 |
Targetowanie, czyli info dla idiotów. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-06-2009 19:58 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Targetowanie, czyli info dla idiotów.
5 na 5 | Odwiedzając mój ulubiony portal plotkarski zwróciłem uwagę na dwa tytuły ze strony głównej:
Znaleziono najstarszy portret apostoła
Policja dostała wyniki obdukcji Cugier-Kotki
Pierwsza informacja mówi o tym, że watykańscy archeolodzy odnaleźli najstarszy portret św. Pawła, czego dowodzi fakt, że portret przedstawia "łysiejącego mężczyznę o pociągłej twarzy z długą, czarną i spiczastą brodą."
Druga informacja jest o tym, że aktorka(?) znana głównie z pokładania się na Jacku Kurskim oraz z tego, że za kasę wystąpi w spocie reklamowym dowolnej partii dostarczyła policji świadectwo obdukcji, z którego nijak nie wynika, że została "brutalnie pobita" jak swego czasu twierdzili Jacek Kurski i Jarosław Kaczyński.
O co mi chodzi z tym targetowaniem dla idiotów? Otóż mam wrażenie, że większość wiadomości przekazywanych mediom do rozpowszechniania ma trafić do najbardziej licznej grupy odbiorców, czyli osób, które mają problemy ze zrozumieniem telewizyjnej prognozy pogody.
Watykańscy archeolodzy rozpoznają portret św. Pawła po łysinie i po brodzie w szpic; Cugier-Kotka zostaje brutalnie pobita przez bojówki PO za udział w spocie Pi$, po czym sama temu zaprzecza psując prowokację uknutą w przewiewnych czaszkach Pi$dzielskich spin doktorów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| checkmate (1197 punktów) | Myślę, że masz rację - chodzi o ilość odbiorców. Oglądalność danej stacji przekłada się bardzo prosto na pieniądze - od reklamodawców. Dopóki telewizja publiczna będzie emitowała reklamy, podlega tym samym prawom rynkowym co stacje komercyjne. Osobiście wolałbym płacić abonament i za to być uwolnionym nie tylko od reklam, ale przede wszystkim od tendencyjnych wiadomości ze świata polityki. Cóż, pomarzyć dobra rzecz.
|
|
3 na 3 | liliac (147340 punktów) | > > [color=#660000]Odwiedzając mój ulubiony portal plotkarski zwróciłem uwagę na dwa tytuły ze strony> głównej:> Znaleziono najstarszy portret apostoła> Policja dostała wyniki obdukcji> Cugier-KotkiTen zestaw chyba widziałam dziś na onecie  Trafiłam? Nie otwierałam nawet, bo "portret apostoła" z daleka woniał propagandą, a sprawa Cugier-Kotki zaczęła śmierdzieć właściwie od razu następnego dnia po jej ogłoszeniu.
|
|
 | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Ten zestaw chyba widziałam dziś na onecie Trafiłam?Hmmm... Brzmi jak kawał o blondynce...> Nie otwierałam nawetTo nic. Przypuszczam, że i tak masz swoje zdanie dot. tych nieotwieranych wiadomości...
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
|  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > >Ten zestaw chyba widziałam dziś na onecie Trafiłam?> Hmmm... Brzmi jak kawał o blondynce...> >Nie otwierałam nawet> To nic. Przypuszczam, że i tak masz swoje zdanie dot. tych nieotwieranych wiadomości...> Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone) No tak  Kajam się publicznie. Nie otworzyłam linków, jeno spojrzałam na tytuły
|
|
| | |  | 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | >  > Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)Ale, by zrekompensować niedbalstwo, mogę dorzucić inny uroczy gazetowy lapsusik  Otóż wg Gazety Wyborczej "100- kilometrowy kanał połączy Morze Czerwone z Morzem Czarnym" wiadomosci(*)y_Morze_Czerwone_z_Morzem.html
|
|
| | | |  | 3 na 3 | xarion (917 punktów) |
> Otóż wg Gazety Wyborczej "100- kilometrowy kanał połączy Morze Czerwone z Morzem Czarnym"  Fajne, hehe... A może tak..?  Księga wyjścia w pigułce... 
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | > watykańscy archeolodzy odnaleźli najstarszy portret św. Pawła, czego dowodzi >fakt, że portret przedstawia "łysiejącego mężczyznę o pociągłej twarzy z długą, >czarną i spiczastą brodą."A najmłodszym portretem św. Pawła jest łysiejący mężczyzna o nalanej twarzy bez brody, z sygnetem na palcu zamieszczony obok artykułu:
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|