Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pedofilia, jako element religii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2009 19:09Marius Apostata (292 punktów)Pedofilia, jako element religii
Ocena 1 na 1
Właśnie przeglądałem portale internetowe i natrafiłem na dwie szokujące wiadomości.
www.pardon(*)ka_coz_takie_sa_wymogi_religii
www.pardon(*)my_boga_kochajmy_sie_z_dziecmi
Obydwie trochę się różnią, ale dotyczą tego samego – pedofilii, jako elementu religii.
Tłumaczenia wyznawców:
"Jeżeli zawiniłem w czymkolwiek, to jedynie w tym, że jestem Kanadyjczykiem, który stosuje się do wymogów swojej religii".
"Mam nadzieję, że wszystkie nasze dzieci zażywają dużo seksu (… Jeżeli Pan dał człowiekowi możliwość płodzenia dzieci w wieku 11, 12 czy 13 lat, to dlaczego w tym wieku nie mielibyśmy uprawiać seksu"?
Sam fakt wypłynięcia takich informacji jakoś mnie nie dziwi. Ostatnio dużo tego w mediach. Przeraża mnie bezsilność władz, które to tolerują.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Sam fakt wypłynięcia takich informacji jakoś mnie nie dziwi. Ostatnio dużo tego w mediach. Przeraża mnie bezsilność władz, które to tolerują.

To, co ujawniają media, ma się do tego, o czym milczą, jak czubek góry lodowej do jej reszty.
Maciej Wyszpolski (447 punktów)
Religia nie może łamać obowiązującego prawa i koniec kropka. Już pomijam pedofilię, bo tutaj chyba wszyscy jesteśmy zgodni, natomiast nie może być też zgody na chociażby na palenie marihuany przez rastamanów (bez precedensów, mimo tego że jest to relatywnie mało szkodliwe). Zresztą przypomina mi się "Adwokat diabła" i kwestia rytualnego zabijania zwierząt. Religia nie może być świętą krową i jej wyznawcy powinni odpowiadać jak wszyscy za to co robią.
Bardzozły (3161 punktów)
Jaka pedofilia ? Proponowałbym żebyś nie używał słów których znaczenia nie rozumiesz.

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
Marius Apostata (292 punktów)
Cytat:
Jaka pedofilia ? Proponowałbym żebyś nie używał słów których znaczenia nie rozumiesz.

Definicja, jaką mi podesłałeś.
Cytat:
Pedofilia - rodzaj parafilii seksualnej: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym[1][2].

Rzeczywiście w pierwszym teksie jest mowa o małżeństwach z dziećmi, bez bezpośrednich odniesień do seksu z nimi. Można optymistycznie założyć, iż zawarcie ślubu w tej sekcie nie jest jednoznaczne z stosunkiem. Być może niektórzy panowie mając zahamowania powstrzymują się z konsumpcją związku do czasu, kiedy ich żony dorosną. Trudno jednak w to uwierzyć, w końcu religia nakazuje im kochać się z dziećmi, a oni nie chcą grzeszyć.
W drugim artykule współżycie seksualne z dziećmi zostało już bardzo wyraźnie przedstawione.
Cytat:
Celeste miała wtedy 6 lat, była drobną dziewczynką z długimi blond włosami, żyła w domu wspólnoty w Grecji wspólnie ze swoim ojcem Christopherem i dwustoma innymi członkami "Rodziny Miłości". Stała naga przed kamerą, a operator kazał jej tańczyć. Miała dotykać dłońmi swojego ciała. Celeste z uśmiechem na twarzy robiła wszystko, co jej kazał. (...) Wideo z Celeste zachowało się do dzisiaj, a jego fragmenty wciąż krążą w internecie.

