Mili Forumowicze! Podsuwając ten wątek, mam na myśli nasze, osobiste , wybrane przez nas, jako bardzo trafne, czy wyjątkowe , oceny Powstania Warszawskiego. Zachęcam do wyważonej a nie rozbudowanej oceny. Chodzi mi o to, czy popieramy decyzje, decydentów cywilnych i wojskowych , Warszawiaków, polityków,żołnierzy, ludności cywilnej,jej postaw. Co myślicie o dwóch ośrodkach władzy Polski Podziemnej:w Londynie i w Warszawie. Czy Stalin mógł i w jaki sposób wpłynąć tak czy inaczej na wybuch i przebieg powstania. Proszę te oceny ubrać w swoje słowa, a nie wybrać cytaty i posługiwać się fragmentami wybranych z książek. Kto ma żyjących krewnych, znajomych- powstańców-żołnierzy, mieszkańców Warszawy będących w mieście w czasie walk- mają możność przedstawić ich oceny. To tylko kilka przykładów tego, co brałam pod uwagę by pisać w tym wątku . Po pewnym czasie, kiedy będzie już kilka ocen, napiszę co ja myślę o jednej z ocen Powstania.Oczywiście należy się trzymać jednej oceny, gdyż to temat-morze ! Czy uda się rozwiniecie tego wątku? Może czymś szczególnym wzbogacimy nasze pisanie, sprzeczki i wzajemne oceny? Życzę nam zaangażowania! Zelle
|