Racjonalista - Strona głównaDo treści
Europejski nocnik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-04-2009 22:28diogenes (42753 punktów)Europejski nocnik
Ocena 3 na 3
PO i PSL są członkami Europejskiej Partii Ludowej (właśnie ma zadymę w Warszawie), do której należą również niemieckie CDU/CSU. Zanim postawię kilka pytań, fragmenty życiorysu niejakiego Siegfrieda Zoglmana: 1934 – członek NSDAP, 1939 – szef Hitlerjugend protektoratu Czech i Moraw, 1942 – ochotniczo wstępuje do Waffen-SS, 1950 – referent prasowy liberalnej partii FDP, 1957 – zgłasza w Bundestagu inicjatywę wypłat dla byłych członków SS, 1970 – przechodzi do CDU/CSU, 2002 – podejmowany z honorami przez szefa CSU, niedoszłego kanclerza RFN E.Stoibera, liczne odznaczenia państwowe...
Co znaczyłoby dla Polski wygranie Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, zrzeszającej wiele tzw. chrześcijańskich partii, w tym bawarskie CSU? Ile twarzy ma PO? Dlaczego musi kryć się za kordonem policji? Czy PO jest dobrym wyborem na Europę? Czy Europa to nie przypadkiem wspólny nocnik, do którego - smacznie drzemiąc - wkładamy właśnie rękę?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Robert Zawecki (4718 punktów)
>Siegfrieda Zoglmana
Czy to jest jakiś europoseł EPL? Kandydat?

>Co znaczyłoby dla Polski wygranie Europejskiej Partii Ludowej
EPL jest w tej chwili największą frakcją w PE, ale nie ma większości. Taktyki są dwie: albo przyłączyć się do jednej z 2-3 największych frakcji, albo stać samotnie jako plankton. Współpraca z wielkimi frakcjami daje przynajmniej szansę na załatwienie czegoś, natomiast trwanie w osamotnieniu skazuje na porażkę już na starcie starań.

>Ile twarzy ma PO?
Pewnie tyle ilu ma członków.

>Dlaczego musi kryć się za kordonem policji?
A dlaczego w dzisiejszych czasach każda znana osoba musi mieć ochroniarza? A dlaczego złe islamy lubią przy takich okazjach organizować zamachy?

>Czy PO jest dobrym wyborem na Europę?
Realnie mamy wybór między PO/EPL i SLD/EPS - rzecz poglądów politycznych. Pierwsi są centrowi, a drudzy reprezentują czerwoną lewicę.

>Czy Europa to nie przypadkiem wspólny nocnik, do którego - smacznie drzemiąc - wkładamy właśnie rękę?
Wolałbym już "włożyć rękę" do NAFTA, ale to nierealne.
30-04-2009 08:04 
 0 na 2
poziomczyński (1343 punktów)
(zablokowany)

>>Czy Europa to nie przypadkiem wspólny nocnik, do którego - smacznie drzemiąc - wkładamy właśnie rękę?
>Wolałbym już "włożyć rękę" do NAFTA, ale to nierealne.
>
I żyć jak przeciętny Meksykanin...
30-04-2009 09:37 
 Ocena 2 na 2
Robert Zawecki (4718 punktów)
>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
30-04-2009 09:53 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>
Rumunia była później w UE.
Ale właściwie to masz rację - liczyłam na to, że mój poziom życia upodobni się do poziomu życia moich duńskich kolegów, a tu chała, proszę państwa...
Liss (2003 punktów)
>>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>>
>Rumunia była później w UE.
>Ale właściwie to masz rację - liczyłam na to, że mój poziom życia upodobni się do poziomu życia moich duńskich kolegów, a tu chała, proszę państwa...
A, bo UE jak nie ma traktatu to sobie tylko tak istnieje,ale jak będzie traktat to sie może sporo zmienić......
Robert Zawecki (4718 punktów)
>liczyłam na to, że mój poziom życia upodobni się do poziomu życia moich duńskich kolegów, a tu chała, proszę państwa...
   W dużej rzece woda płynie wolno, ale płynie. Właśnie napotkałem ciekawy artykuł a`propos.
Cytat:
Czy poszerzenie Unii pomogło zniwelować przepaść w rozwoju zachodniej i wschodniej Europy?

Zdecydowanie tak, choć jest to proces powolny a kryzys gospodarczy może go dodatkowo powstrzymać na wiele lat. Już teraz jednak niektóre nowe kraje UE jak Czechy (80 proc. średniego poziomu rozwoju Unii) pokonały niektóre stara państwa członkowskie jak Portugalia (75 proc.) gdy idzie o zamożność.

