Racjonalista - Strona głównaDo treści
System elektronicznego dozoru

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-08-2009 14:40mirka (403 punktów)System elektronicznego dozoru
Od 01.09.2009 rusza system elektronicznego dozoru skazanych.
Tu link wiadomosci(*)ego_dozoru_skazanych,item.html

Jak znam życie to nagle okaże się że coś sknocono, czegos nie przewidziano a i Polak potrafi...... więc niemozliwe stanie się mozliwe i znajdzie sie sposób na branzoletki. Z jednej strony to dobry pomysł - zmniejszy liczbe oczekujacych i pozwala zaoszczędzic, ale z drugiej troche strach. Jesli objeci zostaną nim również mordercy....
Co z tego że bedą wiedziec gdzie jest skoro to nie powstrzyma socjopaty przed przestępstwem, a co najwyżej ułatwi przedstawienie dowdów że był na miejscu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)

Cytat:
Dozór elektroniczny obejmie skazanych na karę nieprzekraczającą sześciu miesięcy lub do roku, jeżeli czas pozostały do odbycia kary nie przekracza sześciu miesięcy.


Nie ma sie co obawiać o morderców, ten system jest raczej dla drobnych oszustów. Moim zdaniem, świetny pomysł, bo więzienia tylko jeszcze bardziej spaczają ludzi. Tylko co z ludźmi, którzy i tak nie wychodzą prawie wcale z domu? Dla nich to żadna kara, nosić jakąś tam bransoletkę
18-08-2009 15:16 
 Ocena 1 na 1
mirka (403 punktów)
> Cytat:
Dozór elektroniczny obejmie skazanych na karę nieprzekraczającą sześciu miesięcy lub do roku, jeżeli czas pozostały do odbycia kary nie przekracza sześciu miesięcy.

>Nie ma sie co obawiać o morderców, ten system jest raczej dla drobnych oszustów. Moim zdaniem, świetny pomysł, bo więzienia tylko jeszcze bardziej spaczają ludzi. Tylko co z ludźmi, którzy i tak nie wychodzą prawie wcale z domu? Dla nich to żadna kara, nosić jakąśtam bransoletkę

Cytat:
cytat:Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile


Rozumiem że to dobry pomysł dla ludzi skazanych za drobne przestępstwa, poza tym nie jestem przeciw ale mam obawy. Jakikolwiek system wprowadzany przez państwo zwykle okazuje się wprowadzany na łapu capu. I tego boję się najwiecej....


Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
18-08-2009 21:38 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)

> Cytat:
cytat:Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile


Cytat:
Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile, którzy opuszczają zakłady karne po odbyciu kary w pełnym, zasądzonym wymiarze.


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
mirka (403 punktów)
>> Cytat:
cytat:Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile

> Cytat:
Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile, którzy opuszczają zakłady karne po odbyciu kary w pełnym, zasądzonym wymiarze.

>
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge


Tak jak znam nasze praworządne państwo to bedzie tak ze ktoś za kradzież w sklepie dostanie odsiadkę bo kolejka do bransolet będzie zbyt długa, a polityk który zdefraudował mnóstwo kasy i narobił afer dostanie ją na wniosek dobrze opłacanego adwokata i będzie odsiadywał wyroczek w willi z basenem.
Mam złe doswiadczenia z wprowadzanymi systemami czy prawami poniewaz pracuję w administracji państwowej i wiem jak to wyglada " od kuchni ".Ktoś chce dobrze, ale po wprowadzeniu "nowinki" okazuje sie że nie przewidział paru rzeczy i zrobił się bałagan.


Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
-jad- (18783 punktów)

> Tak jak znam nasze praworządne państwo to bedzie tak ze ktoś za kradzież w sklepie dostanie odsiadkę bo kolejka do bransolet będzie zbyt długa, a polityk który zdefraudował mnóstwo kasy i narobił afer dostanie ją na wniosek dobrze opłacanego adwokata i będzie odsiadywał wyroczek w willi z basenem.
> Mam złe doswiadczenia z wprowadzanymi systemami czy prawami poniewaz pracuję w administracji państwowej i wiem jak to wyglada " od kuchni ".Ktoś chce dobrze, ale po wprowadzeniu "nowinki" okazuje sie że nie przewidział paru rzeczy i zrobił się bałagan.

