Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zastanawiam się...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
03-02-2009 16:43Przemysław Biegański (845 punktów)Zastanawiam się...
Ocena 4 na 4
28 stycznia zamieściłem na swoim blogu następujący tekst:
akhminisit(*)/zastanawiam-sie.html#comments
Zastanawiam się czy osoby uczestniczące w antyizraelskich demonstracjach, tych demonstracjach wspierających organizacje terrorystyczne Hamas, Hezbollach, osoby będące rodowitymi, białymi Amerykanami, Anglikami, Francuzami, Niemcami, Hiszpanami zdają sobie sprawę co tak naprawdę wspierają. Oczywiście - "wolną" Palestynę. Co to jest wolna Palestyna? Czy wyobrażają sobie że wolna Palestyna będzie krajem takim jak ich rodzime państwa? Demokratyczną, opartą na prawach człowieka, popierającą wolność słowa i wyznania? Czy wyobrażają sobie że gdy zniknie "izraelska okupacja" państwo palestyńskie nagle stanie się cudownym rajem, mlekiem i miodem płynącym? Że ludzie tam nie będą torturowani, zabijani?
Zastanawiam się czy działaczki organizacji pacyfistycznych, wolnościowych maszerujące na czele pochodów potępiających izraelską "agresję" zdają sobie sprawę że dla popieranych przez nie Muzułmanów są rzeczami, istotami drugiej kategorii? Czy wyobrażają sobie siebie w burce i pełnej zasłonie twarzy? Czy przychodzi im do głowy że gdy prawo islamskie - Szariat, zostanie wprowadzone w ich, dotychczas jakże tolerancyjnych ojczyznach nie będą miały prawa, najmniejszego prawa, publicznie uczestniczyć w jakichkolwiek protestach? Ba, one będą niczym innym jak tylko zwierzętami rozpłodowymi, ich zdrowie i życie będzie warte tyle ile zapłaci za nie potencjalny "małżonek".(...)
Pogdybajmy.
Izrael zostaje zniszczony. Nieliczni ocaleni jego obywatele uciekają do USA, do Europy. Na miejscu gdzie znajdował się Izrael powstaje marionetkowe państewko, szarpane przez wewnętrzne wojenki lokalnych kacyków - przywódców danych frakcji, organizacji terrorystycznych. Staje się masową wylęgarnią nie mających niczego do stracenia wojowników - fanatyków którym przyświeca jeden cel - zanieść Islam dalej w świat. Oraz jak mówi Koran - wybić do ostatniego wszystkich Żydów, którzy są przecież "małpami i świniami". W Europie, w krajach takich jak Holandia, Francja, w niektórych landach niemieckich, w angielskich miastach, władzę w demokratycznych (sic!) wyborach zdobywają islamiści. Zostają zawieszone wszelkie prawa obywatelskie którymi dotychczas szczyciła się Europa. Ich miejsce zajmuje Szariat. Kobiety mają obowiązek nosić zawoje. Wszystkie kobiety. Szkoły świeckie są zamykane. Kościoły chrześcijańskie są burzone. Wszystkie, nawet te które mają po 10 stuleci. Ewentualnie są zamieniane na meczety. Zamykane są muzea. Kina. Za "obrazę" Koranu i Proroka grozi śmierć. Zabrania się publicznego odtwarzania muzyki. Zresztą nie ma czego odtwarzać bo muzyka jest wymysłem Szejtana.
Miejsce gwarnych i kolorowych skwerów zajmują place gdzie wiesza się i kamieniuje grzeszników. Zdobycze wiedzy i nauki, książki, dzieła sztuki są palone i niszczone.
Tak... Dalej sobie maszerujcie wykrzykując hasła w rodzaju "Śmierć Żydom", "Chwała Hitlerowi"...
Że to niemożliwe? Upadek Związku Sowieckiego też miał być niemożliwy. Czarny prezydent USA to był pomysł z historyjek political fiction...
Co do tego co w kwestiach religii i wyznania męczy nas tutaj, w Polsce -
Nie obawiam się wyznania katolickiego, którego tak bardzo obawia się wielu polskich racjonalistów, "postępowców". Lata jego egzystencji są już policzone na kilka dziesięcioleci najwyżej. W Europie Zachodniej katolicyzm zniknie w przeciągu dekady, Watykan być może zostanie przekształcony w park rozrywki, może w ciągu 20-30 lat. "Pancerny Benek" nic na to nie poradzi - coraz większe (za)cofanie się i restrykcje z jego strony jeszcze przyspieszą ten proces. W Polsce KK zamieni się w kilkanaście "jedynych prawdziwych kościółków katolickich, niosących słowo naszego JP2" będących sektami takimi jak Radio Maryja niejakiego Tadeusza R.
Chrześcijaństwem bym się nie przejmował. Rzeczywistym, śmiertelnym zagrożeniem dla istnienia gatunku ludzkiego jest Islam. I tu trzeba skupić wszelkie wysiłki na jego zmarginalizowaniu co najmniej. A najlepiej na całkowitym jego wyeliminowaniu z Europy. Jak? Maksymalnymi restrykcjami względem imigracji z krajów islamskich. Zakazem powstawania islamskich szkół religijnych. Restrykcjami co do budowy kolejnych meczetów. Przymusowym wydaleniem wszystkich duchownych islamskich skrycie, lub co częściej się zdarza publicznie popierających terroryzm islamski. (...)
Wiem... - Właśnie takie posunięcia są po stokroć bardziej niemożliwe niż supremacja muslimów w Europie. Bo my jesteśmy tacy humanitarni, ludzcy, tolerancyjni...
W 1683 Polacy zatrzymali Islam pod Wiedniem. W nagrodę otrzymaliśmy rozbiory. Czy teraz będziemy zmuszeni go zatrzymywać na Odrze i Nysie? Ale jak? Przecież układ z Schengen...
Rzeczywistość może spłatać nam koszmarnego figla w EU. Jedna waluta - Euro. Jedna stolica - w Brukselabadzie. Jedna wiara - Islam.