Jeżeli to nie jest pedofilia, to co?
30-03-2009 08:07 
 Ocena 1 na 1
Bardzozły (3161 punktów)
Wiki:
Kryteria DSM-IV
A) Pojawiające się przez przynajmniej sześć miesięcy powracające, silnie podniecające fantazje seksualne, impulsy seksualne lub zachowania związane z aktywnością seksualną z osobami, które nie wkroczyły jeszcze w okres dojrzewania (poniżej 13 roku życia).
B) Fantazje, impulsy lub zachowania powodujące klinicznie znaczący dyskomfort lub upośledzenie w społecznym, zawodowym lub innym obszarze funkcjonowania.
C) Osoba ma przynajmniej 16 lat i jest co najmniej 5 lat starsza niż osoby z kryterium A). Uwaga: nie dotyczy osób w późnym okresie dorastania będących w relacji z dwunasto- lub trzynastolatkiem

Inna definicja pedofilii to "pociąg płciowy do osobników nie mających rozwiniętych trzeciorzędowych cech płciowych".
Cytat:
Rzeczywiście w pierwszym teksie jest mowa o małżeństwach z dziećmi, bez bezpośrednich odniesień do seksu z nimi.

Z dziećmi, ale 14 letnimi, a to już nie jest pedofilia(termin medyczny) tylko seks z małoletnim który nie osiągnął wieku określonego w prawie danego kraju - Wiek uprawniający do współżycia seksualnego
Cytat:
Można optymistycznie założyć, iż zawarcie ślubu w tej sekcie nie jest jednoznaczne z stosunkiem.

Ja bym na to nie liczył, pewnie mają zasadę jak w krk - małżeństwo nie skonsumowane jest nieważne.
Cytat:
Być może niektórzy panowie mając zahamowania powstrzymują się z konsumpcją związku do czasu, kiedy ich żony dorosną.

Ale jak któryś się uprze, to pewnie dwa lata bez seksu da radę wytrzymać.
Marius Apostata:
W drugim artykule współżycie seksualne z dziećmi zostało już bardzo wyraźnie przedstawione.

Cytat:
Celeste miała wtedy 6 lat, była drobną dziewczynką z długimi blond włosami, żyła w domu wspólnoty w Grecji wspólnie ze swoim ojcem Christopherem i dwustoma innymi członkami "Rodziny Miłości". Stała naga przed kamerą, a operator kazał jej tańczyć. Miała dotykać dłońmi swojego ciała. Celeste z uśmiechem na twarzy robiła wszystko, co jej kazał. (...) Wideo z Celeste zachowało się do dzisiaj, a jego fragmenty wciąż krążą w internecie.

Marius Apostata:
Jeżeli to nie jest pedofilia, to co?

Mam nadzieję, że to nie zabrzmi tak złośliwie, jak mi się wydaje, ale co Ty wiesz o współżyciu seksualnym? Cytat który przedstawiłeś to opis kręcenia filmiku pornograficznego lub erotycznego(kwestia definicji pornografii) z udziałem dziecka a nie opis "współżycia". Ani kamerzysta, ani reżyser takiego filmu nie mogą być nazwani pedofilami tylko przez sam fakt brania udziału w takim przedsięwzięciu.

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>Mam nadzieję, że to nie zabrzmi tak złośliwie, jak mi się wydaje, ale co Ty wiesz o współżyciu seksualnym? Cytat który przedstawiłeś to opis kręcenia filmiku pornograficznego lub erotycznego(kwestia definicji pornografii) z udziałem dziecka a nie opis "współżycia". Ani kamerzysta, ani reżyser takiego filmu nie mogą być nazwani pedofilami tylko przez sam fakt brania udziału w takim przedsięwzięciu.

A moim zdaniem spełniają kryteria a,b,c definicji którą podałeś, bo nie wierzę, że kręcili ten film na zimno.

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
30-03-2009 09:36 
 Ocena 1 na 1
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
A moim zdaniem spełniają kryteria a,b,c definicji którą podałeś, bo nie wierzę, że kręcili ten film na zimno.

Jeżeli tylko tyle możesz powiedzieć, to rozmowę możemy uznać za zakończoną.
"Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne."

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
> Cytat:
A moim zdaniem spełniają kryteria a,b,c definicji którą podałeś, bo nie wierzę, że kręcili ten film na zimno.

>Jeżeli tylko tyle możesz powiedzieć, to rozmowę możemy uznać za zakończoną.

Nadąsałeś się bo potępiam tych ludzi?

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
30-03-2009 10:17 
 Ocena 1 na 1
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Nadąsałeś się bo potępiam tych ludzi?

Nie o to chodzi - użyłeś argumentu z wiary i przeczuć. To oznacza że nie mamy o czym mówić. Nie będę przecież udowadniał, że źle czujesz czy źle "nie wierzysz". To prosta droga do przerzucania się argumentami ad personam, a to się skończy najpewniej tym, że Ty zaczniesz mnie nazywać pedofilem, a ja Ciebie kryptopedofilem... No po co to nam?

