 |
Szczątki Jana Pawła II mogą być zawiezione do Polski Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-06-2009 22:17 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Szczątki Jana Pawła II mogą być zawiezione do Polski
18 na 18 | Ale będziemy mieli cyrk! Skoro JPII nie może przyjechać osobiście do Polski to będą jego truchło wozić po wszystkich miastach Polski. Co jest z tymi katolikami, że tak uwielbiają wyciągać z grobów zwłoki by chować je gdzie indziej? Po makabrycznym pomyśle naszych biskupów by pokroić zwłoki JPII na kawałki i zachować jako święte relikwie teraz wpadli na pomysł by obwozić jego zwłoki po jarmarkach. Widocznie to jest powód, że katolicy modlą się " wieczny odpoczynek racz nam dać Panie" . Bo chyba modlą się o to by po śmierci nikt nie i rozkopywał ich grobów i nie przenosił na inne miejsce. A JPII widocznie nie modlił się dość gorliwie. wiadomosci(*)_byc_zawiezione_do_polski,itemMedia: szczątki Jana Pawła II mogą być zawiezione do Polski Watykańska redakcja włoskiej telewizji RAI wystąpiła z propozycją, by po beatyfikacji Jana Pawła II jego szczątki zostały na jakiś czas zawiezione do Polski. O inicjatywie RAI Vaticano poinformował szef tej redakcji Giuseppe De Carli. Jej autorzy wyjaśnili, że byłaby to "ostatnia pielgrzymka" papieża i sugerują, by relikwie zostały zawiezione do największych polskich miast. W rozmowie Giuseppe Da Carli wyjaśnił, że z inicjatywą tą wystąpiło środowisko świeckich, wśród nich dziennikarzy, po wnikliwej lekturze testamentu Jana Pawła II. W testamencie tym, pisanym przez wiele lat - przypomniał - papież wyraził w pewnym momencie wolę, by zostać pochowany w Polsce. Potem jednak ostateczną decyzję pozostawił kardynałom. Ponadto szef watykańskiej redakcji w RAI zauważył, że na podobną pielgrzymkę szczątków Piusa V zgodę wyraził Jan XXIII. Dlatego De Carli uważa , że Benedykt XVI, do którego należy ostateczna decyzja w tej sprawie, zgodziłby się na to. O inicjatywie tej redakcja napisała w swym blogu, gdzie obecnie zbierane są opinie na ten temat. List z propozycją oraz zebranymi komentarzami przekazany zostanie metropolicie krakowskiemu | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
21 na 21 | Marta T. (436 punktów) | Kościół Katolicki od dawien dawna uprawia chory proceder zabawy ludzkimi zwłokami. Nie wystarczy pogrzeb, potem trzeba zwłoki odgrzebać, jeździć z nimi po świecie, a jeszcze lepiej rozczłonkować i pooddawać kościołom na całym świecie, żeby mieli co czcić. I tutaj wychodzi HIPOKRYZJA KRK, bo: 1) oddawanie czci ludzkim zwłokom? To wygląda jak jakiś satanistyczny rytuał ocierający się o nekrofilię. Ponoć cześć można oddawać tylko Bogu? A może jednak nie tylko? 2) wystawy Gunthera von Hagensa wg Kościoła znieważają ludzkie zwłoki, a postępowanie Kościoła to już nie znieważa zwłok? Czyli co? Zasada "co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie"? Hipokryzja w czystej postaci...
|
|
 | 5 na 5 |
 | 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) |
>1) oddawanie czci ludzkim zwłokom? To wygląda jak jakiś satanistyczny rytuał ocierający się o nekrofilię. Ponoć cześć można oddawać tylko Bogu? A może jednak nie tylko? >2) wystawy Gunthera von Hagensa wg Kościoła znieważają ludzkie zwłoki, a postępowanie Kościoła to już nie znieważa zwłok? Czyli co? Zasada "co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie"?
Słońce nie potrzebuje światła lampy, a katolicki kościół świętych trupów *
Zasady zasadami, a biznes biznesem. Kościół ma towar a ciemny lud chce ten towar kupić, ot i wszystko.
* Tako rzecze zaliczany do Ojców Kościoła św.Bazyli
|
|
|  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Zasady zasadami, a biznes biznesem. Kościół ma towar a ciemny lud chce ten towar kupić, ot i wszystko. 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
8 na 8 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Już widzę te korki spowodowane zamykaniem głównych arterii miejskich na trasie "pielgrzymki" Świętego Trupa. Już słyszę tych kierowców klnących na czym świat stoi, żeby zaraz potem, gdy dowiedzą się dlaczego napotkali na blokadę policyjną, z zawstydzeniem machać "krzyżyki".
Już słyszę jak to Tusek pokłócił się z Kaczaszwilim o to, który, gdzie i kiedy ma oddać hołd Przenajświętszej Trumnie...