Polska, największe z państw, które zostały przyjęte do Wspólnoty, także robi w tym kierunku systematyczne postępy. Jeszcze dziesięc lat temu było nas stać na zaledwie 45 proc. tego, na co może pozwolić sobie przeciętny Europejczyk, dziś jest to blisko 60 proc. W takim tempie potrzeba będzie jeszcze jednego pokolonia, abyśmy dogonili Hiszpanię i przełamali zapaść cywilizacyjną odziedziczoną po okresie komunizmu.

Członkostwo w Unii bardzo w tym pomaga przynajmniej z kilku powodów. Dzięki Jednolitemu Rynkowi wydajność naszych firm szybko rosnie, bo mogą one rozwinąć sprzedaż w skali kontynentu. Europejskie regulacje zachęcają zagraniczne koncerny do inwestowania w naszym kraju przekazując nowe technologie i kapitał. Polska otrzymuje także około 10 mld euro rocznie w postaci różnych form dopłat Brukseli. To absolutny rekord w Europie. I unikalna szansa, aby nadrobić zapóźnienia cywilizacyjne, przede wszystkim w rozwoju infrastruktury. www.dzienn(*)lskiej_pieciolatki_w_Unii.html

poziomczyński (1343 punktów)
(zablokowany)
>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>
Czytając twoje wypowiedzi myślałem, że twój upodobnił się do poziomu życia w łagrze.
Liss (2003 punktów)
>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>
Rumunia to jakies 200 tys km 2 i ze 23 mln ludu ,Mexico to blisko 2 mln kilometrów i 100 milionów ludzi ,troche sie różnią .Ja uważam że na uni z Meksykiem polacy by nie stracili , wręcz przeciwnie .
poziomczyński (1343 punktów)
(zablokowany)
>>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>>
>Rumunia to jakies 200 tys km 2 i ze 23 mln ludu ,Mexico to blisko 2 mln kilometrów i 100 milionów ludzi ,troche sie różnią .Ja uważam że na uni z Meksykiem polacy by nie stracili , wręcz przeciwnie .
>
A na jakiej podstawie kolega tak uważa?
Liss (2003 punktów)
>>>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>>>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>>>
>>Rumunia to jakies 200 tys km 2 i ze 23 mln ludu ,Mexico to blisko 2 mln kilometrów i 100 milionów ludzi ,troche sie różnią .Ja uważam że na uni z Meksykiem polacy by nie stracili , wręcz przeciwnie .
>>
>A na jakiej podstawie kolega tak uważa?
>
Polacy -obywatele polski zyskaliby szanse i to nie małą ponieważ Meksyk:
- jest krajem exportującym Ropę naftową ,posiada spore zasoby gazu ziemnego
- gęstość zaludnienia Polski to 122 o/km 2,podczas gdy Meksyk to zaledwie 52 osoby/km 2
-to kraj o wielkości 2 mln km i o 105 mln populacji
- posiada spory import ,rosnący w szybkim tępie
-jest tam duże rozwarstwienie społeczne
-jest krajem ludzi w przewazajacej mierze niewyedukowanych -mało kto kończy więcej jak szkołe podstawową
-ma duży wzrost gospodarczy
poziomczyński (1343 punktów)
(zablokowany)
>>>>>I żyć jak przeciętny Meksykanin...
>>>>   Wstępując do NAFTA (zupełnie hipotetycznie) nasz poziom życia upodobniłby się do poziomu życia Meksykanina dokładnie w takim samym stopniu, jak po wstąpieniu do UE upodobnił się do poziomu życia Rumuna.
>>>>
>>>Rumunia to jakies 200 tys km 2 i ze 23 mln ludu ,Mexico to blisko 2 mln kilometrów i 100 milionów ludzi ,troche sie różnią .Ja uważam że na uni z Meksykiem polacy by nie stracili , wręcz przeciwnie .
>>>
>>A na jakiej podstawie kolega tak uważa?
>>
>Polacy -obywatele polski zyskaliby szanse i to nie małą ponieważ Meksyk:
> - jest krajem exportującym Ropę naftową ,posiada spore zasoby gazu ziemnego
> - gęstość zaludnienia Polski to 122 o/km 2,podczas gdy Meksyk to zaledwie 52 osoby/km 2 -to kraj o wielkości 2 mln km i o 105 mln populacji
> - posiada spory import ,rosnący w szybkim tępie
> -jest tam duże rozwarstwienie społeczne
> -jest krajem ludzi w przewazajacej mierze niewyedukowanych -mało kto kończy więcej jak szkołe podstawową
> -ma duży wzrost gospodarczy
>
Zgadzam się z faktami przedstawionymi przez kolegę, Meksyk jest jaki jest.
Ale jakie kolega miałby korzyści z unii z Meksykiem?
P.S. Zwracam tylko uwagę, że robimy podwątek (skądinąd ciekawy) z mojej luźnej uwagi, że uwagi o Nafcie w poście Roberta Zaweckiego są czczą demagogią.
01-05-2009 12:46 
 Ocena 1 na 1
Liss (2003 punktów)