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
30-03-2009 11:40 
 Ocena 1 na 1
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Tak masz rację, źle argumentowałem.

Moim zdaniem kręcenie porno z dzieckiem jest czynnością okołoseksualną o której mowa w punkcie a.
Nie wiem nic na temat jej długotrwałości czy powtarzalności, tutaj mogę się domyślać tylko z kontekstu że jest spełniony.
Punkty b i c są natomiast spełnione, ale punkt b jest bardzo naciągany bo może być rozumiany mniej więcej tak: "jeśli cię zamkną za pedofilię, to zakłóca to twoje życie, więc jesteś pedofilem".

Tak to rozumiem, oczywiście od wyroków jest sąd, więc umówmy się, że nie mam zdania dopóki nie będzie wyroku w stosunku do nich.

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Moim zdaniem kręcenie porno z dzieckiem jest czynnością okołoseksualną o której mowa w punkcie a.

No i trudno się z tym nie zgodzić.
Cytat:
Nie wiem nic na temat jej długotrwałości czy powtarzalności, tutaj mogę się domyślać tylko z kontekstu że jest spełniony.

Niewiele osób to wie, być może tylko oni sami i ich lekarze...
Cytat:
Punkty b i c są natomiast spełnione, ale punkt b jest bardzo naciągany bo może być rozumiany mniej więcej tak: "jeśli cię zamkną za pedofilię, to zakłóca to twoje życie, więc jesteś pedofilem".

Tu się nie zgodzę - punkt "b" jest najpewniejszym - jeżeli zostali publicznie potępieni i/lub osadzeni w więzieniu to na 100% wpisują się w "zachowanie powodujące dyskomfort lub upośledzenie w jakiejś dziedzinie życia". Punkt "c" to już czysta formalność.
Cytat:
Tak to rozumiem, oczywiście od wyroków jest sąd, więc umówmy się, że nie mam zdania dopóki nie będzie wyroku w stosunku do nich.

Ciekaw jestem jak ta definicja jest odbierana w krajach w których można uprawiać seks z dwunastolatkami(Meksyk, Watykan, Filipiny) albo w krajach w których nie ściga się takich zachowań zbyt intensywnie(Rosja).
Analiza sytuacji mniejszości seksualnych to dla mnie dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad sensem i źródłami praw i obyczajów obowiązujących na różnych obszarach i konsekwentnego ich stosowania. Homoseksualizm był kiedyś karalny, potem leczony, w niektórych miejscach na świecie wciąż jest. Seks z dziećmi był kiedyś dozwolony, a teraz w większości państw jest to 16+, pedofilię się leczy. Co dalej? Widzę, że nie tylko ja dochodzę do niepopularnych wniosków:
Cytat:
Skoro bowiem przyzwolono na śluby gejów i lesbijek, to jak uzasadnić zakaz poligamii? Jeśli odeszło się od tradycyjnego modelu rodziny w jedną stronę, to można odejść i w drugą.

Jeżeli homoseksualizm będzie powszechnie akceptowany i poligamia też, to czemu nie zoofilia czy pedofilia?

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
30-03-2009 14:31 
 Ocena 1 na 1
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
> Cytat:
Skoro bowiem przyzwolono na śluby gejów i lesbijek, to jak uzasadnić zakaz poligamii? Jeśli odeszło się od tradycyjnego modelu rodziny w jedną stronę, to można odejść i w drugą.

>Jeżeli homoseksualizm będzie powszechnie akceptowany i poligamia też, to czemu nie zoofilia czy pedofilia?

Jeśli nie widzisz różnicy to bardzo źle z Tobą.

Wyjaśnię na przykładach:

Homoseksualizm: dwie dorosłe osoby zgodnie z wolą obojga współżyją
Poligamia moim zdaniem czemu nie, kwestia prawna tylko a nie moralna.
Wszyscy są dorośli i mogą się zgodzić lub nie.

Ale pedofilia:
Osoba dorosła i dziecko czyli osoba nie zupełnie świadoma czyli nie mogąca podejmować decyzji o współżyciu i związku małżeńskim.
Zoofilia: osoba dorosła i zwierzę - jeszcze gorzej niż pedofilia(?) zwierzę się nawet poskarżyć nie może.

