hej,
W programie „Tomasz Lis na żywo” zdarzył się fenomen ! Otóż pan Frasyniuk nareszcie wypowiedział słowa , których domaga się każda pluralistyczna debata w każdym pluralistycznym społeczeństwie . Podczas rozmowy o tym jak mają wyglądać obchody rocznicy 4.Czerwca doszło jak zwykle w Polsce do hymnów dziękczynnych i oddawania czci duchowi świętemu i bogu najwyższemu … te prymitywne , bezrozumne i bezrefleksyjne tyrady zostały na szczęście przerwane przez pana Frasyniuka , który zwrócił uwagę na to aby dano już spokój duchowi świętemu a zajęto się konkretnymi ludźmi , którzy do konkretnych zmian w Polsce doprowadzili . Piszę o tym ponieważ takie wypowiedzi są w Polsce niezwykłą rzadkością co niezwykle destrukcyjnie wpływa na dyskurs publiczny w którym dzięki akceptacji dla prymitywnych i bezrozumnych , religijnych wypowiedzi bardzo trudno zrozumieć cokolwiek a jeszcze trudniej jest się porozumieć – a bierze się to stąd , że każdy wierzący mówiąc o tym samym mówi coś zupełnie innego a wszyscy są przekonani , że to tylko ich osobiste objawienie było , jest i będzie wyłącznie autentyczne , prawdziwe i wartościowe . pozdrawiam makuś
|