Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
31-03-2009 22:04Tokarz (19 punktów)Pytanie
W jednym pokoju znajdują się cztery dziewczyny - Polka,Bułgarka,Ukrainka oraz Niemka. Wszystkie cztery są do siebie bardzo podobne. Na zadawane pytania odpowiadają tylko "Da" i "Ja"
co jest odpowiednikiem tak i nie. Polka zawsze mówi tylko prawdę, Bułgarka zawsze kłamie, Ukrainka mówi prawdę w 70% i kłamie w 30% a Niemka mówi prawdę w 17% i kłamie w 83%. Możesz
zadać im po cztery pytania a potem trzeba zgadnąć która dziewczyna jest z danego kraju. Jakie pytania byś zadał?
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tom1985 (20 punktów)
Sprostuj tylko czy "da" i "ja" mają określone znaczenie.
makson (164 punktów)
>W jednym pokoju znajdują się cztery dziewczyny - Polka,Bułgarka,Ukrainka oraz Niemka. Wszystkie
>cztery są do siebie bardzo podobne. Na zadawane pytania odpowiadają tylko "Da" i "Ja"
>co jest odpowiednikiem tak i nie. Polka zawsze mówi tylko prawdę, Bułgarka zawsze kłamie, Ukrainka
>mówi prawdę w 70% i kłamie w 30% a Niemka mówi prawdę w 17% i kłamie w 83%. Możesz
>zadać im po cztery pytania a potem trzeba zgadnąć która dziewczyna jest z danego kraju. Jakie
>pytania byś zadał?
>Pozdrawiam

Każdą bym zapytał 4 razy czy jest Polką. Polka 4 razy odpowie "da", Bułgarka 4 razy "ja",Ukrainka najprawdopodobniej powie więcej razy "ja" niż Niemka.

Pozdrawiam
TyDraniu (6569 punktów)

>Każdą bym zapytał 4 razy czy jest Polką. Polka 4 razy odpowie "da", Bułgarka 4 razy "ja",Ukrainka najprawdopodobniej powie więcej razy "ja" niż Niemka.

Nie, Polka i Bułgarka odpowiedzą 4 razy "da". Może lepiej zapytać "Czy jesteś Europejką?"
makson (164 punktów)
>Nie, Polka i Bułgarka odpowiedzą 4 razy "da". Może lepiej zapytać "Czy jesteś Europejką?"

Racja przeoczyłem to. Twoja sugestia wydaje się być już dobra.
MociumPan (744 punktów)
>W jednym pokoju znajdują się cztery dziewczyny - Polka,Bułgarka,Ukrainka oraz Niemka. Wszystkie
>cztery są do siebie bardzo podobne. Na zadawane pytania odpowiadają tylko "Da" i "Ja"
>co jest odpowiednikiem tak i nie. Polka zawsze mówi tylko prawdę, Bułgarka zawsze kłamie, Ukrainka
>mówi prawdę w 70% i kłamie w 30% a Niemka mówi prawdę w 17% i kłamie w 83%. Możesz
>zadać im po cztery pytania a potem trzeba zgadnąć która dziewczyna jest z danego kraju. Jakie
>pytania byś zadał?
>Pozdrawiam

Bym się zapytał która z Was mi da... Polka by odpowiedziała "Ja" - ...i na tym bym mógł zakończyć zadawanie pytań
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
Rozpędziłabym baby w cholerę! Siedzą i głupoty gadają zamiast za robotę się wziąć! A wizy mają, czy na czarno kłamią?

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365