Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-05-2009 12:16wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
Zagadka
hej ,
Mam zagadkę , jak myślicie , kto to powiedział :
Należy respektować wszystkie narody i przyznawać im te same prawa .
Nasza logika jest jasna : wszystkim należą się te same prawa .
Do wszystkich trzeba przykładać tę samą miarę .

A zgadzacie się z tym ?

Jesteśmy więc w znakomitym towarzystwie !

makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jad11 (18783 punktów)
>hej ,
>Mam zagadkę , jak myślicie , kto to powiedział :

Nie wiem. Powiesz?

>Należy respektować wszystkie narody i przyznawać im te same prawa .

A kto te prawa ma przyznawać? I jakim prawem?


"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
04-05-2009 16:25 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
> A kto te prawa ma przyznawać? I jakim prawem?

pewnie USA, jakim prawem? pewnie boskim
04-05-2009 16:30 
 Ocena 1 na 1
wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
>>hej ,
>>Mam zagadkę , jak myślicie , kto to powiedział :
>Nie wiem. Powiesz?
>>Należy respektować wszystkie narody i przyznawać im te same prawa .
> A kto te prawa ma przyznawać? I jakim prawem?

hej,
Jeszcze nie powiem !
Ale powiem , że to na pewno nie był biblijny bóg !
On bowiem wybrał sobie jeden naród a z tego jak wiemy zrodziły się inne problemy i ... trudności !
Poza tym przeszkodził w projekcie , który można by nazwać prototypem unii europejskiej czyli : wieża babel !
Ludzie chcieli być razem , być solidarni i wspólnie coś stworzyć ... biblijnemu potworowi to się nie spodobało !
A więc rozpierniczył całe towarzystwo !

Tym bardziej niezwykłe jest to , że te cytaty pochodzą od kogoś kto bardzo mocno wierzy w boga !!!
Pozwolę sobie tylko na małą dygresje :
Te same prawa dla wszystkich często oznaczało to : Ja jestem panem i władcą i to co ja rozkazuję jest jedynym prawem !

pozdrawiam
makuś
04-05-2009 18:18 
 Ocena 2 na 2
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
Mógł to powiedzieć nawet Adolf Hitler, który wyznawał zasadę, że prawo jest dobre w momencie któremu jemu służy, a traktatem Wersalskim Niemcy zostały represjonowane.
Osobiście jestem za jak największą równością wobec prawa, ale ze wspomnianą zasadą mogą być trudności, bo czasem trudno określić co właściwie jest narodem. Mam na przykład poważne wątpliwości, czy Palestyńczycy narodem są, a na świecie jest dużo innych grup, które mają jeszcze dziwniejszą sytuację.
Sądzę, że przyznawanie praw narodowi jest kompletnie złą drogą, bo czasem prowadzi do nierozwiązywalnych konfliktów.
Należy przyznawać prawa ludziom, a nie narodom, co byłoby skutecznym uderzeniem w plemienny i szkodliwy sposób myślenia.
wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
>Należy przyznawać prawa ludziom, a nie narodom,

hej,
Ten którego cytuje raczej nie zrozumiałby o czym mówisz !
Chociaż ... może ... pod warunkiem , że człowiek to wyłącznie brodaty mężczyzna , pięć razy w ciągu dnia padający na kolana przed swym władcą i panem .
Reszta to ... zwierzęta ... ? - a nawet gorzej ... grzesznicy !
makuś

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365