W odpowiedzi otrzymałem takie oto komentarze:

"Pieniadzo pisze...
(...)wklejasz emblematem po prawej na górze, (...)gwiazdę jakiegoś obrzezanego pajaca. zamiast wyplenić wspólnie judeochrześcijańskie ścierwo, ty sprzedawczyku semicki gloryfikujesz współczesną emanację faszyzmu, którą stanowią działania mafii rządu izraelskiego! roztaczasz kasandryczne wizje konsekwencji panowania w Europie szariatu, tymczasem nie dostrzegasz, że jest ono naturalną konsekwencją ideologii prawoczłowieczyzmu, znajdującej swój wyraz w demoliberalnym charakterze Unii Jewropejskiej, (...)radziłbym ci ten badziew zdjąć w ciągu 24h, bo inaczej trafisz na czarną listę podziemia wolnościowego i skończysz swój plebejski żywot w czasie dnia sznura. jak widzisz daję ci szansę, więc kucaj i pucuj! a potem wstawaj i pomóż nam rozjebać ten socjaldemokratyczny reżim! Agora! Anarchia! Akcja!(...)"

"zostałeś trafiony i zatopiony, a żydowski emblemat nie zniknął, więc wiedz, że chodzisz z wyrokiem śmierci.(...)"


Na podobny bełkot natykam się ostatnio regularnie, na wszelkich portalach, stronach, forach.
"Polak wysysa antysemityzm z mlekiem matki" to smutna rzeczywistość.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Grzegorz (2117 punktów)
Moim zdaniem Twój tekst jest bardzo jednostronny.
Nie chciałbym się tu rozpisywać nadmiernie, ale powiedz mi czy protestując przeciwko polityce Izraela staję się antysemitą?
Czy manifestując sprzeciw wobec akcji odwetowych polegających na zabijaniu ludności cywilnej popieram prawo islamskie?
Wydaje mi się, że wyciągane przez Ciebie wnioski są zbyt odległe od wspierających je faktów. Przypomina mi to trochę rozumowanie typu - skoro zgadzasz się z jakimś poglądem który wygłosił Hitler to jesteś nazistą (nawet jeśli ów pogląd dotyczy diety).