>Zgadzam się z faktami przedstawionymi przez kolegę, Meksyk jest jaki jest.
>Ale jakie kolega miałby korzyści z unii z Meksykiem?
Polska cierpi na brak surowców ,a Meksyk je ma i to sporo ,a skoro istniałaby unia polsko-meksykańska ,to my polacy ,chyba moglibysmy sie do tej ropy i gazu jakoś tam dopchać(że o innych bogactwach ziemi ,tej ziemi -meksykanskiej nie bede wspominał),a jak mamy swoja rope -to jesteśmy panowie ,od nikogo nie kupujemy ,mamy tanie surowce energetyczne ,gospodarka jest w związku z tym o wiele bardziej konkurencyjna ,nie musimy inwestować np.w energetyke atomową -ogromnych pieniędzy .
Druga sprawa , większość meksykanów -jest cywilizacyjnie na niższym poziomie od zdecydowanej większości polaków
ergo - największy wpływ na tak bogaty kraj mieliby obywatele polscy ,najbardziej lukratywne i inne dobrze płatne miejsca pracy obsadziliby "nasi" - w tych i innych zaletach ,widze jakąś szanse dla siebie .
Problem jest oczywisty,do tej uni(mam na myśli taki silny związek,z jednym rządem federalnym,monetą itp) nigdy nie dojdzie ,a odległości rozwiewają chmure marzeń

>P.S. Zwracam tylko uwagę, że robimy podwątek (skądinąd ciekawy) z mojej luźnej uwagi, że uwagi o Nafcie w poście Roberta Zaweckiego są czczą demagogią.
>
Tego nie wiem,ale związki "unijne " z US-landem mają również np. Indonezja ,Malezja itp .
To jest jakaś lużna unia gospodarcza ,ale zawsze unia .
Liss (2003 punktów)
>>Siegfrieda Zoglmana
>Czy to jest jakiś europoseł EPL? Kandydat?
To tylko przyjaciel niemieckich nazistów i dobry przyjaciel niemieckich chadeków .
Niemieccy chadecy mają i mieli sporą grupę takich Zygfrydów .
>>Co znaczyłoby dla Polski wygranie Europejskiej Partii Ludowej
>EPL jest w tej chwili największą frakcją w PE, ale nie ma większości. Taktyki są dwie: albo przyłączyć się do jednej z 2-3 największych frakcji, albo stać samotnie jako plankton. Współpraca z wielkimi frakcjami daje przynajmniej szansę na załatwienie czegoś, natomiast trwanie w osamotnieniu skazuje na porażkę już na starcie starań.
I stanowić tam 10 procent -co to niby da .

?
>>Czy PO jest dobrym wyborem na Europę?
>Realnie mamy wybór między PO/EPL i SLD/EPS - rzecz poglądów politycznych. Pierwsi są centrowi, a drudzy reprezentują czerwoną lewicę.
Cześć ,Donald .Fajny masz nick .
30-04-2009 17:41 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Niemieccy chadecy mają i mieli sporą grupę takich Zygfrydów .
   Jedni mają Zygfrydów a inni Leonidów, większej różnicy nie ma.

>Cześć ,Donald .Fajny masz nick
   Cześć Grzesiu, dostałeś już wytyczne od tatusia?
Liss (2003 punktów)
>>Niemieccy chadecy mają i mieli sporą grupę takich Zygfrydów .
>   Jedni mają Zygfrydów a inni Leonidów, większej różnicy nie ma.
>>Cześć ,Donald .Fajny masz nick
>   Cześć Grzesiu, dostałeś już wytyczne od tatusia?
>
Jaki Grzesiu ? Z jakiej partii ?
O co chodzi z tymi Leonidami ?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365