 |
Biegli jeszcze raz wycenią ziemię. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2009 15:10 | lotrek (14275 punktów) | Biegli jeszcze raz wycenią ziemię.
5 na 5 | Ponieważ mój wątek z maja pt. Wilczy apetyt krakowskiego Dziwisza.br. już się przedawnił: www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/s,213654jednak problem z nieprawidłowościami w kościelno-rządowej Komisji Majątkowej jest cały czas aktualny i zatacza coraz szersze kręgi. Problem nie dotyczy tylko Krakowa, członkowie tej komisji zabierali ziemię i budynki za zasobów gmin w całej Polsce, nie licząc się z nikim, nie zasięgając niczyjej opinii, jednym słowem, co sobie kościelni przedstawiciele Komisji upatrzyli, to przedstawiciele rządu RP im to dawali. Bez prawa do odwołania się do wyższej instancji (pan Bóg był po stronie kościelnej), co budziło sprzeciw nie tylko władz ograbionych gmin, ale i prawników. A nazywało się to, przyznaniem Kościołowi rekompensaty za mienie utracone w PRL. Decyzji wciąż jeszcze nie ma (w sprawie braku trybu odwoławczego), jest za to sprawa z przekrętami i łapówkami w Prokuraturze Gliwickiej i to pod nadzorem Prokuratury Krajowej: Cytat:Prokuratura Krajowa będzie monitorować śledztwo w sprawie nieprawidłowości w kościelno-rządowej Komisji Majątkowej. Taką deklarację złożył wczoraj szef PK prok. Edward Zalewski. O nadzór nad sprawą zwrócił się przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Ryszard Kalisz po informacjach RMF FM i "Gazety".
wiadomosci(*)medium=Nlt&utm_campaign=856991 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | (Alicja)Duda (25557 punktów) |
> [cytat]Prokuratura Krajowa będzie monitorować śledztwo w sprawie nieprawidłowości w >kościelno-rządowej Komisji Majątkowej. Taką deklarację złożył wczoraj szef PK prok. Edward Zalewski. Adamie jesteś racjonalistą a w cuda wierzysz? Procedura będzie następująca: Przewlekłość postępowania aż sprawa ucichnie, umorzenie z powodu nieznalezienia winnego lub umorzenie z powodu przedawnienia. Co najwyżej jakiś emerytowany biegły straci możliwość wykonywania zawodu. Innych sankcji się nie spodziewam.
|
|
 | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) |
>Adamie jesteś racjonalistą a w cuda wierzysz? Szum medialny jest jednak niezłą rzeczą, czasami trafia do ludzi, którzy nic o sprawie nie wiedzą. Może się zainteresują i zaczną śledzić ciąg dalszy. Liczę też na dociekliwość posła Kalisza, który przynajmniej do następnych wyborów sprawy "nie odpuści".
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
1 na 1 | Psyk (14071 punktów) | Komisja Majątkowa to pomysł Polski na legalne okradanie Polski. Ściślej - pomysł Sejmu PRL na dwa tygodnie przed wyborami w których "skończył się w Polsce komunizm". Była to kiełbasa wyborcza Rakowskiego do głosowania na PZPR... Skończyło się tak, że parę miesięcy później partia sama się rozwiązała. Dlaczego IPN nie walczy z tym reliktem komunizmu? Przecież Komisja Majątkowa to relikt " kraju, który ośmielał się nazywać Polską", jak ośmielił się powiedzieć niestety panujący prezydent... To i tak nic w porównaniu do Komisji Wspólnej, założonej w 1949 roku za zgodą... Stalina. Może Stalin też będzie beatyfikowany, razem z Tatusiem Świętym? W końcu to dzięki temu wynalazkowi Stalina biskupi nachapali się przez ostatnich 20 lat "wolnej Polski" na dziesiątki miliardów. Towarzysz Stalin pośrednio i pośmiertnie pomógł także w podpisaniu konkordatu w 1993.
|
|
4 na 4 | placownik (17853 punktów) |
Wszystkiemu winne jest SB, a dobra wola Kościoła jest nadużywana.Cytat: Nadużycie dobrej woli Kościoła śmierdzi mi na kilometr odszkodowaniem. Grubym odszkodowaniem. Tak, żeby się wreszcie odechciało. Cytat:Lustracja Kościoła jeszcze się nie zakończyła - zastrzega jednak Gowin Gowin mówi - Gowin wie. Co prawda Przewodniczący KEP abp Michalik też mówi i też wie, ale kto tu mówi o prawdzie. Naszych drogich szermierzy prawdy, prawda ma wyzwolić. I do tego głównie jest im potrzebna. A powinna ich zaprowadzić prostą drogą do pierdla. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Należy dokładnie przyjrzeć się osobom, które od lata zasiadają w komisji - mówi. Jego zdaniem formuła komisji została skompromitowana, a "dobra wola Kościoła jest nadużywana" - m.in. przez byłych esbeków, którzy pośredniczą w transakcjach. Ułatwieniem w robieniu świetnych interesów na gruntach odzyskiwanych przez Kościół jest, wg Gowina, siatka dawnych współpracowników SB wśród duchownych. Przecież wynik jest oczywisty - wyroki dla jednego/kilku "nadużywających dobrej woli Kościoła", a z powodu ich oszukańczej działalności odszkodowanie dostanie KK.
