 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-09-2009 12:19 | Celtyk (3337 punktów) | Wiejskie dyskoteki . . .
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Liss (2003 punktów) | > Przeglądając poranne wiadomości trafiłem na artykuł:> Arcybiskup> Głódź potępił dyskoteki wiejskie.> Mi brak pomysłu jak określić taką wypowiedź Hierarchy i to nie z wiejskiego kościółka  > PozdrawiamCzyli do miejskich można nadal . Ktoś chyba musiał dać dużo na składke,z miasta.
|
|
1 na 1 | lontri (16088 punktów) |
Tu jest dostępny oryginał homilii w oryginalnym języku i - równolegle z oryginałem - w przekładzie z języka oryginalnego. www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=18040Potencjalnie fascynująca lektura, szczególnie dla tych, dla których mogłaby być fascynująca z powodu uogólnionej fascynacji.
BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
|
|
2 na 2 | Sledziu (1058 punktów) |
Brawo arcybiskupie. Na pohybel dyskomanom!
Pozdrawiam.
|
|
 | | Liss (2003 punktów) | >Brawo arcybiskupie. Na pohybel dyskomanom! >Pozdrawiam. > dokładnie,Tylko Metal . -Chrześcijański !
|
|
10 na 10 | Ubik (181 punktów) | Ja go rozumiem. Też nie umiem tańczyć  . (logicznym jest, że w takim wypadku należy tego zakazać innym)  A może to kwestia muzyki ? Jeśli tak to stanowczo popieram. Plusik dla Arcybiskupa. Też jestem z tych co wolą sobie zarzucić grzywkę na oczy przy rockowym lub metalowym kawałku niż "umcykać" na wiejskiej dyskotece. Mimo, iż Arcybiskup chodzi ubrany ciągle na czarno, wcześniej nie wiedziałem, że taki z niego "true metal" Nie wiem czy ten obrazek był już na forum (ale pewnie był). Tak czy inaczej warto zobaczyć czego jeszcze należy się strzec.
|
|
 | 8 na 8 | Michał Żelazny (1528 punktów) | >Też jestem z tych co wolą sobie zarzucić grzywkę na oczy przy rockowym lub metalowym >kawałku niż "umcykać" na wiejskiej dyskotece.
Poczekaj parę dni, zaraz i na ten temat coś wypłynie. Przecież, pomimo ogólnej niechęci słuchaczy techno do słuchaczy gitarowego grania - i na odwrót, to wszyscy oni razem próbują dziatwę sprowadzić na złą drogę i nakłonić ich uszy na podszepty Złego. Toż to Sodomia i Gomoria co się na tych koncertach wyrabia. Że o książkach Sapkowskiego nie wspomnę.
|
|
 | 5 na 5 | Celtyk (3337 punktów) | > A może to kwestia muzyki ? Jeśli tak to stanowczo popieram. Plusik dla Arcybiskupa. Też jestem z tych co wolą sobie zarzucić grzywkę na oczy przy rockowym lub metalowym kawałku niż "umcykać" na wiejskiej dyskotece. Mimo, iż Arcybiskup chodzi ubrany ciągle na czarno, wcześniej nie wiedziałem, że taki z niego "true metal" Tak się przyglądam temu obrazkowi i się zastanawiam jakie są granice absurdu? Czy w ogóle takie granice są do określenia? Poraża mnie stopień ograniczenia umysłowego hierarchów KK (czym wyższa funkcja tym gorzej)  Czytając takie informacje jak choćby homilia Arcybiskupa zastanawiam sie nad tym w jakim momencie zatrzymała się ich świadomość o otaczającym ich świecie? Bardzo często odnoszę wrażenie, że "szare" społeczeństwo jest traktowane jakby żyło w czasach Mieszka I a piorun to nie zjawisko przyrodnicze, tylko Kara Boga za grzechy ludu  Z opinii ludzi i własnych doświadczeń często mam wrażenie, że przedstawiciele KK traktują nasze społeczeństwo jak "stado małp" (nikomu nie ubliżając) z lekko podniesionym współczynnikiem inteligencji do np.: IQ=70  Tak się składa (na ich