>Policja hiszpańska zakończyła w tym tygodniu operację "Kopernik", w wyniku której zatrzymano 44 osoby związane z przestępczością międzynarodową, w tym ponad 20 Polaków. >Pozostali zatrzymani są narodowości hiszpańskiej, serbskiej i niemieckiej.
Proszę bardzo, jak świat przestępczy potrafi stanąć ponad podziałami. Katolicy, prawosławni i protestanci dogadali się w mafii, poza nią dialog wydaje się niemożliwy. W Unii zgrzyty, każdy naród ciągnie w swoją stronę, a tutaj współpraca się układała. Wprawdzie wpadli, ale zostały położone podwaliny pod międzynarodową kooperację. I komu to przeszkadzało? Kopernikowi, co to nie wiadomo czy Polak, czy Niemiec, czy mężczyzna, czy kobieta. Aneta Dziwińska
|