Nikt się nawet nie zająknął, że KK wyłudza nienależne mu tereny i nieruchomości, które dostaje za darmo, a następnie sprzedaje/wynajmuje po cenach rynkowych.
Całe to niby śledztwo szerokim łukiem obejdzie sedno sprawy.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
 | 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | > Gowin mówi - Gowin wie.
Jezu Chryste.... a przecież ten Gowin i na macicach kobiecych się zna i na ich psychikach. I doskonale wie, kto powinien mieć dziecko, a kto nie.
Mamy następnego świętego. Jak nic.
|
|
4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | > Ponieważ mój wątek z maja pt. Wilczy apetyt krakowskiego Dziwisza.br. już się przedawnił:> www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/s,213654> jednak problem z nieprawidłowościami w kościelno-rządowej Komisji Majątkowej jest cały czas> aktualny i zatacza coraz szersze kręgi. Problem nie dotyczy tylko Krakowa, członkowie tej komisji> zabierali ziemię i budynki za zasobów gmin w całej Polsce, nie licząc się z nikim, nie zasięgając> niczyjej opinii, jednym słowem, co sobie kościelni przedstawiciele Komisji upatrzyli, to> przedstawiciele rządu RP im to dawali. Nigdy Kościół katolicki nie patrzył na innych. Nawet jeśli jakoś pomagał, to tylko i wyłącznie w celu zatarcia, tego złego wrażenia. Że nie szanuje ludzi. A skutki tego pomagania są takie jak w Afryce. Największy z Polaków zabronił im prezerwatyw, wszyscy tam umierają na AIDS, a reszty dokończy jedynie słuszna ewangelizacja. Z jaką radością nawracali Inków i Majów! Fantastyczne żniwo. Mam nadzieję, że w końcu pozbierają plony adekwatne do siewów. Ta organizacja od początku powstała tylko i wyłącznie po to, żeby rządzić. Ja nie przeczę, że czasem przemknie przez nią jakaś dobra i mądra osoba. Na ulicy też takie nas mijają.
|
|
1 na 1 | Celtyk (3337 punktów) | > www.racjonalista.pl/forum.php/z,0/s,213654Twój wątek zmotywował mnie do zajrzenia aż do Wiki (Komisja majątkowa). W zderzeniu z wypowiedziami z wątku: Wikipedia - hit czy kit? zaskoczył mnie pewien tekst tam zawarty: Cytat:Działalność Komisji Majątkowej jest poddawana ostrej krytyce. Krytycy wskazują zwłaszcza na nieprzejrzystość jej działań i brak procedury odwoławczej wobec podejmowanych przez nią decyzji[2]. Klub Lewicy kwestionuje zasadność istnienia Komisji i zapowiada, że zaskarży ustawę regulującą jej działalność do Trybunału Konstytucyjnego. (ale to tylko taka dygresja )> Problem nie dotyczy tylko Krakowa, członkowie tej komisji zabierali ziemię i budynki za zasobów gmin w całej Polsce, nie licząc się z nikim, nie zasięgając niczyjej opinii, jednym słowem, co sobie kościelni przedstawiciele Komisji upatrzyli, to przedstawiciele rządu RP im to dawali. Bez prawa do odwołania się do wyższej instancji (pan Bóg był po stronie kościelnej), co budziło sprzeciw nie tylko władz ograbionych gmin, ale i prawników. Niestety, ale problem dotyczy faktycznie całego kraju, tylko, że jak na razie nieliczni odważyli się podnieść głos sprzeciwu i powiedzieć o tym publicznie, że Komisja majątkowa działa, ale nie wiadomo jak działa. A w zasadzie działa w celu doposażenia KK na przyszłe chude lata w wiernych  > A nazywało się to, przyznaniem Kościołowi rekompensaty za mienie utracone w PRL.Mienie utracone - jakie mienie? Grunty, budynki, mienie ruchome? Od kilku lat w moim regionie sądy prowadzą "akcję" Księgi Wieczyste. Nie wierzy mi się aby taka instytucja jak KK nie prowadziła dokładnej dokumentacji potwierdzającej posiadanie określonych gruntów, budynków, czy innego rodzaju mienia. Powątpiewam też aby dokumenty te zostały w całości zniszczone przez władze PRL'u , bo jeśli tak by się zdarzyło to jak KK przetrwałby 2000 lat? Dlaczego Niemcy wysiedleni z Polski są w stanie po 70 latach przedstawić ważne akty notarialne, czy księgi wieczyste potwierdzające ich prawo do danej działki a tak zorganizowana instytucja jak KK już NIE? W mojej ocenie zwrot mienia utraconego jeśli już ma się odbywać (nie mam do tego przekonania a już na pewno nie tak jak jak wygląda to teraz) to na podstawie przedstawionej dokumentacji potwierdzającej fakt posiadania danych gruntów, czy budynków (co prawda znam parafie, które