>>A gdy się ten początek już ma za sobą, to co dalej, Gurko? >Wystarczy chcieć. >Wystarczy czytać, i jeszcze raz chcieć. >Wystarczy analizować, interpretować pozbywać się często zakodowanego fundamentalizmu, i po raz kolejny chcieć.
oj, obawiam się ,że jednak nie wystarczy bez odpowiednich predyspozycji. >(...) >Życie staje się łatwiejsze, nie uważasz? Przynajmniej możliwość trzeźwego myślenia, oceny sytuacji w czasie ciągłego rozwoju technologicznego może z czasem być powodem między innymi zauważenia właśnie tego co dotąd było nie zauważalne. >Chociażby to. Czyż nie?
Na to zgoda.
>>"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma) >Fakt. Gdyby tylko każdy myślał z odpowiedniej perspektywy. >Dlatego wymyślenie czegoś wartościowego jest niewątpliwie sztuką, do której trzeba być dobrze przygotowanym. >A gdyby większość był.. >nie musielibyśmy na każdym kroku chociaż spotykać się z głupotą. >
To już jak w punkcie pierwszym. Jak mawiał Szwejk: "Głupi ludzie muszą być, panie oberlejtnant, bo inaczej na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi zgłupiałby z tego." Niewykluczone, że miał rację...
"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
|