Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZEN GARDEN

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-07-2009 15:07dharma (7 punktów)ZEN GARDEN
NARÓD POLSKI:



Ideologicznie wypaczona struktura stworzona przez konserwatywne jednostki o pseudo tradycjonalnych rytuałach .



Z CAŁYM SZACUNKIEM DO MOICH RODAKÓW -
>JESTEM ZA WPROWADZENIEM TOTALITARNYCH METOD WYCHOWANIA I ODNOWY SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO DO PRAWIDŁOWEGO I SOCJALISTYCZNEGO INSTYNKTU SAMOZACHOWAWCZEGO. ODDZIELENIE CHORYCH GRUP I ZAMKNIĘCIE ICH W KLATKACH SZPITALNYCH NA OKRES LECZENIA.! - NICZYM OBÓZ KONCENTRACYJNY W SOWIECKICH ŁAGRACH!.



Z tym, że trzeba by było ulokować tam 85 % naszych obywateli ... Taka zbiorowa terapia mająca na celu uspołecznić i przywrócić jakiś normalny moralizm u ludzi to myślę , że byłaby pozytywna .
Komuna wysterowała całkiem ten naród z własnego 'ja - własnej wartości' . Dlatego teraz gdy mamy tak zwaną 'wolność demokratyczną' wszyscy zachowują się jak zwierze wypuszczone z klatki.. Dostaliśmy pewne możliwości, których wcześniej nie było no i odbicie psychiczne stało się konkretne ...
Przede wszystkim Nasz naród jest wszechstronnie zakompleksiony ... i to jest przerażające . Widać to na każdym kroku .. najlepszym przykładem {takim lustrem} są wyjazdy na zachód ludzi prymitywnych i osiedlenie się tam na stałe. Już po paru latach takie jednostki np w Anglii są bardziej Angielscy jak sami Anglicy ... i przy tym z pogardą określają swoich właściwych rodaków .. wytykając jakieś błędy czy niedyspozycyjność RZĄDU Polskiego jak i całej struktury krajowej. Śmieszne to jest . Aluzja do obozów KONCENTRACYJNYCH to taki niesmaczny żart.. Ale w pewnym sensie dobrze naświetla potrzebę zmian w tym kraju.
Jeszcze jak studiowałem to mieliśmy spotkanie z pewnym dr. Urbańskim{jeśli dobrze pamiętam nazwisko} . Wykład miał charakter omówienie metodyki tworzenia planu przywracania systemu moralnych zachowań wszystkich klas społecznych w Polsce. Po pewnym czasie pojawił się pewien kontrowersyjny {w formie żartu} pomysł .. Stwierdzenie nosiło przesłanie iż jedynym wyjściem na ustabilizowanie narodowych cech jest wojna domowa ... przelew krwi oczyszcza ludzkie zapędy w skrajne rozwiązania , więc taki szok psychiczny prawdopodobnie wyciszy i ujednolici poziom ogólnego sensu egzystowania...
To oczywiście dywagowanie ...ale daje do myślenia .

Najważniejsze to są chęci na zmianę i radykalne podejście do tematu . U nas brakuje tego. Ja wiem, że poprzedni system trudnił się w uprawie dygresji nad ślepym ludem , co doskonale wykształcił jak to dobrze powiedział Arystokles {a później Platon} "narzędzie mówiące ludzkim głosem". Teoria sprawdzała się za czasu Rzymskiego mocarstwa jak i Leninowskich idei razem z jego kumplami rozsianych po całej europie.
Ale trzeba się kiedyś obudzić z tego snu wypełnionego baśniami .
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Ale trzeba się kiedyś obudzić z tego snu wypełnionego baśniami

Wodzu, prowadź. Jeden naród, jeden wódź, a nad niemi jeden duch i żadna tam gołębica, a ptak żelazny ze stali nierdzewnej. Pod nim w pięknym porządku, poukładane równo jak pod sznurek, enklawy szczęścia ogrodzone drutem kolczastym, oczywiście pod napięciem 360 i przecudnej urody kolorowe wieżyczki wartownicze. Oczywiście kolorystyka dobrana jak najbardziej demokratycznie, każda enklawa sama decyduje w demokratycznych wyborach nie tylko o kolorystyce wieżyczek, ale nawet o kroju pasiaków.
Widzę tylko jeden problem, wodzu, to wszystko już jest, a ty nic nie widzisz, jak najszybciej musisz się udać do okulisty. Zsuwaj tam szybciutko, przejrzysz na oczy i zobaczysz swoje szczęście.

