Trochę ciężko się to czyta.
>Jezeli fundusz europejski EFS placi za przeszkolenie pracownika 650 zl w skali miesiecznej od wieku >powyzej 26 umowa na pol roku ponizej na rok . Tego nie rozumiem.
>I to sie uzasadnia mobilizacja bezrobotnego, ktory jest pod kara wyrejestrowania i utraty ubezpieczenia spolecznego Pod karą czy przed groźbą?
>musi podjac przeszkolenie, kutora to >praca powinna byc dla ludzi po szkole lub jako praktyka, Chodzi więc o szkolenie czy o pracę?
>a nie dla starych facetow ktorzy maja juz >doswiadczenie. Jeśli chodzi o pracę to pracodawca decyduje "dla kogo" powinna być. Jeśli o szkolenie to zdaje mi się, że jest bardziej potrzebne starym facetom, którzy całe życie kopali rów od tego płota do piętnastej albo liczyli palety na magazynie niż świeżym absolwentom, którzy akurat szkolenie mają dopiero co za sobą a brakuje im najbardziej praktyki.
>To jest tylko wspieranie za 600 zl pracodawcow, ktorzy i tak zostana wyeliminowani w >ramach kryzysu. Tego akurat niewiadomo. Jakie 600 zł dla pracodawców? Kiedyś każdy pracodawca za zatrudnienie zarejestrowanego w Urzędzie Pracy bezrobotnego dostawał chyba 400 czy 450 zł przez kilka miesięcy (nie pamiętam ile). Nie wiem jak jest teraz. O to Ci chodzi? Czy jest to 600 zł w związku z tym szkoleniem?
>Przyuczenie do zawodu to jest tylko wspieranie krysyzu, kto ma pasc niech padnie, Dlaczego? To chyba dobrze, że ludzie zdobywają nowe umiejętności. Ja wolę powiedzieć " co ma paść niech padnie". Jeśli mają padać jacyś ktosie to czemu akurat starzy a nie młodzi? Starzy mają zostać blokersami?
PS. Polecam opcję Podgląd przed opublikowaniem posta.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|