Pozdrawiam
03-02-2009 20:55 
 Ocena 2 na 2
Przemysław Biegański (845 punktów)
I ja pozdrawiam.
Oczywiście ten mój tekst był jednostronny i może nawet radykalny. Opowiadam się akurat w tym konflikcie po stronie Izraela, nie darzę, delikatnie mówiąc, sympatią Islamu, jednak tak - generalizowałem. Nadmiernie.
Arabowie palestyńscy jak najbardziej powinni mieć prawo do stworzenia państwa, może na zasadzie federacji z Izraelem. Jednak nigdy do tego nie dojdzie jeśli decydować będzie o nich religia taka jak Islam. Nawet dla ościennych państw arabskich optymalną sytuacją jest właśnie taka jaka jest - Palestyńczycy okupowani, ofiary wśród ludności cywilnej, fanatycy szarpiący Izrael. Sąsiednie państwa mają "czyste ręce" a ich cele, raczej cel - osłabienie i zniszczenie Izraela jest realizowany.

Ale nie tylko o tym... Co do mojego ostatniego zdania - "Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki". Oczywiście to też generalizowanie. Niestety biorąc pod uwagę osobnika który skomentował na blogu mój wpis i otwarcie grozi mi śmiercią za zamieszczenie flagi izraelskiej, biorąc pod uwagę takie komentarze jak te:
"sobik243
Data: 2009-02-02 20:39:39
a ja mówię otwarcie że nienawidzę izraelczyków (celowo z małej) bo bezczelnie kryją się za wydarzeniami z II wojny światowej, a sami już po części zgotowali podobny los Palestyńczykom, którzy moim zdaniem mają wszelkie prawa do ziem okupowanych przez izrael. Dosyć pobłażania i samego przyglądania się tej masakrze i tragedii. Dosyć płaszczenia się przed żydami, jest mi wstyd że polski rząd tak płaszczy się przed nimi (Izrael czy USA)"


lub to:
"vwcountry
Data: 2009-02-03 12:22:08
A ja antysemitą nie jestem ZYD to tez człowiek i powinien mieć swój kawałek kąta np; w piecu (cyklon gut zyd jest be)"


Nie sądzę aby za większością "wspierających" Palestyńczyków w Gazie stały jakieś głębsze, humanitarne wartości. Po prostu sytuacja ta jest wspaniałą okazją do nieskrępowanego okazywania swojego antysemityzmu, raczej antyjudaizmu. Rewelacyjną wymówką do prawie legalnego demonstrowania swojej irracjonalnej nienawiści do Żydów.

Co do Islamu. Może i są umiarkowani muzułmanie. Jednak w wyjącej i wściekłej tłuszczy jakoś ich trudno zauważyć. Tu, na naszym maleńkim podwórku w tej chwili największym zagrożeniem dla praw obywatelskich, poszanowania godności WSZYSTKICH ludzi wydaje się zmurszały moloch Kościoła Katolickiego. To co wyprawiają hierarchowie i politycy jest jednak dla mnie łabędzią pieśnią, ostatnimi podrygami. Oczywiście potrwa to, z 10-20 lat. Ale KK rozmyje się, zamieni w dziesiątki sektyjek, mimo rozpaczliwych prób Benedykta do scalenia tego ponownie w całość.
Wszyscy wiemy co dzieje się za naszymi zachodnimi granicami. Polityka multi-culti święci triumfy dla Islamu.
Wybaczcie na razie tylko parę słów, chaotycznie zresztą mojej odpowiedzi.
Pozdrawiam
03-02-2009 21:59 
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (2117 punktów)
> Jednak nigdy do tego nie dojdzie jeśli decydować będzie o nich religia taka jak Islam.

Czy jeśli o tym będzie decydował Judaizm to szanse są większe?

>Ale nie tylko o tym... Co do mojego ostatniego zdania - "Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki". Oczywiście to też generalizowanie. Niestety biorąc pod uwagę osobnika który skomentował na blogu mój wpis i otwarcie grozi mi śmiercią za zamieszczenie flagi izraelskiej, biorąc pod uwagę takie komentarze jak te:

Nic tak nie zaciemnia obrazu jak emocje bez względu na to czy będą one pozytywne czy negatywne. Powiedz mi, czemu na konflikt Izraelsko-Palestyński nie patrzymy jak na konflikt Serbsko-Chorwacki albo Hutu-Tutsi? Czemu jest on tak medialny? Czemu zwolennikom Hutu nie zarzuca się wszędzie na świecie antytutsizmu czy vice versa?
Istnieje takie pojecie jak antyslawizm - spotkałeś się z nim ostatnio, albo kiedykolwiek w mediach przy opisie stosunku Niemców do Polaków? Dlaczego kiedy ktoś rzuci butelką w Polaka to jest powiedzmy chuliganem, ale jak w Żyda to chuligan-antysemita?