nieszczęście), że ludzie coraz częściej potrafią samodzielnie coś przeczytać również w Biblii i obiektywnie to przeanalizować. Jednym z objawów (w mojej ocenie) jest coraz większa grupa katolików wierzących, ale nie praktykujących . . . (a może nie praktykujących obrzędów KK... ). Pustoszeją kościoły na niedzielnych mszach, coraz więcej osób składa akt apostazji, a część nie przyjmuje księdza po kolędzie. Pozostaje pytanie, czy Polski KK czeka taka sama przyszłość jak w "starej" Europie, czy nasze władze dadzą się omamić i staniemy się urzędowo krajem fundamentalistycznym tylko, że nie muzułmański, ale Katolickim? Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
|  | 5 na 5 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > Poraża mnie stopień ograniczenia umysłowego hierarchów KK (czym wyższa funkcja tym gorzej)  A czego można się spodziewać szóstym czy siódmym dziecku z biednej rodziny pochodzącym z zapadłej wsi. Dostanie się taki do seminarium i uczy się przede wszystkim posłuszeństwa względem przełożonych. Żadnej myśli własnej. Oprócz posłuszeństwa musi jeszcze skrupulatnie donosić na współplemieńców seminaryjnych.Jak jest odpowiednio użyteczny w tym zakresie to awansuje dalej. Zwróć uwagę, że nie ma naukowców wśród biskupów np.filozofów, humanistów( bo nauki przyrodnicze i ścisłe mogłyby kolidować z ich wiarą). Jak jacyś są to starannie ukryci przed światem. Taki Ks.Tiszner miał zakaz wypowiadania się w mediach. Widoczne biskupi nie byli w stanie zrozumieć o czym mówił i zakazali. Rydzykowi nie zakażą. Ich interesuje przede wszystkim sfera materialna i władza. I nie liczy się ani człowiek ani państwo. Uczciwość, przyzwoitość, moralność to słowa które na pewno nie stosują do siebie.
|
|
| |  | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) |
> Zwróć uwagę, że nie ma naukowców wśród biskupów np.filozofów, humanistów( bo nauki przyrodnicze i ścisłe mogłyby kolidować z ich wiarą). Jak jacyś są to starannie ukryci przed światem.Życiński jest... pl.wikiped(*)/Józef_ŻycińskiArcybiskup senior Gocłowski jest doktorem prawa kanonicznego, biskup z Drohiczyna ma doktorat z historii na Uniwersytecie w Toruniu (nie u Rydzyka). Pewnie inni też się trafią... Aha, któryś ukończył Akademię Medyczną, chyba ten z Warszawy-Pragi. Ale to najpierw, zanim biskupem został
|
|
| | |  | 4 na 4 | Celtyk (3337 punktów) | > Życiński jest... pl.wikiped(*)/Józef_Życiński> Arcybiskup senior Gocłowski jest doktorem prawa kanonicznego, biskup z Drohiczyna ma doktorat z historii na Uniwersytecie w Toruniu (nie u Rydzyka). Pewnie inni też się trafią... Aha, któryś ukończył Akademię Medyczną, chyba ten z Warszawy-Pragi. Ale to najpierw, zanim biskupem został  Tylko widzisz posiadanie tytułu naukowego nie zawsze świadczy o życiowej mądrości, zdolności jakiegoś choćby szczątkowego analizowania faktów, czy w ogóle o jakimś (nawet średnim) intelekcie (co prawda i na szczęście nie dotyczy to wszystkich z tytułami naukowymi). Przykładów daleko szukać nie trzeba, wystarczy zajrzeć w życie polityczne naszego kraju . . .  Co z tego, że co niektórzy posiadają tytuły naukowe jak się nie umieją ani zachować ani wiele mądrego powiedzieć. Tytuł doktora nauk takich, czy innych, czy tytuł profesorski to tylko "kwit". Jedni na niego zasługują faktycznie a inni zmuszają do zastanowienia jak te tytuły się "rozdaje". Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> Tytuł doktora nauk takich, czy innych, czy tytuł profesorski to tylko "kwit". Jedni na niego zasługują faktycznie a inni zmuszają do zastanowienia jak te tytuły się "rozdaje".> PozdrawiamTo prawda, ale - jak słusznie zauważyłeś - dotyczy to wszystkich osób i wszystkich nauk. Biskupów w Polsce (aktualnych i emerytowanych) jest w Polsce w tej chwili coś koło 130. Przypuszczam, że z tej liczby z pięciu rozumnych się znajdzie  Pozdrawiam