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Jeśli nie widzisz różnicy to bardzo źle z Tobą.

Ups!
Cytat:
Wyjaśnię na przykładach:
Homoseksualizm: dwie dorosłe osoby zgodnie z wolą obojga współżyją

Chyba zgodnie z wolą obu ten błąd wskazuje, że źle z Tobą
Cytat:
Ale pedofilia:
Osoba dorosła i dziecko czyli osoba nie zupełnie świadoma czyli nie mogąca podejmować decyzji o współżyciu i związku małżeńskim.

Nie zupełnie świadoma czego? Jeśli by dziecko uświadomić, to byłoby OK? I na czym polega niemożność podejmowania decyzji o seksie?
Cytat:
Zoofilia: osoba dorosła i zwierzę - jeszcze gorzej niż pedofilia(?) zwierzę się nawet poskarżyć nie może.

Cóż - zoofilia jest w kilku krajach legalna... I na co miałoby się poskarżyć inne zwierzę?

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
30-03-2009 20:12 
 Ocena 2 na 2
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
> Cytat:
Jeśli nie widzisz różnicy to bardzo źle z Tobą.

>Ups!
> Cytat:
Wyjaśnię na przykładach:
>Homoseksualizm: dwie dorosłe osoby zgodnie z wolą obojga współżyją

>Chyba zgodnie z wolą obu ten błąd wskazuje, że źle z Tobą

Okej ale to ty jesteś "Bardzozły" a nie ja

> Cytat:
Ale pedofilia:
>Osoba dorosła i dziecko czyli osoba nie zupełnie świadoma czyli nie mogąca podejmować decyzji o współżyciu i związku małżeńskim.

>Nie zupełnie świadoma czego? Jeśli by dziecko uświadomić, to byłoby OK? I na czym polega niemożność podejmowania decyzji o seksie?

Na niedojrzałości fizycznej i psychicznej. Jeśli masz dziecko to może wiesz o czym mówię.

> Cytat:
Zoofilia: osoba dorosła i zwierzę - jeszcze gorzej niż pedofilia(?) zwierzę się nawet poskarżyć nie może.

>Cóż - zoofilia jest w kilku krajach legalna... I na co miałoby się poskarżyć inne zwierzę?

Jakie inne? Chyba nie rozumiem. Ale czy naprawdę nie widzisz różnicy między związkami międzyludzkimi a człowiek-zwierzę?

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
30-03-2009 10:16 
 Ocena 1 na 1
Vytautas (4394 punktów)
>Z dziećmi, ale 14 letnimi, a to już nie jest pedofilia(termin medyczny) tylko seks z małoletnim który nie osiągnął wieku określonego w prawie danego kraju -

   Wśród Cyganów, przynajmniej w plemieniu Polska Roma niemal wszystkie małżeństwa zawierane są z młodymi kobietami poniżej 15. roku życia. Nazywam je kobietami, a nie dziećmi, bo są już dojrzałe płciowo.
   Widzę, że jest tu sporo takich, którzy chcieliby całe to plemię pozamykać w więzieniach.
   Ci, którzy są przeciwni seksowi w młodym wieku (dojrzałych już kobietek) są zupełnie pewni, że seks z nimi to zawsze gwałt. Nie sądzę, żeby mieli rację.
   W Meksyku, jak twierdzi Cejrowski, kobietki oficjalnie współżyją płciowo od 15. roku życia. Nie wierzę, że nie ma takich, które czynią to wcześniej.
   Ludzie, nie dajmy się zwariować, pedofilia to seks z 12-latką, ale nie z 14-latką.
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
W Meksyku, jak twierdzi Cejrowski, kobietki oficjalnie współżyją płciowo od 15. roku życia.

Cejrowski to wielki podróżnik, ale mieszka chyba na księżycu i podróżuje palcem po mapie...
Wiek uprawniający do współżycia seksualnego
Od 15 r.ż. można uprawiać seks nawet w Polsce, a w Meksyku od 12 r.ż.

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
30-03-2009 11:31 
 Ocena 2 na 2
Vytautas (4394 punktów)
> Cytat:
W Meksyku, jak twierdzi Cejrowski, kobietki oficjalnie współżyją płciowo od 15. roku życia.

