> wzmacniacze to NJM4565L, wg specyfikacji działają na 18V, pomiar na 4 i 8 pinie wskazuje na mniej więcej połowę tego 9.23V...9.23 V brzmi podejrzanie. Napięcia zasilania tego podwójnego wzmacniacza operacyjnego są bipolarne, więc sprawdź obydwa (względem "ziemi", którą gdzieś łatwo znajdziesz). Jeżeli są około ±5 V to być może tak ma być, ale jakakolwiek znacząca asymetria wskazywałaby na uszkodzenie zasilacza. Spróbuj znaleźć jakie mają być napięcia zasilacza. Zazwyczaj gdzieś są one napisane: na zasilaczu lub na płytce drukowanej. Można je też zgadnąć po kondensatorach elektrolitycznych, których napięcie znamionowe jest zazwyczaj 50-100% większe. Typowe wartości napięć zasilania to ±5 V lub ±15 V. Rzadsze są ±10 V lub ±12 V. > w bloku zasilacza, są regulatory napięcia 7805A które niesamowicie się nagrzewają...Trudno powiedzieć. Tandetna elektronika często się nieprzyzwoicie grzeje. Skraca to znacznie jej żywotność, ale przez okres gwarancji zazwyczaj przeżywa.  Regulator 7805A daje na wyjściu 5 V, co wskazuje na napięcie zasilania wzmacniacza ±5 V.
|