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Celtyk (3337 punktów) | > To prawda, ale - jak słusznie zauważyłeś - dotyczy to wszystkich osób i wszystkich nauk. Biskupów w Polsce (aktualnych i emerytowanych) jest w Polsce w tej chwili coś koło 130. Przypuszczam, że z tej liczby z pięciu rozumnych się znajdzie  Mam nadzieję, że więcej niż 5 bo tak to Ci mądrzy nie stanowiliby nawet pełnych 4% (3,846%). Poza tym to powinna być Elita KK również intelektualna. Pozostaje do rozstrzygnięcia, czy Ci dostojnicy kościoła na wyeksponowanych stanowiskach to Ci rozumni, czy niekoniecznie  . Bo jak czytam wypowiedzi niektórych to mam wrażenie, że niekoniecznie. . . Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
| |  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
> Ich interesuje przede wszystkim sfera materialna i władza. I nie liczy się ani człowiek ani państwo. Uczciwość, przyzwoitość, moralność to słowa które na pewno nie stosują do siebie. Na pewno niepotrzebne generalizujesz. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | 2 na 2 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | |
|
 | 5 na 5 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Ubik, dzięki. Popłakaliśmy się z Bratem ze śmiechu.  Sztuki walki i tatuaże, nono. Poślę to przyjacielowi, złotemu medaliście mistrzostw świata w taekwondo, który jakieś pół roku temu dziabnął sobie tatuaż na ramieniu. Załamie się, bidulek. 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin
|
|
|  | 2 na 2 | Ubik (181 punktów) | > Ubik, dzięki. Popłakaliśmy się z Bratem ze śmiechu.  > Sztuki walki i tatuaże, nono. Poślę to przyjacielowi, złotemu medaliście mistrzostw świata w taekwondo, który jakieś pół roku temu dziabnął sobie tatuaż na ramieniu. Załamie się, bidulek.  > Atheism is a non-prophet organization.> George CarlinPociesz brata i przyjaciela że inni będą mieli gorzej. Ostatni krąg piekieł zarezerwowany jest dla tych którzy ukończyli ... (tu wstawić złowrogi grzmot) ... kursy szybkiego nauczania ! Buahahaahaha !!! (nie za bardzo wyszedł mi ten evil laugh...  )
|
|
| |  | 4 na 4 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > Pociesz brata i przyjaciela że inni będą mieli gorzej. Ostatni krąg piekieł zarezerwowany jest dla tych którzy ukończyli ...> (tu wstawić złowrogi grzmot)> ... kursy szybkiego nauczania ! Buahahaahaha !!! (nie za bardzo wyszedł mi ten evil laugh... )O Mój Borze! O_o A ja sobie właśnie przypomniałam, że mam w domu statuetkę Ganesha i pokój stylizowany na japoński, ryciny tam będą wisieć i bonsai będzie stało..!! *popada w histeryczny dygot*
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin
|
|
| | |  | 3 na 3 | Autografka (10638 punktów) |
> O Mój Borze! O_o> A ja sobie właśnie przypomniałam, że mam w domu statuetkę Ganesha i pokój stylizowany na japoński, ryciny tam będą wisieć i bonsai będzie stało..!! *popada w histeryczny dygot*A ja mam te dzwonki nieszczęsne. 