>Cejrowski to wielki podróżnik, ale mieszka chyba na księżycu i podróżuje palcem po mapie...

   Pewnie się niejasno wyraziłem. Prawo jest zapewne takie, jak twierdzisz, tzn. seks z młodocianą nie jest ścigany przez prawo, gdy ukończyła 12 lat, ale mnie chodziło o obyczaj. Piętnaste urodziny dziewcząt są obchodzone szumnie, dziewczyny ubierają się paradnie, podobnie jak panny młode do ślubu, a po uroczystości w domu paradują w tym stroju po okolicy, aby pokazać mężczyznom, że to już.
   Po tej uroczystej 'piętnastce' nikt jej nie zabrania uprawiać seksu jawnie i za powszechną zgodą.
30-03-2009 12:31 
 Ocena 1 na 1
Marius Apostata (292 punktów)
Nie wiem, ile lat mają mężczyźni współżyjący z tymi dziećmi. Ale gdyby nie byli starsi od nich o 5 lat to chyba nie było by oskarżeń o pedofilię. W końcu to nie ja pierwszy określiłem tych ludzi pedofilami i to w obydwu przypadkach. Patrzę na to od strony prawnej, a nie medycznej.
Poprzedni cytat niepotrzebnie skróciłem. Wstęp do niego tłumaczy chyba, co kryje się pod wielokropkiem w środku. Oczywiście to tylko moja interpretacja.
Cytat:
Z czasem pedofilia stała się jednym z ulubionych zajęć członków sekty. Ze swoimi dziećmi kręcili wyuzdane filmy. Celeste miała wtedy 6 lat, była drobną dziewczynką z długimi blond włosami, żyła w domu wspólnoty w Grecji wspólnie ze swoim ojcem Christopherem i dwustoma innymi członkami "Rodziny Miłości". Stała naga przed kamerą, a operator kazał jej tańczyć. Miała dotykać dłońmi swojego ciała. Celeste z uśmiechem na twarzy robiła wszystko, co jej kazał. (...) Wideo z Celeste zachowało się do dzisiaj, a jego fragmenty wciąż krążą w internecie.

Według polskiego prawa ten kto kręci takie filmy traktowany jest tak samo, jak pedofil.
Cytat:
Art.200 Kodeksu Karnego
§1. Kto doprowadza małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§2. Tej samej karze podlega, kto utrwala treści pornograficzne z udziałem takiej osoby.


Poniżej podaję dwa dodatkowe cytaty, które moim stanowią dowód na występowanie pedofilii w sekcie.
Cytat:
amozwańczy prorok Berg kazał swoim wyznawcom nieustannie uprawiać seks: Mieli to robić również z dziećmi, ponieważ seks był rzekomo najwspanialszą drogą okazywania miłości. Berg nazywał to "sharing", czyli dzielenie. Każdego, kto nie chciał się dzielić, oskarżano o to, że niewystarczająco mocno kochał Boga.

Cytat:
"Teologiczną" podstawę do gwałcenia dzieci Berg zamieścił w liście do wiernych zatytułowanym "Dzieci jako państwo młodzi". Napisał tam: Mam nadzieję, że wszystkie nasze dzieci zażywają dużo seksu (...) Jeżeli Pan dał człowiekowi możliwość płodzenia dzieci w wieku 11, 12 czy 13 lat, to dlaczego w tym wieku nie mielibyśmy uprawiać seksu?

Zeznań świadków, raportów z badań lekarskich, itp. nie mam.
30-03-2009 14:41 
 Ocena 2 na 2
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
Nie wiem, ile lat mają mężczyźni współżyjący z tymi dziećmi. Ale gdyby nie byli starsi od nich o 5 lat to chyba nie było by oskarżeń o pedofilię. W końcu to nie ja pierwszy określiłem tych ludzi pedofilami i to w obydwu przypadkach. Patrzę na to od strony prawnej, a nie medycznej.

   Po pierwsze - właśnie to wzbudziło moją reakcję - zestawienie ideologicznych pedofilów z "dzieci Boga" i Mormonów którzy lubią "świeże mięsko" ale pedofilami nie są.
   Po drugie - jeśli chcesz użyć określenia "pedofil" to piszesz o stronie medycznej, a nie prawnej. W prawie polskim nie ma czegoś takiego jak pedofilia, są kontakty seksualne, posiadanie i rozprowadzanie pornografii z udziałem małoletnich poniżej 15 r.ż. Pedofilia może być leczona, ale nie karana.
Cytat:
Według polskiego prawa ten kto kręci takie filmy traktowany jest tak samo, jak pedofil.