>Nie sądzę aby za większością "wspierających" Palestyńczyków w Gazie stały jakieś głębsze, humanitarne wartości. Po prostu sytuacja ta jest wspaniałą okazją do nieskrępowanego okazywania swojego antysemityzmu, raczej antyjudaizmu.

Jakieś dowody czy tylko nie sądzisz?
Raz jeszcze zadam Ci pytanie - jaki faktyczny związek ma krytyka polityki kraju Izrael z antysemityzmem. Ja akurat mam wrażenie, że na siłę i gdzie się tylko da, wszelkie przejawy krytyki Izraela stają się podstawą oskarżenia o antysemityzm co widać także w Twojej tezie powyżej.

>Co do Islamu. Może i są umiarkowani muzułmanie. Jednak w wyjącej i wściekłej tłuszczy jakoś ich trudno zauważyć.

Pooglądaj czasem jakąś telewizję arabską - mówię serio. Kiedyś oglądałem jakąś egipską telewizję, a w niej nawet program religijny, wysłałem tam zapytanie mailem i co ciekawe odczytano je na antenie, a prowadzący starał się na nie odpowiedzieć swoją łamaną angielszczyzną. Warto zauważyć coś poza "wyjącą tłuszczą".

Kiedyś Saladyn Wielki wypowiedział takie zdanie:
"Przyjrzyjcie się Frankom! Popatrzcie, jak zaciekle biją się za wiarę, podczas gdy my, bez najmniejszego zapału przystępujemy do świętej wojny"
Czytając to zastanawiam się czasem komu w większym stopniu zawdzięczamy dżihad - Mahometowi czy Krzyżowcom? Polecam przy okazji "Wyprawy Krzyżowe w oczach Arabów - Amin Maalouf,

Pozdrawiam
04-02-2009 09:42 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
> Nic tak nie zaciemnia obrazu jak emocje bez względu na to czy będą one pozytywne czy negatywne . >

To zdanie może posłużyć za clou Twojej wypowiedzi.

Uważam, że emocje są transparentne, nie ma złych ni dobrych, to odbiorca bodźców nadaje im taki czy inny wydźwięk, ale to dygresja - ogólnie masz rację, iż emocje a raczej ich interpretacja na podstawie całości "archiwów" mózgu, nadaje kształt osobniczym ocenom sytuacji lub zjawiska.

Można mieć wpływ na zawartość tych "archiwów" zwiększając obiektywność ich interpretacji przez dywersyfikację danych, lecz wyeliminowanie subiektywizmu wydaje się niemożliwe.

Sam fakt, że dokonałeś takiego podziału emocji jest znamienny, nie uważasz?

Przypomniał mi się kawał:
mówi Franek do rodziców: chcę się "ożenić" z Józiem od sąsiadów...
- czyś ty zwariował, taki wstyd... przecie Józek to Żyd!!!
Grzegorz (2117 punktów)
>Sam fakt, że dokonałeś takiego podziału emocji jest znamienny, nie uważasz?

Tak jak znamienne jest posługiwanie się definicjami pojęć:
encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3897800
pl.wikipedia.org/wiki/Emocje

Przyznam że nigdy nie rozpatrywałem emocji jako indyferentnych zawsze wydawały mi się z definicji nacechowane.

>Przypomniał mi się kawał:
>mówi Franek do rodziców: chcę się "ożenić" z Józiem od sąsiadów...
>- czyś ty zwariował, taki wstyd... przecie Józek to Żyd!!!