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
| | | |  | 4 na 4 | awitu (7627 punktów) | > A ja mam te dzwonki nieszczęsne.  a tam dzwoneczki, można wyrzucić. Ja mam tatuaż  a po zobaczeniu tego plakatu nabrałam ochoty na następny i zwiększenie ilości czasu przeznaczonego na jogę 
"Colorless green ideas sleep furiously"
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Autografka (10638 punktów) | > >A ja mam te dzwonki nieszczęsne.  > a tam dzwoneczki, można wyrzucić.Nigdy w życiu! Mają dla mnie wartość sentymentalną (jak w Forsie na strychu).  > Ja mam tatuaż a po zobaczeniu tego plakatu nabrałam ochoty na następny i zwiększenie ilości czasu przeznaczonego na jogę  No proszę. A ja mam tylko książki o jodze.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Michał Żelazny (1528 punktów) | A ja choroba nic, co by się pod paragraf łapało... Włosy miałem, ściąłem, glany gdzieś się kurzem pokryły, Sapkowskiego w domu nie uświadczę, Lema do biblioteki oddałem, Tolkien taki mało true jest. Nie mam za co do piekła trafić.  No i na dyskoteki nie chodzę, techno nie słucham, kursów szybkiej nauki nie brałem, sportów nie uprawiam, w horoskopy i taroty nie wierzę. Czy ja pójdę do nieba?! Nieeee!!! Tam nudno jest. "- To nie tak! To nie tak! To nie tak! Nie użalaj się nad nami - tyś poeta! Myśmy raju znieść nie mogli Tu nasz żywioł, tu nasz dom! Tu nie wejdą ludzie podli Tutaj żaden nas nie zdziesiątkuje grom!" J. Kaczmarski.
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | J.Szulc (5723 punktów) |
Żelazny, mój drogi.... Jak ja Cię rozumiem! Ja! Z poprzedniego wieku, której coś tam (serce?) zapomniało się starzeć.... Ech... Do piekła, czyli do znajomych, trafisz. Spokojna "Twoja rozczochrana"... Tylko bądź sobą....
Pozdrawiam.
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Autografka (10638 punktów) | > A ja choroba nic, co by się pod paragraf łapało... Włosy miałem, ściąłem, glany gdzieś się kurzem pokryły, Sapkowskiego w domu nie uświadczę, Lema do biblioteki oddałem, Tolkien taki mało true jest. Nie mam za co do piekła trafić.  > No i na dyskoteki nie chodzę, techno nie słucham, kursów szybkiej nauki nie brałem, sportów nie uprawiam, w horoskopy i taroty nie wierzę. Czy ja pójdę do nieba?! Nieeee!!!Ty jednak dziecko jeszcze jesteś.  W horoskopy trzeba wierzyć - jeśli są dobre. Jeśli złe, to zabobon. Ale już jakieś tam punkciki ujemne, za te dobre horoskopy, Ci zapiszą. > "- To nie tak! To nie tak! To nie tak!> Nie użalaj się nad nami - tyś poeta!> Myśmy raju znieść nie mogli> Tu nasz żywioł, tu nasz dom!> Tu nie wejdą ludzie podli> Tutaj żaden nas nie zdziesiątkuje grom!"> J. Kaczmarski."Niektórzy skaczą, niektórzy skaczą. Chcą być przeklęci pierwsi."  J. Kaczmarski
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Michał Żelazny (1528 punktów) | > Ty jednak dziecko jeszcze jesteś. W horoskopy trzeba wierzyć - jeśli są dobre. Jeśli złe, to zabobon. Ale już jakieś tam punkciki ujemne, za te dobre horoskopy, Ci zapiszą.No właśnie chodzi o to, że nie wierzę i nie mam jak tych punkcików ujemnych dostać... A w niebie takie nudy... Nie ma tam Kaczmarskiego, Syda Barretta, Niemena.... > "Niektórzy skaczą, niektórzy skaczą.> Chcą być przeklęci pierwsi."  > J. Kaczmarski"Więc egzekucja, więc egzekucja, więc egzekucja dokonana Anioł szatanem nazwie brata..."