tak postępowały - były w stanie wykazać co i kiedy nabyły oraz kiedy zostało im to odebrane). Nie wiem, czy znane mi przykłady są praktyką działania komisji, czy nielicznymi przypadkami. Sprawy o których słyszałem bądź czytałem w mediach publicznych (TV, rożne gazety, czy internet) (na dokładne zgłębianie tematu brak mi czasu) wygląda to tak, że przedstawiciel KK wybiera sobie w centrum dużego miasta atrakcyjną lokalizację a komisja na mocy posiadanych praw przekazywałaby takie grunty Kościołowi (jeśli źle to rozumuję, to mnie poprawcie)> wiadomosci(*)medium=Nlt&utm_campaign=856991 Aby mieć prawo wyceny ziemi należy posiadać odpowiednie uprawnienia. A więc w takim wypadku jest to zamknięta grupa społeczna. Ktoś kto będzie ponownie wyceniał te grunty to niby co - nie będzie wiedział, czyje grunty wycenia i jaka była wcześniejsza wycena? Obawiam się, że jest to działanie "pod publikę" aby sprawę urobić po myśli najszybciej po myśli Kleru  Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
 | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | > Aby mieć prawo wyceny ziemi należy posiadać odpowiednie uprawnienia. A więc w takim wypadku jest to zamknięta grupa społeczna.Wyceny ziemi dokonują eksperci powołani przez stronę kościelną. Jak to wygląda w praktyce, niech zobrazuję jeden przykład: Cytat:Zakon elżbietanek otrzymał od państwa atrakcyjny grunt w warszawskiej Białołęce. Zakonnice szacują, że jest wart 30 mln zł. Władze dzielnicy - 240 mln zł. Burmistrz zgłosił sprawę do prokuratury. wyborcza.p(*)ktary_dla_zakonnic__Tanio.htmlJest to już trzeci mój wątek w tej bulwersującej sprawi, poprzedni był o problemach prezydenta Krakowa z zaskarżeniem ustawy o Komisji Majątkowej do Trybunału Konstytucyjnego a pierwszy napisałem równo rok temu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,155658Można zobaczyć, co się w tym czasie zmieniło...
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 2 na 2 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > Aby mieć prawo wyceny ziemi należy posiadać odpowiednie uprawnienia. A więc w takim wypadku jest to zamknięta grupa społeczna. Ktoś kto będzie ponownie wyceniał te grunty to niby co - nie będzie wiedział, czyje grunty wycenia i jaka była wcześniejsza wycena? Obawiam się, że jest to działanie "pod publikę" aby sprawę urobić po myśli najszybciej po myśli Kleru  Można podważyć operat biegłego.Nie trzeba być specjalistą. Wystarczy mieć dostęp do cen transakcyjnych. Te ceny powinny być podstawą operatu i biegły ma do nich dostęp. Jeżeli ceny te różnią się w istotny sposób od średnich cen transakcyjnych to operat jest do uchylenia. Da się ustalić wartość średnią 1 metra ziemi lub budynku, odchyłki na położenie czy stan budynku już nie mogą być bardzo duże. Gorzej oszacować coś co nie istnieje a państwo kiedyś zabrało i np. zburzyło ale realną wartość istniejącej nieruchomości już się da. W każdym razie jeżeli biegły oszacował wartość na 30 milionów a poszła za 240 milionów to powinien siedzieć.
|
|
|  | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
> Można podważyć operat biegłego.W naszym sklerykalizowanym społeczeństwie.....kto się odważy? Każdy się boi, bo od razu czarni podniosą wrzask...., że jest to atak na Kościół, obraza boska i bóg wi co jeszcze. Tak było przecież w Krakowie z prezydentem Majchrowskim... Cytat:Kardynał Dziwisz oskarża prezydenta Krakowa o nagonkę na Kościół
miasta.gaz(*)zydenta_Krakowa_o_nagonke.html Cytat:Poszło o to, że miasto chce zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ustawy, które regulują zwrot kościelnego majątku. Radni stają murem za kardynałem
Cytat:Z przykrością obserwuje się nagonkę na pokrzywdzone instytucje kościelne i niepotrzebne dzielenie społeczeństwa miasta Krakowa. > W każdym razie jeżeli biegły oszacował wartość na 30 milionów a poszła za 240 milionów to powinien siedzieć.Jestem optymistą w wierzę, że w końcu do tego dojdzie.....czas jednak pracuję na naszą korzyść. Oby nigdy więcej takich Ziobrów, Kaczyńskich i całej tej sklerykalizowanej bandy, która "ustawia" się politycznie a także finansowo, dzięki poparciu hierarchów kościoła.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|