Aneta Dziwińska
13-07-2009 10:15 
 Ocena-1 na 1
dharma (7 punktów)
>>Ale trzeba się kiedyś obudzić z tego snu wypełnionego baśniami
>Wodzu, prowadź. Jeden naród, jeden wódź, a nad niemi jeden duch i żadna tam gołębica, a ptak żelazny ze stali nierdzewnej. Pod nim w pięknym porządku, poukładane równo jak pod sznurek, enklawy szczęścia ogrodzone drutem kolczastym, oczywiście pod napięciem 360 i przecudnej urody kolorowe wieżyczki wartownicze. Oczywiście kolorystyka dobrana jak najbardziej demokratycznie, każda enklawa sama decyduje w demokratycznych wyborach nie tylko o kolorystyce wieżyczek, ale nawet o kroju pasiaków.
>Widzę tylko jeden problem, wodzu, to wszystko już jest, a ty nic nie widzisz, jak najszybciej musisz się udać do okulisty. Zsuwaj tam szybciutko, przejrzysz na oczy i zobaczysz swoje szczęście.
>Aneta Dziwińska

Pani ktoś wykroił jednostkę centralną już z chwilą narodzin, więc delikatnie ujmując , nie przyszło mi do głowy iż taka osoba jest w stanie napisać odwrotną ripostę.
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Przepraszam a dlaczego masz nick dharma i wątek zatytułowałeś "zen garden"? na dodatek wielkimi literami?

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
dharma (7 punktów)
>Przepraszam a dlaczego masz nick dharma i wątek zatytułowałeś "zen garden"? na dodatek wielkimi literami?
>Adam
>
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.


Pewnie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale moja religia to buddyzm . I nie jest to narzucona filozofia wyznaniowa.

Tytułem chciałem podkreślić istotę problemu . Jak wszystkim nam wiadomo 'zen' to gałąź / odłam buddyjski. W moim Temacie spełnia On rolę wskazania punktu w przestrzennego ambarasu ...

Nick - Dharma . Wyjaśniać nie trzeba.

Pozdrawiam
14-07-2009 10:56 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Nick - Dharma . Wyjaśniać nie trzeba.
Trzeba bo obozy koncentracyjne to pod wpływem miłości i współczucia dla wszystkich czujących istot zapewne?
>Pewnie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale moja religia to buddyzm,
Jest wielkim. Tym bardziej, że Buddyzm ciężko sklasyfikować w kategoriach religii.
>I nie jest to narzucona filozofia wyznaniowa
Za to upoważnia cię do narzucania 85% Polaków i jak się okazuje w interakcyjnym rozwinięciu nie tylko leczenia psychiatrycznego mającego przywrócić "normalny moralizm"
Z której to gałęzi Buddyzmu się urwałeś?
>Pozdrawiam
Też raczej ze współczuciem
14-07-2009 11:54 
 Ocena 2 na 2
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>>Przepraszam a dlaczego masz nick dharma i wątek zatytułowałeś "zen garden"? na dodatek wielkimi literami?
>>Adam
>>
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.

>Pewnie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale moja religia to buddyzm . I nie jest to narzucona filozofia wyznaniowa.
>Tytułem chciałem podkreślić istotę problemu . Jak wszystkim nam wiadomo 'zen' to gałąź / odłam buddyjski. W moim Temacie spełnia On rolę wskazania punktu w przestrzennego ambarasu ...
>Nick - Dharma . Wyjaśniać nie trzeba.
>Pozdrawiam

Moim zdaniem dopisując takie pierdoły pod szyldem zen i dharma obrażasz buddyzm.

