Racjonalista - Strona głównaDo treści
Módlmy się....

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-04-2009 19:43Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów)Módlmy się....
Ocena 12 na 12
Módlmy się:

wiadomosci(*)ogach_bedzie_bezpieczniej.html

Cytacik: "W 2008 roku w blisko 50 tys. wypadków zginęło na polskich drogach ponad 5400 osób. To ponura statystyka, jedna z najgorszych w Unii Europejskiej. Przyczyny? Fatalny stan dróg, nadmierna prędkość, niebezpieczne wyprzedzanie i wymijanie na wąskich szosach, alkohol...

Co można w tej sytuacji zrobić? Modlić się. Na taki pomysł wpadli policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Z poparciem dla ich inicjatywy pospieszyli: Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak informuje policja, pomysł "spełnia także założenia rządowego programu RAZEM BEZPIECZNIEJ". Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców już w najbliższą niedzielę."

Warto poczytać komentarze intenautów pod tą informacją

Chciałabym napisać, że to wiadomość komentarza nie wymagająca, ale niestety tak nie jest. Bo to pokazuje w jakim kraju żyjemy. Faktycznie pozostaje modlitwa o rozum. Rzadko mnie tak coś ruszy jak owa "inicjatywa". No ja pier..lę...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kwiecień (92 punktów)
No cóż, inicjatywa jak inicjatywa, żal ludzi którzy mają takie pomysły. Bo w końcu po co jakiekolwiek kampanie społeczne, zaostrzanie kar czy zabieranie prawa jazdy pijanym kierowcom... skoro można się pomodlić. Idąc tym tokiem rozumowania następnym krokiem może być zamknięcie szkół i szpitali, bo przecież o rozum i zdrowie wystarczy się pomodlić. Pozdrawiam.
webmaster (moderator)
Cele programu:
-Wzrost realnego bezpieczeństwa w Polsce
-Wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski
-Zapobieganie przestępczości i aspołecznym zachowaniom
-Poprawienie wizerunku Policji i wzrost zaufania społecznego do tej i innych służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego

Jeżeli modlący się będą mieli zwiększone poczucie bezpieczeństwa, to urzędnicy będą modli uznać to za sukces..
25-04-2009 01:15 
 Ocena 2 na 2
Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów)
>-Wzrost realnego bezpieczeństwa w Polsce
>-Wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski
>-Zapobieganie przestępczości i aspołecznym zachowaniom
>-Poprawienie wizerunku Policji i wzrost zaufania społecznego do tej i innych służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego
>Jeżeli modlący się będą mieli zwiększone poczucie bezpieczeństwa, to urzędnicy będą modli uznać to za sukces..

Jeśli WSZYSCY kierowcy zamiast za kierownicą usiedliby w kościelnej ławie w celu pomodlenia się o bezpieczeństwo na drogach, to i realne bezpieczeństwo znacząco by wzrosło

postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
finerbijk (17282 punktów)
Niedawno w stanach powstał nowy ruch religijny, którego członkowie modlili się do dystrybutorów na stajach benzynowych o spadek cen paliwa. I hm.. ceny paliwa spadły, niestety pojawił się za to kryzys ekonomiczny.

Jeśli się chcą modlić (mam na myśli policjantów), niech się modlą. Przynajmniej mniej ich będzie na drogach w niedziele

Zawsze jakiś pożytek. Może to dziwne, jak na inicjatywę policji, ale osobiście nie widzę, żeby to komuś miało zaszkodzić. Ot, taki koloryt..
lotrek (14275 punktów)
>Módlmy się:
>wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci
Wiem w jakim kraju żyje, więc pomysł może i dobry... dla wierzących. Co jednak mają robić ateiści, czy osoby niewierzące w "cuda i wianki", nie wiem .
Może jednak rządzący wzięliby się za budowę normalnych, dobrze oznakowanych, kilku pasmowych dróg a panu B. przestaliby zawracać głowę. Obawiam się, że to dla nich za trudne....stąd też kretyńskie pomysły.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
diogenes (42753 punktów)
>Modlić się.

Czy nie lepiej święcić benzynę?
24-04-2009 22:23 
 Ocena 4 na 4
Autografka (10638 punktów)
>>Modlić się.
>Czy nie lepiej święcić benzynę?

Benzyna już teraz często bywa święcona
25-04-2009 08:55 
 Ocena 1 na 1
szperacz (2861 punktów)
>Benzyna już teraz często bywa święcona

Benzyna jest chrzczona a nie święcona. To jednak jest różnica w ilości wody. Wolałbym ten drugi wariant.
Autografka (10638 punktów)
>>Benzyna już teraz często bywa święcona
>Benzyna jest chrzczona a nie święcona. To jednak jest różnica w ilości wody. Wolałbym ten drugi wariant.

No tak, faktycznie jest chrzczona. Późno już było kiedy to pisałam
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> W 2008 roku w blisko 50 tys. wypadków zginęło na polskich drogach ponad 5400 osób.

Statystycznie rzecz ujmując, daje to niemal 15 osób dziennie - co jest ilością kwalifikującą się na co najmniej Jednodniową Żałobę Narodową. Czy miłościwie nam prezydentujący już zna te dane?
25-04-2009 01:12 
 Ocena 9 na 9
Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów)

>Statystycznie rzecz ujmując, daje to niemal 15 osób dziennie - co jest ilością kwalifikującą się na co najmniej Jednodniową Żałobę Narodową.

Mam jeszcze jeden pomysł: a może by tak wprowadzić przelicznik punktowo-zdrowaśkowy? Na przykład: jeden punkt karny = 3 zdrowaśki. Zatrzymuje kierowcę policjant na drodze, oznajmia, że kierowca załapał 5 punktów karnych, więc ma do wyboru: albo mu te punkty doliczą, albo odmówi 15 zdrowasiek. Razem z policjantem, oczywiście, skoro policja to lubi, a poza tym kontrola musi być, więc na miejscu zdarzenia. Oczywiście wprowadzenie przelicznika punktowo-zdrowaśkowego powinno być poprzedzone debatą społeczną...


postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
25-04-2009 01:30 
 Ocena 2 na 2
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Mam jeszcze jeden pomysł: a może by tak wprowadzić przelicznik punktowo-zdrowaśkowy?

Lepiej tego nie pisz, bo katolicy wezmą to całkowicie serio- nie znasz ich już na tyle? Gdybanie racjonalistów często wprowadza się w czyn w katolicyzmie, zauważyłam

A wracając do meritum. Modlitwa to zwykłe lenistwo, okazanie braku zainteresowania kierowcami i ich losem na drodze. Opłaca się wierzyć, bo wtedy Bóg wszystko załatwia i Bóg nad wszystkim czuwa. To takie słodkie życie w głupocie i niepewności. Ciężko to jakkolwiek skomentować...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365