytania tylko w odwrotnej kolejności, jak sądzicie - zmieniłoby to sens tegoż przekazu ?
>


Żeby coś zmienić to to coś musi najpierw istnieć i mieć jakąś postać więc ewentualnie zmiana kolejności może nadać sens powyższej wypowiedzi jednak szkoda mi czasu by się nad tym zastanawiać.
diogenes (42753 punktów)
>Czy da się zdobyć papier wartościowy nie dając nic w zamian wartościowego ?

Po prostu sprawdź.
Spróbuj w hipermarkecie, albo w jakiejś zacnej galerii handlowej
pod********* rolkę papieru toaletowego. Jak się u_da,
odpowiesz sobie na to pytanie sam.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Mój czas jest wartościowy. Właśnie go zmarnowałem. Jesteś w stanie zwrócić mi tę wartość?

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
22-01-2009 16:21 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Mój czas jest wartościowy. Właśnie go zmarnowałem. Jesteś w stanie zwrócić mi tę wartość?

Można reklamować zegarek.
Czas upływa bez gwarancji na zwrot.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365