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
13-07-2009 14:56 
 Ocena 2 na 2
SloniSko (1109 punktów)
   A już miałem nadzieję, że przez 24godz nikt nie odpisze, nikt nie postawi + lub - i wątek umrze sobie w samotności...


"Never assume anything" - A. Milne
Smith (10069 punktów)
>   A już miałem nadzieję, że przez 24godz nikt nie odpisze, nikt nie postawi + lub - i wątek umrze sobie w samotności...
>
"Never assume anything" - A. Milne

Sorry ale wiesz te trolle chyba się zaraziłem
Smith (10069 punktów)
>Z tym, że trzeba by było ulokować tam 85 % naszych obywateli ... Taka zbiorowa terapia mająca na
>celu uspołecznić i przywrócić jakiś normalny moralizm u ludzi to myślę , że byłaby pozytywna .
Nie pozostaje Ci nic innego jak się pośpieszyć bo ilość miejsc odwrotnie do kandydatów bardzo ograniczona
>Komuna wysterowała całkiem ten naród z własnego 'ja - własnej wartości' . Dlatego teraz gdy mamy tak zwaną 'wolność demokratyczną' wszyscy zachowują się jak zwierze wypuszczone z klatki..
Rozbiory na szczęście nie i marszałek Piłsudski demokratycznie powrócił do władzy 12 maja - 15 maja 1926 r. pl.wikipedia.org/wiki/Przewrót_majowy
>Dostaliśmy pewne możliwości, których wcześniej nie było no i odbicie psychiczne stało się konkretne...
Tzn. jakie? Stół bez kantów?
>Przede wszystkim Nasz naród jest wszechstronnie zakompleksiony ... i to jest przerażające . Widać to na każdym kroku ..
No bez przesady z tym każdym krokiem bo na tym forum w wielu postach nie widzę kompleksów na punkcie ich beznadziejnej treści podobnie jak w tym wprowadzeniu do wątku o niezrozumiałym dla mnie tytule w kontekście takiej właśnie treści.
>najlepszym przykładem {takim lustrem} są wyjazdy na zachód ludzi prymitywnych i osiedlenie się tam na stałe. Już po paru latach takie jednostki np w Anglii są bardziej Angielscy jak sami Anglicy
Ciekawe co masz na myśli z tym bardziej angielscy czy BBC English z bijącym po uszach słowiańskim akcentem na r i s, czy może taką specyficzną odmianę cockney pozbawioną liryki i gramatyki w miejsce wielokrotnych powtórzeń słowa zakręt tylko, że po hiszpańsku i bez przedrostka. Natomiast tych bardziej rozgarniętych i cywilizowanych co zostali np. tych bojących się wyjechać należy wg. Ciebie zamknąć W KLATKACH SZPITALNYCH. Hm..
>... i przy tym z pogardą określają swoich właściwych rodaków .. wytykając jakieś błędy czy niedyspozycyjność RZĄDU Polskiego jak i całej struktury krajowej. Śmieszne to jest .
Nie widzę powodów do uwielbienia. Jeżeli Ty widzisz to jest to dla mnie śmieszne.
>Aluzja do obozów KONCENTRACYJNYCH to taki niesmaczny żart.. Ale w pewnym sensie dobrze naświetla potrzebę zmian w tym kraju.
Spróbuj lepiej tak naświetlać na stronach młodzieży wszechpolskiej.
>Jeszcze jak studiowałem to mieliśmy spotkanie z pewnym dr. Urbańskim{jeśli dobrze pamiętam nazwisko} . Wykład miał charakter omówienie metodyki tworzenia planu przywracania systemu moralnych zachowań wszystkich klas społecznych w Polsce.
Na temat poziomu edukacji wyższej jest tutaj www.racjonalista.pl/forum.php/s,228923 więc nie widzę sensu rozwijania komentarza.
Po pewnym czasie pojawił się pewien kontrowersyjny {w formie żartu} pomysł .. Stwierdzenie nosiło przesłanie iż jedynym wyjściem na ustabilizowanie narodowych cech jest wojna domowa ... przelew krwi oczyszcza ludzkie zapędy w skrajne rozwiązania, więc taki szok psychiczny prawdopodobnie wyciszy i ujednolici poziom ogólnego sensu egzystowania...
>To oczywiście dywagowanie ...ale daje do myślenia .
Więc najpierw pomyśl a później napisz
>Najważniejsze to są chęci na zmianę i radykalne podejście do tematu . U nas brakuje tego.
Dobrymi chęciami to wiesz co podobno jest wybrukowane?
Jesteś w błędzie tego to akurat mamy w nadmiarze.
> Ja wiem, że poprzedni system trudnił się w uprawie dygresji nad ślepym ludem , co doskonale wykształcił jak to dobrze powiedział Arystokles {a później Platon} "narzędzie mówiące ludzkim głosem".
Obecny po dwudziestu latach też nie wiele zmienił jak czytam we wstępie.
>Teoria sprawdzała się za czasu Rzymskiego mocarstwa jak i Leninowskich idei razem z jego kumplami rozsianych po całej europie.
Duży rozstrzał. A pomiędzy tymi czasami, na pewno czasami nie?
>Ale trzeba się kiedyś obudzić z tego snu wypełnionego baśniami .
A co takiego Ci się przyśniło?
dharma (7 punktów)
Widzę Smith że i Ciebie ogarnął bezwładny i ponad czasowy dialog retoryki podręcznej .
Typowej dla mono - schematycznej grupy oczytanych wyzwolicieli myśliwskich