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | Autografka (10638 punktów) |
> "Więc egzekucja, więc egzekucja, więc egzekucja dokonana> Anioł szatanem nazwie brata..."Na chwałę Pana! 
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Celtyk (3337 punktów) | > >A ja sobie właśnie przypomniałam, że mam w domu statuetkę Ganesha i pokój stylizowany na japoński, ryciny tam będą wisieć i bonsai będzie stało..!! *popada w histeryczny dygot*> A ja mam te dzwonki nieszczęsne.  Dzwoneczki mam (niby można wyrzucić . . . ), ale szkoda, bo to prezent, jak i pierścień Atlantów - srebrny i też go szkoda  Z włosami to u mnie różnie... Czasem są, czasem nie ma. Na razie na wzorki pozwolić sonie nie mogę  Jogę od czasu do czasu dla poprawy kondycji tak fizycznej jak i psychicznej uprawiam  Normalnie zaraz mnie Egzorcysta odwiedzi, bo odszedłem od wiary, że bardziej nie można  Pozdrawiam
P.S. Takim podejściem do różnych symboli KK się tylko ośmiesza i fundamentalizuje. A tak smarują Islam za fundamentalizm 
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
| | |  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> O Mój Borze! O_o> A ja sobie właśnie przypomniałam, że mam w domu statuetkę Ganesha i pokój stylizowany na japoński, ryciny tam będą wisieć i bonsai będzie stało..!! *popada w histeryczny dygot*Się nie martw. Mam gorsze rzeczy  Całe egipskie pogaństwo trzymam w domu, co tam jedna statuetka... Amulety, figurki bogów... tego, demonów, chciałam rzec... teksty modlitw i zaklęć... znaczy, formuły czarnoksięskie, tfu, zgiń, przepadnij... znakami dziwnymi pisane, diabelskie jak nic. Jakby co, idę w ogień piekielny jeszcze przed Tobą
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > Jakby co, idę w ogień piekielny jeszcze przed Tobą  Coś Ty, razem nas poślą, za współpracę i forum. Widzisz, Wujaszek nam to przepowiadał... już jakiś czas temu, cholerka... 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin
|
|
 | 1 na 1 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Techno i kursy szybkiego nauczania, lol xD Rozumiem, żeby się do metalu przyczepili czy coś... > A może to kwestia muzyki ?Dla mnie ten kto robił ten plakat(?) był jakimś ćwierćinteligentem i zapewne nie odróżniał techno od country
|
|
|  | 2 na 2 | Ubik (181 punktów) | >Rozumiem, żeby się do metalu przyczepili czy coś...
To oni są wykonani z materiału ferromagnetycznego ?! A ja myślałem, że z gliny albo popiołu ... Najlepsze jest to, że taki sam plakat wisi w szkole do której chodzę(w klasie od religii). Gdyby nie te lekcje pewnie żyłbym w błogiej nieświadomości grzechu. (Wszystkich Grześków przepraszam za powyższą poufałość)
|
|
4 na 4 | lotrek (14275 punktów) |
> Głódź potępił dyskoteki wiejskie.Jeszcze jedno pokolenie i w kościołach będą dyskoteki, albo markety: Cytat:Był tam kościół, dyskoteka, a teraz będzie mall
seusa.info(*)koteka-a-teraz-bdzie-mall.html
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 3 na 3 | J.Szulc (5723 punktów) |
Wiesz, lotreku, że jednak, choć agnostyk, jestem tego wrogiem. Moim zdaniem, świątynie powinny być ponad rządowe, ponad "określeniowe". Nie należy siłą tępić wierzenia, które czasem nadaje sens całemu istnieniu. Każdy powinien mieć możliwość wyboru. Jeśli dla wiary skończą się "chętni", to sam ten fakt zadecyduje o wszystkim. Nie należy przyspieszać zaistnienia faktów, które zaistnieć muszą. Pozdrawiam.
