Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ilez trzeba miec wiedzy i wiary...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-05-2009 21:51darlove (2804 punktów)Ilez trzeba miec wiedzy i wiary...
Ocena 4 na 4
wp.tv/i,Zy(*)ie-twarzy,mid,321082,klip.html

Wiecie, tak ogladalem to, co zapodalem powyzej i... jestem pelen podziwu i wielkiej czci dla tych ludzi, dzieki ktorym to bylo mozliwe. Takze tych setek naukowcow, ktorzy swoim zyciem przyczynili sie do tego, ze to moglo sie stac. Wiem, ze to jeszcze nie tak, jakbysmy chcieli, aby bylo, ale wg mnie to i tak jest milowy postep. I tak sobie pomyslalem: Ilez trzeba miec wiedzy i wiary w to, ze cos takiego moze sie udac... Naprawde, jestem pelen podziwu (w angielskim jest na to lepsze slowo: awe). Tak bardzo bym chcial, aby z Polski nie wyjezdzali madrzy ludzie, aby Polska dawala im szanse wykorzystania swojego intelektu i talentu, aby mogli sie swobodnie realizowac, aby nie bylo tej chorej zazdrosci. Przeciez kazdy z nas korzysta z wynalazkow techniki, a przeciez ktos musi te wynalazki wynajdowac. Kto ma to zrobic, jak nie ludzie madrzy, wyksztalceni, pelni mlodzienczego zapalu, pomyslow? Sam jestem poza krajem i - choc nie tesknie do niego, chyba ze do Rodziny - chcialbym, aby ten moj kraj dawal ludziom moznosc realizacji swojego potencjalu... Wszyscy bysmy na tym tylko skorzystali... Ech, marzenia...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>chcialbym, aby ten moj kraj dawal ludziom moznosc realizacji swojego potencjalu...
Kwestia kasy.
Nie ma szansy, żeby Polska kiedykolwiek przegoniła USA w ilości pieniędzy oferowanych obywatelom na realizację ich pomysłów. Być może Chiny staną się właścicielem USA, co nie zmieni pozycji Polski wobec światowego hegemona.

Czas się pogodzić z faktem, że wprowadzenie w Polsce kapitalizmu nie oznacza, że wszyscy Polacy będą jeździli mercedesami.
Czas zdać sobie sprawę, że już nawet nie jesteśmy źródłem taniej siły roboczej dla ponadnarodowych korporacji, bo postęp technologiczny zredukował udział wykształconych pracowników niemal do zera.

   
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
? Sam jestem poza krajem i - choc nie tesknie do niego, chyba ze do Rodziny -
>chcialbym, aby ten moj kraj dawal ludziom moznosc realizacji swojego potencjalu... Wszyscy bysmy na >tym tylko skorzystali... Ech, marzenia...

Piękne i szlachetne te Twoje marzenia. Nie sądzę jednak, że to jest nieszczęście, że pani doktor z tego filmu zrobiła karierę akurat w USA. Tam były na to warunki i pieniądze. W Polsce by takich warunków nie miała. Ale tacy, jak ona na pewno chętnie zrobią coś dla swojej starej ojczyzny. Na przykład przyjedzie na pewien czas do Polski, żeby szkolić swoich polskich kolegów.
Niech polscy geniusze rozwijają się tam, gdzie będę mieć ku temu warunki. I tak pozostaną polskimi geniuszami. I będą to sami podkreślać. Teraz mamy Polskę, której już nie musimy się wstydzić.
08-05-2009 20:27 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>Piękne i szlachetne te Twoje marzenia. Nie sądzę jednak, że to jest nieszczęście, że pani doktor z tego filmu zrobiła karierę akurat w USA.
Niestety, nie każdy tak myśli.
Też uważam, że robi się karierę tam, gdzie są warunki.
Ale spójrzcie, co znalazłam:
interia360(*)oburzone-panstwo-polskie,21457

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365