>Czym się różni "Słaby agnostycyzm" od "Ateizmu agnostycznego"? Opisy tych pojęć w Wikipedii chodź >inaczej sformułowane to według mnie oznaczają to samo. Słaby agnostycyzm to postawa, gdzie zakładasz, że kiedyś dowiesz się wszystkiego o sprawach teraz nie do namacania. Albo twoi potomkowie. Czyli zakładasz sobie, że to jest do zbadania, ale nie teraz. W silnym zakładasz, że nigdy tego nie da się zbadać. Ateizm agnostyczny to stwierdzenie że nie wiem czy bóg istnieje, ale w zasadzie to myślę, że jednak nie istnieje i mam to gdzieś.
|