Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prekognicja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-04-2009 20:23sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Prekognicja
Witam!
Pojawienie się świńskiej grypy wywołało u mnie wrażenia deżawi (deja vu). Jakbym już gdzieś to widział kacze czy ptasie...Więcej, pomyślałem, czy dałoby się to przewidzieć. Jak sprawdzić w necie, to znajdą się artykuły o zagrożeniu nowymi chorobami/mutacjami starych. Tyle, że to kropla w morzu artykułów.
Gdyby się pokusić o wytypowanie znaczących wydarzeń dla świata/Polski w okresie najbliższych dwóch (trzech) miesięcy, co to mogłoby być? I na ile trafnie można ogarnąć tak niedaleką w końcu przyszłość?
Zapraszam do typowania dla Polski i świata w kategoriach:
1. Środowisko naturalne/ekologia
2. Medycyna/weterynaria/rolnictwo
3. Gospodarka/socjologia
4. Technika/wynalazczość i odkrycia
5. Polityka/religia (religia w wymiarze strukturalnym/organizacyjnym)- przy czym ten punkt proszę uzupełniać tylko jeśli ma się dwa jakieś inne punkty przyzwoicie wypełnione.
Żeby nie sugerować dopisałbym swoje typy za jakieś 24 godziny.
Mam nadzieję, że będzie to pożyteczną i dobrą rozrywką.
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcus (876 punktów)

>1. Środowisko naturalne/ekologia
>2. Medycyna/weterynaria/rolnictwo
>3. Gospodarka/socjologia
>4. Technika/wynalazczość i odkrycia
>5. Polityka/religia (religia w wymiarze strukturalnym/organizacyjnym)

1. Wydaje mi się, że ludzie wciąż będą wierzyć w teorię globalnego ocieplenia i będą wciąż z zapałem fanatyka wdrażać kolejne irracjonalne przepisy i ograniczenia zapobiegające ocieplaniu się klimatu, a Polska będzie tylko na tym tracić płacąc wyssane z palca podatki.
2. Ten punkt pozwolę sobie pominąć, gdyż nie czuję się kwalifikowany/poinformowany na tyle w tych tematach...
3. Krach gospodarczy wciąż będzie podkreślany i wspominany w mediach, a ceny będą rosły.
4. Nie sądzę, by w tak krótkim czasie coś mogło się w tym temacie znacząco zmienić.
5. Politycy tak samo jak kościelni wciąż będą walczyć o wyborców i wiernych, choć być może połączą siły i wprowadzą np. podatek od bycia singlem czy zabronią mieszkania "na kocią łapę"...

Pozdrawiam, marcus.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365