Wobec tego, co proponujesz w zamian? Z tego, co piszesz wynika, że problem nie leży w bransoletkach a w tym, że są w naszym kraju równi i równiejsi wobec prawa. Dlatego dziś wpływowi ludzie mogą sobie załatwiać łagodniejsze wyroki albo w ogóle ich unikać czy łamać życia niewygodnym konkurentom, nawet jeśli ci są w miarę uczciwi. Czy wprowadzenie bransoletek coś tu zmieni?

Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
mirka (403 punktów)
>> Cytat:
cytat:Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile

> Cytat:
Jak dodał, docelowo takim dozorem mogliby zostać objęci także skazani za ciężkie przestępstwa, np. mordercy, gwałciciele i pedofile, którzy opuszczają zakłady karne po odbyciu kary w pełnym, zasądzonym wymiarze.

>
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge


A pedofil po odbyciu kary z bransoletką na rece będzie mniej niebezpieczny? Przecież ich nawet nie próbują leczyc, a w czasie odsiadki wspólwięzniowie dobrze sie nimi zajmują. Jest nawet takie powiedzenie " nie sąd cie skarze pedofilu". I moze to jest najlepsza kara.

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
-jad- (18783 punktów)

> A pedofil po odbyciu kary z bransoletką na rece będzie mniej niebezpieczny?

Nie wiem. Istnieje taka szansa.

Przytoczyłem to zdanie z artykułu w całości, bo przytoczone w połowie jest po prostu mylące. Po przeczytaniu Twojego cytatu ktoś pomyśli, że jakiś zabójca zamiast iść do więzienia, będzie ewentualnie uwięziony we własnym domu. A prawda jest taka, że morderca będzie karany dotkliwiej niż dotychczas, bo jeszcze po odsiadce będzie pod elektroniczną kontrolą.

Tylko być może, bo przecież:

Cytat:
To jednak wymaga zmian obecnie obowiązujących przepisów, w tym kodeksu karnego.



Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
mirka (403 punktów)
>> A pedofil po odbyciu kary z bransoletką na rece będzie mniej niebezpieczny?
>Nie wiem. Istnieje taka szansa.
>Przytoczyłem to zdanie z artykułu w całości, bo przytoczone w połowie jest po prostu mylące. Po przeczytaniu Twojego cytatu ktoś pomyśli, że jakiś zabójca zamiast iść do więzienia, będzie ewentualnie uwięziony we własnym domu. A prawda jest taka, że morderca będzie karany dotkliwiej niż dotychczas, bo jeszcze po odsiadce będzie pod elektroniczną kontrolą.
>
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge


Tak źle zrobiłam że nie przytoczyłam cytatu w całości. To mogło byc mylące. I nie jestem przeciwniczką bransolet
mówiłam o tym już wczesniej.

Niepokoi mnie jedynie sposób wykonania tego pomysłu. Według mnie dobrze byłoby miec nadzór w postaci elektronicznego dozoru, zacząc leczyc pedofili, a do zawodów związanych z pracą z dziecmi wprowadzic w końcu
obowiazkowe testy psychologiczne. Zresztą moze niepotrzebnie się czepiam, ale dopiero gdy staje się nieszczęście to wychodzą niedociagnięcia.


Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia
18-08-2009 23:29 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)

> Niepokoi mnie jedynie sposób wykonania tego pomysłu. Według mnie dobrze byłoby miec nadzór w postaci elektronicznego dozoru, zacząc leczyc pedofili, a do zawodów związanych z pracą z dziecmi wprowadzic w końcu
>obowiazkowe testy psychologiczne. Zresztą moze niepotrzebnie się czepiam, ale dopiero gdy staje się nieszczęście to wychodzą niedociagnięcia.

Bransolety wydają mi się niezłym rozwiązaniem. Nie może być, jednak, ono traktowane jako remedium na wszystko. Widzę to raczej jako jedną z wielu rzeczy, które powinny być zrobione, jakiś krok naprzód.

Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Polski system karny powinien posiadać znacznie szerszy system kar niż tylko pozbawienie wolności (różniące się tylko długością). Dotyczy to zwłaszcza przestępstw drobnych.
Dozór elektroniczny jest dobrym pomysłem.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365