|
|
|  | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) |
>Moim zdaniem, świątynie powinny być ponad rządowe, ponad "określeniowe". Nie należy siłą tępić wierzenia, które czasem nadaje sens całemu istnieniu. Każdy powinien mieć możliwość wyboru. Jeśli dla wiary skończą się "chętni", to sam ten fakt zadecyduje o wszystkim. Nie pisałem, że należy zabierać "na siłę" świątynie wyznawcom różnych religii i zmieniać je na rożnego rodzaju pomieszczenia "użytku publicznego". Jednak jeśli przestają pełnić swoją sakralną rolę, np. z braku wiernych, to coś trzeba z nimi robić. Oczywiście, że zabytkowe powinny być przeznaczone na muzea i troskliwie renomowane na koszt państwa a resztę jakoś trzeba zagospodarować. >Nie należy przyspieszać zaistnienia faktów, które zaistnieć muszą. Oczywiście, będzie to naturalny proces, tak jak na zachodzie Europy...w Niemczech, w Holandii. Tam już od lat tak się dzieje. W Polsce w ostatnim ćwierćwieczu pobudowano masę kościołów, większość koszmarnych architektonicznie i wcześniej, czy później będą stanowić problem. Pozdrawiam
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
3 na 3 | Adrian Sadura (0 punktów) | Bałwochwalstwo... jak ja nie rozumiem tego słowa. Bałwochwalcze jednak zdaje się być wszystko, co odwraca uwagę wiernego od Bozi (Sekty). Im osoba bardziej wierząca, tym większe z takiego "Bałwochwalstwa" poczucie winy, tym silniejsza reakcja (Zgrzeszyłem, ale Bóg jest miłością, a więc skrucha ergo= silniejsza wiara). Mam jednak nadzieję, że coraz więcej osób myśli bardziej samodzielnie i nie poddaje się temu procesowi, choć jest wręcz genialny. A tak na marginesie- co jest z tym Tarotem? Zdaje się że ma samych wrogów zarówno wśród społeczności wierzącej jak i ateuszowej. Ja sam jestem ateistą, używam Tarotu, jestem zadowolony. Choć rozumiem że razem z Tarotem szerzą się zabobony i inne wróżki  Pozdrawiam, Adi
|
|
 | 4 na 4 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > A tak na marginesie- co jest z tym Tarotem? Zdaje się że ma samych wrogów zarówno wśród społeczności wierzącej jak i ateuszowej. Ja sam jestem ateistą, używam Tarotu, jestem zadowolony. Choć rozumiem że razem z Tarotem szerzą się zabobony i inne wróżki Jak jesteś ateistą to nie wierzysz w żadne "siły nadprzyrodzone" cokolwiek to znaczy. Skoro takich "sił" niema to jak mogą ci przepowiedzieć przyszłość?  KK zwalcza wróżki i Tarota bo zwalcza konkurencję ateiści bo nie wierzą.
