Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiara w dementi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-02-2009 17:39diogenes (42753 punktów)Wiara w dementi
Ocena 2 na 2
Generał kierował się dobrem narodu.
Wałęsa nie był Bolkiem.
Rywin nie składał korupcyjnej propozycji.
Biskup nie molestował.
Arcybiskup nie był agentem.
Kardynałom nic nie wiadomo.
Beger nie kupowała podpisów.
Łyżwiński nie zmuszał do usług seksualnych.
Farfał nie był neonazistą.
Osadzony popełnił samobójstwo.
Sędzia gwizdał na kasę.
Czuma nie kuma, o co chodzi.
Marcinkiewicz nie spekulował złotówką.

Czy ludziom wierzącym w boga
łatwiej wcisnąć wiarę w dementi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Scorp (5381 punktów)
>Generał kierował się dobrem narodu.

>Czy ludziom wierzącym w boga łatwiej wcisnąć wiarę w dementi?

Albo: czy skłonność do spiskowej teorii rzeczywistości zależy od preferencji światopoglądowych?
-
22-02-2009 18:08 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>czy skłonność do spiskowej teorii rzeczywistości zależy od preferencji światopoglądowych?

Spiskowa teoria rzeczywistości to chyba zbyt wiele.
Ale wiele faktów przemawia za spiskową teorią gminy i powiatu.
O innych połciach administracyjnych kraju zdania są podzielone.
rudyment (3233 punktów)
>Czy ludziom wierzącym w boga
>łatwiej wcisnąć wiarę w dementi?

Nie jest przypadkiem, że "dementi" brzmi podobnie do "demencji".
Ale czy ktoś w nie w ogóle wierzy? Nie jest-li to jedynie towarzyski konwenans?

"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
jad11 (18783 punktów)
W niektóre jestem skłonny uwierzyć. Zależnie od okoliczności, kto i na jakiej podstawie kogo pomówił i kto się jak tłumaczy.


"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>Czy ludziom wierzącym w boga
>łatwiej wcisnąć wiarę w dementi?

Oni i tak mają wyprany czajnik, więc wciśniesz im nawet guano w papierku, pod warunkiem, że będzie miało kształt matki boskiej albo Jezusa.


Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
placownik (17853 punktów)

>Oni i tak mają wyprany czajnik, więc wciśniesz im nawet guano w papierku, pod warunkiem, że będzie miało kształt matki boskiej albo Jezusa.

   Sam to wymyśliłeś, czy wygrzebałeś z onetowego szamba?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
22-02-2009 10:34 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Przyznaję, że trochę przesadziłem, ale zrozum, niedziela...

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
22-02-2009 11:00 
 Ocena 2 na 2
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Czy ludziom wierzącym w boga
>łatwiej wcisnąć wiarę w dementi?
>Oni i tak mają wyprany czajnik, więc wciśniesz im nawet guano w papierku

   Dobrze prawicie. Religijni i wierzący wszystko, co płynie z telewizorni, biorą na poważnie. Ja na ten przykład swego czasu nałożyłam na siebie przeciwdeszczową pelerynę, która miała mi nadać nadludzkich mocy i wzorem Supermana chciałam wylecieć przez okno i ratować z opresji staruszkę nagabywaną o dwa złote na wino marki "Nadwiślańskie" przez osiedlowego pijaczynę. Niestety, wiara moja zderzyła się z rzeczywistością, a ja zderzyłam się z twardym gruntem. Szczęściem mieszkam na pierwszym piętrze i upadek zakończył się potrzaskaniem kości ogonowej, którą tylko Bóg jeden wie, po co mamy.
Jako że wiara moja ogromna, nie na długo nabrałam dystansu do telewizyjnego przekazu, bo nie dalej jak dwa tygodnie później, udałam się na spacer i zobaczywszy wyjątkowo wysokie drzewo, chciałam się wspiąć na nie tak, jak to zrobił bohater pewnej kreskówki, a więc prostopadle do osi drzewa. Nabrałam rozpędu, zderzyłam się z drzewem i znów upadłszy na kość ogonową, potrzaskałam ją.
Przyznam, że rozcierając bolące miejsce, przyszła mi do głowy taka refleksja, że może nie wszystko, co pokazują w telewizji, to prawda, ale zaraz odpędziłam te myśli, bo przecież ja wierząca jestem.
Ale to nie wszystko, bo co rusz wprawia mnie w zdumienie, gdy w serialu emitowanym na jednym kanale występuje aktor, który w innym serialu zginął w wypadku samochodowym. No jak to jest możliwe? I do tego Żmijewski tu żonaty z Foremniak, a tu z Radwan. Doprawdy nie pojmuję tego.

A politykom to już wierzyć bardziej nie mogę. Jak mówią, że było tak a tak, to tak właśnie było. W końcu każda władza pochodzi od Boga, a On kłamać nie może. I jak syn Wałęsy miał pomroczność jasną, to na pewno ją miał, a tylko złośliwi mówią, że się ochlał gorzały. Zaś tatuś jego żadnym Bolkiem być nie może, bo przecież wszyscy wiedzą, że on Lech.
   
22-02-2009 12:53 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> I do tego Żmijewski tu żonaty z Foremniak, a tu z Radwan.

...ówdzie zaś za klechę robi, że pozwolę sobie (nie bez kozery) uzupełnić
22-02-2009 18:05 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>W końcu każda władza pochodzi od Boga...

A nie odwrotnie?
22-02-2009 19:58 
 Ocena 1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>>W końcu każda władza pochodzi od Boga...
>A nie odwrotnie?

   Zaskoczyłeś mnie. Nie spodziewałam się, że akurat ty potraktujesz cokolwiek z mojego postu dosłownie.
   
Kowalski (762 punktów)
>Generał kierował się dobrem narodu.
> [...]
>Marcinkiewicz nie spekulował złotówką.

>Czy ludziom wierzącym w boga
>łatwiej wcisnąć wiarę w dementi?

Nie sądzę by tu grała rolę wiara w Boga. Raczej nastawienie do danego tematu. Zapewne każdy będzie miał takie twierdzenia (w tym -- dementi), w które uwierzy i uzna za prawdziwe; jak i takie, z którego będzie się śmiał. W przypadku wyżej wymienionych większość powiązana jest z poglądami politycznymi. (Względy polityczne jakoś są powiązane z polityką i zapewne niektóre 'dementi' z listy trafią łatwiej do wierzących.)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365