   Według polskiego prawa ten kto kręci porno z dziećmi jest przestępcą i dostaje wyrok.
Ten kto myśli o seksie z dziećmi 24/7 jest zupełnie nieinteresujący dla policji, prawników, sędziów, ale jest pedofilem. Pedofilia nie jest i nie może być karalna sama w sobie, karać można tylko fizyczną realizację pewnych popędów.
   Dlaczego tak się czepiam? Pedofilia to problem, pedofilia to piętno. Dzięki działalności dziennikarzy wszyscy wiemy, że pedofil to sługa szatana i potwór, pedofil stał się synonimem gwałciciela dzieci. Łatka pedofila niszczy życie, nieważne czy ten ktoś jest pedofilem, czy nie, czy popełnił przestępstwa, czy przez całe życie walczy ze swoimi popędami(sam, lub z pomocą specjalistów). Dlatego zawsze przypominam - odróżniajmy pedofila od przestępcy seksualnego. To naprawdę nie jest to samo.
   Nazywamy się racjonalistami? Ta nazwa zobowiązuje - do myślenia. Starajmy się zawsze najpierw pomyśleć i nie dać się ponieść emocjom. Tak naprawdę to mała wojna między nami i dziennikarzami którzy starają się grać na emocjach, ale tylko od nas zależy czy im się to uda.


A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
Marius Apostata (292 punktów)
Cytat:
Po pierwsze - właśnie to wzbudziło moją reakcję - zestawienie ideologicznych pedofilów z "dzieci Boga" i Mormonów którzy lubią "świeże mięsko" ale pedofilami nie są.

   Masz rację, między obydwiema grupami jest różnica, ale niewielka. Mormoni żenią dorosłych mężczyzn, czyli po odbyciu misji, z dziewczynkami w wieku 12-13 lat. Być może niektóre z nich wyglądają na starsze, czyli na takie, które wkroczyły już w okres dojrzewania. Większość jednak to dzieci w okresie przedpokwitaniowym.
   Zgadzam się z Tobą, że pedofilów nie należy traktować, jako sług szatana i potworów, ale należy ich leczyć. Tym, na co chciałem zwrócić uwagę, jest fakt wprzężenia pedofilii i stosunków z nieletnimi w ramy religii. W ten sposób korzystając z prawa wolności wyznania można dopuszczać się rzeczy nie dozwolonych prawnie.
30-03-2009 19:01 
 Ocena 1 na 1
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
   Masz rację, między obydwiema grupami jest różnica, ale niewielka. Mormoni żenią dorosłych mężczyzn, czyli po odbyciu misji, z dziewczynkami w wieku 12-13 lat. Być może niektóre z nich wyglądają na starsze, czyli na takie, które wkroczyły już w okres dojrzewania. Większość jednak to dzieci w okresie przedpokwitaniowym.

Byłbym wdzięczny, jeśli podzieliłbyś się jakimś źródłem - w artykule od którego zaczęliśmy jest tylko o czternastolatkach.
Cytat:
Tym, na co chciałem zwrócić uwagę, jest fakt wprzężenia pedofilii i stosunków z nieletnimi w ramy religii. W ten sposób korzystając z prawa wolności wyznania można dopuszczać się rzeczy nie dozwolonych prawnie.

Ależ nie można - czego najlepszym dowodem jest ściganie przez prawo ludzi z "Dzieci Boga". Wolność wyznania - oczywiście, ale zawsze w ramach określanych przez prawo.

A kiedy przyjdzie Jezus
pokażemy mu tabliczkę
z kierunkiem na Wieliczkę!
Marius Apostata (292 punktów)
   Oto strona, z której zaczerpnąłem informację o ślubach 12 i 13-latek:
fakty.inte(*)kiej-farmie-w-teksasie,1088053
   Ta wiadomość odnosi się do tej samej grupy (The Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saint), która została opisana w pierwszym artykule.
   The Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saint to tylko odłam mormonów. Przepraszam, nie chciałem obrażać członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.    

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365