A tak troszkę abstrahując od tych naszych ' słownych potyczek ' :

Mój tekst miał za zadanie zwrócić uwagę na problematykę ogólnej mentalności w naszym Polskim społeczeństwie. Nie miałem zamiaru wprowadzać nienawiść i skrajnie wysublimowanych poglądów AntyPolskich.

Mam nadzieje, że nie czujecie do mnie urazy a tym bardziej zniechęcenia interakcyjnego.{Na pewno nie mam zamiaru nikomu zakłócać neuronów - więc proszę nie katalogować mnie w półkę radykalistycznych ugrupować 'trollów' . Panie <smith.> }
Bo ja z pewnością nie należę do tej platformy intelektualnej.

p.s

Doskonale zdaję sobie sprawę iż moja wypowiedz jest nieco kontrowersyjna . Ale po takich traumatycznych tekstach może kogoś wprowadzę w refleksje nad naszym 'ego' superego..

Przy obecnej manipulacji pozowanej wolności słowa i dynamicznego przejścia w globalizacje kulturową {ogólnoświatową} [UE / USA i Unia z Kanadą] nie ma barwnych odpowiedzi na to zagadnienie. Ślepota ludzi w naszej obecnej rzeczywistości sprowadza się do punktu wyjścia.

Socjalizm to dobra idea . Ale ma jedną wadę. -> Cienka granica oddzielająca Socjalistycznych wartości od Komunistycznych zapędów.

Tak czy owak mamy w krajach {w tym Polsce} oswobodzonych, komunizm nieświadomy i wcale nie mam na myśli bezpośredniego przełożenia w spuściznę leninowskiej dyktatury.