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
10 na 10 | Kowalska (14008 punktów) | > Ale będziemy mieli cyrk!> Skoro JPII nie może przyjechać osobiście do Polski to będą jego truchło wozić po wszystkich> miastach Polski.> Czytałam o tym Alicjo (moja imienniczko  ). Miałam to dać w KomĘtatorni, ale mnie uprzedziłaś. Mój komĘtarz: Kościołowi w Polsce kończy się panowanie. Powoli, bo powoli. Ale nieubłaganie. Don Dziwisz wieczny nie jest. A tylko on jeszcze jest w stanie podnieść tłumy by na tacę dawały. I budowały kolejne wymysły panów w sukienkach do kostek. W Polsce rozgrzebanych i zaczętych jest kilka budów, gdzie po pierwszej euforii katolików nie ma kasy na dokończenie. Coś trzeba wymyślić. Nie da rady przyjechać JPII? To się truchło sprowadzi. Co za problem. Mają chłopcy wprawę w wywlekaniu z grobów. I tak dobrze, że chcą go tylko obwozić. Będą klechy w Polsce ssać JPII tak długo jak się da. I zaprawdę powiadam Wam. Niejedną nam niespodziankę jeszcze wymyślą
|
|
5 na 5 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | Alicjo kochana, po tak długiej mojej absencji wpadam na Racjonalistę, a tu takie wieści smutne. > Co jest z tymi katolikami, że tak uwielbiają wyciągać z grobów zwłoki by chować je gdzie indziej?Rozgłos i sensacja, czyli to, co kato-tygryski lubią najbardziej. Przecież to eks-papież! Teraz każda babcia będzie się modliła, żeby chociaż mogła spojrzeć na zwłoki Wojtyły, skoro nie było jej dane zobaczyć go za życia. O, Maryjan Józef, jaka to będzie sensacja. Człowiekowi odpocząć nie dadzą. Tylko pytanie mnie jedno męczy: ile trzeba będzie zapłacić za wstęp, by zobaczyć truchło?  A będzie można dotknąć papieża za dodatkową opłatą?  Smutne...
|
|
8 na 8 | finerbijk (17282 punktów) | Wymyśliłem nazwę dla tego nowego wynalazku watykańskiego:
Kryptomobile
|
|
2 na 2 | proskan (87 punktów) | I znowu za cały ten cyrk zapłacimy wszyscy bo przecież pieniadze na zorganizowanie takiej szopki trzeba wziąc z budzetu panstwa.Pewnie zrobią jeszcze dzień wolny od pracy bo coś z trzema królami durnego Kropiwnickiego idzie nie tak.
|
|
7 na 7 | Pabloss (4221 punktów) | Jak 7 letni synek mojej sąsiadki odkopał 10 dniowe zwłoki swojego zdechłego kotka to usłyszał od swojej mamy, że za to co zrobił to mu cyt. "nogi z dupy powyrywa". Najwyraźniej kardynałowie nie mają nad sobą żadnego pręgierza, który uniemożliwiłby im wożenie "świętego truchła" po świecie. Nie jestem co prawda specem, ale w tym wypadku należałoby się zapytać czy resztki papy nie są bynajmniej zagrożeniem epidemiologicznym. O ile się domyslam to kadzidło i woda święcona nie zabijają bakterii i wirusów jakie zdążyły zasiedlić zwłoki JP II. Jeśli sanepid pozwoli na coś takiego to mamy najlepszy dowód na to, że jest to osoba święta, albowiem aby pokonać przepisy sanitarne i zabawiać się zwłokami konieczny jest iście cud - truchli cud.
|
|
2 na 2 | Celtyk (3337 punktów) | Kolejny raz KK zajmuje się sprawami przyziemnymi, zmieniając tę instytucję w dobrze prosperującą firmę. W dobie rozwoju nowych technologii, wolności słowa i szerokiego dostępu do wiedzy (również tej tak starannie ukrywanej przez KK) i tę "firmę" również dopadł "kryzys". Tylko, że kryzys KK ma dwa wymiary (nie wiem, który bardziej dotkliwy...): kryzys wiary jak i również finansowy. O ile na kryzys wiary trudno coś zaradzić, choć jak widać na przykładzie kościoła anglikańskiego próby są podejmowane (pytanie z jakim skutkiem), o tyle na problemy finansowe rozwiązań jest wiele...  Na relikwiach KK robi (że to tak nieładnie ujmę) biznes od bardzo dawna. Teraz nadarza się kolejna okazja. Jak już słusznie zauważył proskan na zorganizowanie tego przedsięwzięcia KK wyciągnie pieniądze z budżetu, ale wszystkie datki zebrane podczas "wyzyty" pójdą do kiesy KK.
I tak pomysł przywiezienia szczątek JPII do Polski w całości nie jest jeszcze aż tak makabrycznym pomysłem jak ten zaraz po śmierci JPII, kiedy to nasi bardzo "święci Biskupi" chcieli, żeby serce JPII wyjąć z jego ciała i złożyć na Wawelu. I chyba tylko często powtarzane słowa, że to "pogański" zwyczaj odwiodły ich od zrealizowania tego pomysłu.
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | W kontekście tej wizyty post mortem należy zmienić znane przesłanie:
Niech zstąpi trup twój i odmieni oblicze ziemi - tej ziemi...
|
|
2 na 2 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | Co się dziwić, przecież za życia też był wielkim podróżnikiem...
Może mi któryś z przesiadujących tu katoli wytłumaczyć co was kręci w oglądaniu zwłok? To jakiś fetysz?
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|