Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przepis na Boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-07-2009 21:50marcin kwiek (734 punktów)Przepis na Boga
Ocena 25 na 25
Przepis na Boga

Łyżka faktów, beczka mitów, morze wiary
Kielich wina, cały wór poczucia winy
Kilka zaklęć, hokus pokus, czary mary
Nic nie może przecież istnieć bez przyczyny

Ubić pianę w bezsensownym słowotoku
Żeby zabić cierpki posmak pustosłowi
Z wyciśniętych legend dodać kroplę soku
I zaczekać, aż się wszystko uduchowi

Później dobrze to wymieszać, utrzeć mocno
Ucierając zacierają się detale
I pamiętać, by ucierać porą nocną
Bo przy świetle może zrobić się zakalec

Całość wtłoczyć w płytką formę nieforemną
I piec dotąd, aż obrośnie w nimb tradycji
Polać masą byle jaką, byle ciemną
By tym trudniej było poznać się na fikcji

Potem chwycić ignorancji nóż, widelec
Siąść do stołu, schylić głowę, podziękować
I najlepiej takie danie jeść w kościele
I nie myśleć – myśląc można zwymiotować

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

checkmate (1197 punktów)
214 punktów za jedną wypowiedź. Mocna rzecz.
Żeby nie było, sam dołożyłem jednego. Bardzo zgrabny wiersz.

Elemele dutki...
28-07-2009 08:47 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>214 punktów za jedną wypowiedź. Mocna rzecz.
Punkty są nie tylko za wypowiedzi, polecam lekturę regulaminu.
.
Autografka (10638 punktów)
>214 punktów za jedną wypowiedź. Mocna rzecz.
>Żeby nie było, sam dołożyłem jednego. Bardzo zgrabny wiersz.
>
Elemele dutki...


Autor wątku ma punkty za publikacje. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
Kuri23 (183 punktów)
Niezłe, naprawde niezłe, a łyzka faktów? Raczej szczypta? Ucierając nocą, bo za dnia mogą ,, wierni" zobaczyć i nieuwierzyć, poczucie winy? Raczej cheć poczucia sie lepszym i mieć odpowiedz na swoje porazki, w rodzaju nie był mi dane, bóg tak chciał, ale fajny wierszyk super. +
Mariusz Pracki (436 punktów)
tego powinni już w przedszkolu uczyć

www.moherowo.pl
20-08-2009 17:17 
 Ocena 3 na 3
Climber (3006 punktów)
>tego powinni już w przedszkolu uczyć

Jak tylko mój syn będzie umiał mówić to go nauczę Teściowa zejdzie na zawał


Zajrzyj jeszcze tutaj

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365