|
|
|  | 3 na 3 | Adrian Sadura (0 punktów) | > Jak jesteś ateistą to nie wierzysz w żadne "siły nadprzyrodzone" cokolwiek to znaczy. Skoro takich "sił" nie ma to jak mogą ci przepowiedzieć przyszłość?  Tarot nie przepowiada przyszłości- to właśnie jest zabobon. To świetne narzędzie, ułatwiające spojrzeć na jakiś problem z kilku perspektyw, rozwijające i inspirujące ale nic poza tym. Pozdrawiam, adi
|
|
| |  | | Kurczewski (2471 punktów) | |
|
| | |  | 3 na 3 ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | Prawidłowe stawianie tarota jest czymś w rodzaju amatorskiej psychoanalizy. Karty stanowią pretekst do rozmowy. Można je traktować jako rodzaj plansz Rorschacha. Pokazuje się delikwentowi układy kart z krótkim komentarzem (np. czeka cię ryzykowna operacja finansowa) a on sam interpretuje o co konkretnie może chodzić. Osobicie uważam, że jest to w pełni porównywalne z wieloma "oficjalnymi" formami psychoterapii.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Kurczewski (2471 punktów) | Hmm... kłopot w tym że przypadkowy dobór kart (bo jak sądzę pozostaje on przypadkowym) w jakiś sposób determinuje kierunek w którym podąży cała rozmowa, co w przypadku działań quasi- terapeutycznych niekoniecznie musi być czymś dobrym. Mylę się ? hototogitsu.blogspot.com/
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | Adrian Sadura (0 punktów) | Karty to nie wyrocznia. Układ, losowo wygenerowany, pozwala Ci odnieść się do danego problemu to z takiej, a to z takiej mańki, ale to Ty myślisz. Ktoś powiedział o filozofii, że nie jest ona nauką "wielkich odpowiedzi" lecz sztuką zadawania pytań. Można też to odnieść do Tarotu, choć oczywiście w społeczeństwie funkcjonuje pogląd odwrotny. Poza tym, przy okazji "zwykłej" terapii też mamy do czynienia z pewnymi schematami, to oczywiste. Chyba trochę zboczyliśmy z tematu  Pozdrawiam, adi
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Kurczewski (2471 punktów) | Zboczyliśmy bo na sam temat niewiele tak naprawdę można powiedzieć a nieczęsto zdarza się spotykać racjonalistę zajmującego się tarotem  . Cytat:Układ, losowo wygenerowany, pozwala Ci odnieść się do danego problemu to z takiej, a to z takiej mańki, ale to Ty myślisz. Daruj, nie rozumiem. Cała rzecz miałaby sens, gdyby karty nie zawierały określonych odniesień symbolicznych a pozwalały na zupełnie dowolną interpretację (jak plamy z tuszu)- wtedy "wyciągałyby" to co siedzi w delikwencie. Jeśli się nie mylę symbole kart tarota pozwalają na interpretację szeroką- ale jednak nie dowolną. hototogitsu.blogspot.com/
|
|
 | 3 na 3 | Celtyk (3337 punktów) | > Bałwochwalstwo... jak ja nie rozumiem tego słowa. Bałwochwalcze jednak zdaje się być wszystko, co odwraca uwagę wiernego od Bozi (Sekty).Co prawda nie znalazłem tego w tekście homilii, którą dołączył lontri, ale te słowa zwróciły moją uwagę w artykule podanym przeze mnie Cytat: ...młodzieży tam przybywa i wysysają z nich ostatnie pieniądze... Walka nie toczy się o Dusze wiernych ale o ich sakiewki. > A tak na marginesie- co jest z tym Tarotem? Zdaje się że ma samych wrogów zarówno wśród społeczności wierzącej jak i ateuszowej. Ja sam jestem ateistą, używam Tarotu, jestem zadowolony. Choć rozumiem że razem z Tarotem szerzą się zabobony i inne wróżki Wszystko w czym KK nie ma swojego udziału w dodatku w odpowiednim procencie jest grzeszne. Jak powiesisz sobie futurystyczny obraz w domu nawet za marne pieniądze to zgrzeszysz, ale jak wydasz odpowiednią kwotę na poświęcony wizerunek to już jesteś wierzący. . . gdzie w PŚ II przykazanie Cytat:Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, na ziemi nisko... Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|