Niezłe

Pozdrawiam
04-02-2009 11:47 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Przyznam że nigdy nie rozpatrywałem emocji jako indyferentnych zawsze wydawały mi się z definicji nacechowane.>

Świadomość indyferentności emocji + kilka innych "prawd" jest- od pewnego czasu- podstawą mojego postrzegania rzeczywistości... znaczy się staram, ułatwia mi to życie, co jest zrozumiałe dla każdego lenia
Ale to już nie na temat.
Pozdrawiam.
diogenes (42753 punktów)
>"Polak wysysa antysemityzm z mlekiem matki" to smutna rzeczywistość.

A co z Polakami pędzonymi na Bebiko ?
Przemysław Biegański (845 punktów)
Cóz, pozwoliłem sobie na zacytowanie tego niesławnego zdania. I to w ironicznym kontekście...
jad11 (18783 punktów)

Cytat:
>Zastanawiam się czy działaczki organizacji pacyfistycznych, wolnościowych maszerujące na czele
>pochodów potępiających izraelską "agresję" zdają sobie sprawę że dla popieranych przez nie
>Muzułmanów są rzeczami, istotami drugiej kategorii? Czy wyobrażają sobie siebie w burce i pełnej
>zasłonie twarzy?


Akurat w Palestynie kobiety nie noszą zasłony na twarzy. Burka również nieobowiązkowa choć jej brak jest niemile widziany.

Cytat:
Czy przychodzi im do głowy że gdy prawo islamskie - Szariat, zostanie wprowadzone w
>ich, dotychczas jakże tolerancyjnych ojczyznach nie będą miały prawa, najmniejszego prawa,
>publicznie uczestniczyć w jakichkolwiek protestach? Ba, one będą niczym innym jak tylko zwierzętami
>rozpłodowymi, ich zdrowie i życie będzie warte tyle ile zapłaci za nie potencjalny "małżonek".(...)


Ten zwyczaj powoli zanika. Faktycznie jeszcze często się zdarza, że żony są kupowane i nie mają nic do gadania ale również nierzadko kobieta sama wybiera męża.

Cytat:
>Nie obawiam się wyznania katolickiego, którego tak bardzo obawia się wielu polskich racjonalistów,
>"postępowców". Lata jego egzystencji są już policzone na kilka dziesięcioleci najwyżej. W Europie
>Zachodniej katolicyzm zniknie w przeciągu dekady, Watykan być może zostanie przekształcony w park
>rozrywki, może w ciągu 20-30 lat. "Pancerny Benek" nic na to nie poradzi - coraz większe (za)cofanie
>się i restrykcje z jego strony jeszcze przyspieszą ten proces. W Polsce KK zamieni się w kilkanaście
>"jedynych prawdziwych kościółków katolickich, niosących słowo naszego JP2" będących sektami takimi
>jak Radio Maryja niejakiego Tadeusza R.
>Chrześcijaństwem bym się nie przejmował. Rzeczywistym, śmiertelnym zagrożeniem dla istnienia
>gatunku ludzkiego jest Islam.


Islam czeka ten sam los co chrześcijaństwo. Potrzeba tylko więcej czasu.

Cytat:
>"Pieniadzo pisze...
>(...)wklejasz emblematem po prawej na górze, (...)gwiazdę jakiegoś obrzezanego pajaca. zamiast
>wyplenić wspólnie judeochrześcijańskie ścierwo, ty sprzedawczyku semicki gloryfikujesz współczesną
>emanację faszyzmu, którą stanowią działania mafii rządu izraelskiego! roztaczasz kasandryczne wizje
>konsekwencji panowania w Europie szariatu, tymczasem nie dostrzegasz, że jest ono naturalną
>konsekwencją ideologii prawoczłowieczyzmu, znajdującej swój wyraz w demoliberalnym charakterze Unii
>Jewropejskiej, (...)radziłbym ci ten badziew zdjąć w ciągu 24h, bo inaczej trafisz na czarną listę
>podziemia wolnościowego i skończysz swój plebejski żywot w czasie dnia sznura. jak widzisz daję ci
>szansę, więc kucaj i pucuj! a potem wstawaj i pomóż nam rozjebać ten socjaldemokratyczny reżim!
>Agora! Anarchia! Akcja!(...)"


Komentarze dostajesz fantastyczne. Na Twoim miejscu jednak troszkę bym się przejmował i wzmógł czujność.

Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365