Dlaczego ustawiać do pionu niesfornych obywateli skoro można narzucić im fałszywy kierunek wdrażający w tą samą formę kontroli nad independentyzmem jednostek.
Smith (10069 punktów)
>Widzę Smith że i Ciebie ogarnął bezwładny i ponad czasowy dialog retoryki podręcznej .
Jeżeli już to raczej chwilowy i może się dowiem dlaczego bezwładny i podręcznej?
>Typowej dla mono - schematycznej grupy oczytanych wyzwolicieli myśliwskich
Nie wiem co jest typowe dla schematycznej grupy tym bardziej mono - . Do kółka łowieckiego nie należę i do Animal liberation front też.
>A tak troszkę abstrahując od tych naszych ' słownych potyczek ' :
Nie przypominam sobie, żebyśmy się potykali o siebie, więc przypomnij mi albo nie abstrahuj.
>Mój tekst miał za zadanie zwrócić uwagę na problematykę ogólnej mentalności w naszym Polskim społeczeństwie. Nie miałem zamiaru wprowadzać nienawiść i skrajnie wysublimowanych poglądów AntyPolskich.
A szczególnie nie tej AntyPolskiej. Dobra powiedzmy, że rozumiem, czy nie bardzo?
>Mam nadzieje, że nie czujecie do mnie urazy a tym bardziej zniechęcenia interakcyjnego.
Osobiście jak najbardziej bez urazy ale zniechęcenie po pierwszej interakcji... Zobaczymy co da się zrobić po drugiej. Dla ułatwienia dodam, że nie przepadam za zbyt swobodno-dalekimi dygresjami, odnoszeniem się do autora zamiast do treści i upychaniem w szufladki a bardzo cenię sobie kiedy ktoś niweluje moją niewiedzę odpowiadając na pytania.
>{Na pewno nie mam zamiaru nikomu zakłócać neuronów - więc proszę nie katalogować mnie w półkę radykalistycznych ugrupować 'trollów' . Panie <smith.> }
Przecież wyraźnie napisałem, żeby nikomu nie zakłócać neuronów, że chyba się zaraziłem, miało być bez urażania się a
>Bo ja z pewnością nie należę do tej platformy intelektualnej.
tylko winni się tłumaczą podobno.
Panie <dharma.>
>p.s
Dharma to tak w wielkim skrócie nauka o pustce. Nie mniej jednak bardzo treściwa i bynajmniej nie przedkładająca formy bo wg. niej forma nie ma znaczenia. Tak jest po buddyjsku. Bramini mają trochę inną teorię na ten temat ale koniec końców wychodzi prawie na to samo.
>Doskonale zdaję sobie sprawę iż moja wypowiedz jest nieco kontrowersyjna.
Nie zgodzę się. Osobiście nie widzę w niej powodów by nazwać ją kontrowersyjną. Nie zauważyłem żadnych sporów wewnętrznych poprzedzających jej ocenę.
>Ale po takich traumatycznych tekstach może kogoś wprowadzę w refleksje nad naszym 'ego' superego..
Ciekawe czy Freud był impotentem skoro tak dużo pisał o seksie.
>Przy obecnej manipulacji pozowanej wolności słowa i dynamicznego przejścia w globalizacje kulturową {ogólnoświatową} [UE / USA i Unia z Kanadą] nie ma barwnych odpowiedzi na to zagadnienie. Ślepota ludzi w naszej obecnej rzeczywistości sprowadza się do punktu wyjścia.
Że co autor chciał powiedzieć przez ten "bezwładny i ponad czasowy dialog retoryki podręcznej" a raczej monolog?
>Socjalizm to dobra idea . Ale ma jedną wadę. -> Cienka granica oddzielająca Socjalistycznych wartości od Komunistycznych zapędów.
Winszuję spostrzegawczości, chyba, że ja jestem jakiś przewrażliwiony na punkcie ideologii
>Tak czy owak mamy w krajach {w tym Polsce} oswobodzonych, komunizm nieświadomy i wcale nie mam na myśli bezpośredniego przełożenia w spuściznę leninowskiej dyktatury.
A co masz na myśli? I w dodatku nie tylko w Polsce, gdzie Ty znajdziesz takie duże szpitale?
>Dlaczego ustawiać do pionu niesfornych obywateli skoro można narzucić im fałszywy kierunek wdrażający w tą samą formę kontroli nad independentyzmem jednostek.
Ktoś tu pisał o supertego angielskości polskich prymitywnych emigrantów. Nie będę powtarzał przedostatniego i poprzedzającego je pytania.
PS.2 Kontrowersyjna to jest ale jak na razie tylko forma tej interakcji.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365