Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadka nr 2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-09-2009 21:27usia 166 (23 punktów)Zagadka nr 2
Ocena -3 na 3
Małżeństwo Anna i Jan Kwiatkowscy są właścicielami apteki, w której pracują również jako sprzedawcy. Apteka usytuowana jest na parterze małego, wolno stojącego domku, zaś piętro jest prywatnym mieszkaniem państwa Kwiatkowskich. Oprócz siebie nie zatrudniają nikogo innego, gdyż interes tego nie wymaga. Któregoś dnia pani Anna musiała wyjechać na kilka dni z domu, aby odwiedzić chorą siostrę, leżącą w szpitalu w innym mieście. - Nie martw się, kochanie, dam sobie radę i w domu, i w aptece - uspokajał ją na pożegnanie mąż. - Przecież będziemy w stałym kontakcie telefonicznym... Jeszcze tego samego dnia wieczorem pani Anna próbowała dodzwonić się do męża, ale telefon zarówno w domu, jak i w aptece milczał jak zaklęty. Próby dodzwonienia się na komórkę męża również spełzły na niczym. Zaniepokojona w najwyższym stopniu pani Kwiatkowska nad ranem zawiadomiła policję, że najprawdopodobniej mężowi coś się stało. Pani komisarz Monika Nawrocka postanowiła osobiście sprawdzić, co dzieje się pod wskazanym adresem. Funkcjonariusze przeszukali aptekę i mieszkanie państwa Kwiatkowskich, ale zarówno na parterze, jak i na piętrze nic nie wskazywało, że grasowali tu włamywacze. - Sprawdźcie, czy jest tu piwnica! - poleciła komisarz Nawrocka jednemu z funkcjonariuszy. Intuicja jej nie zawiodła. W piwnicy siedział związany i zakneblowany gospodarz domu. Kiedy Nawrocka uwolnił Kwiatkowskiego z więzów i z jego ust ostrożnie odlepiła szeroki plaster, rozdygotany aptekarz natychmiast opowiedział policjantce, co się wydarzyło: - Było ich dwóch. Sterroryzowali mnie pistoletem, związali, zakneblowali i zamknęli w piwnicy. Potem splądrowali dom i aptekę, łącznie z sejfem. W tym sejfie przechowujemy ściśle reglamentowane specyfiki o działaniu narkotycznym. Mieliśmy tam spory zapas morfiny, a także większą gotówkę... To musieli być narkomani na głodzie - zakończył relację aptekarz. Tymczasem do domu wróciła pełna niepokoju o los męża pani Anna. - Mój kochany, tak się cieszę, że te bandziory nie zrobiły ci czegoś gorszego! - Ależ kochanie, oni grozili mi bronią! A przede wszystkim skradli wszystkie nasze pieniądze, no i tę morfinę... To duża strata! - To jest najmniej ważne - uspokajała męża kobieta - najważniejsze, że żyjesz i nic ci się nie stało!
Bardzo mi przykro, pani Anno - odezwała się Nawrocka ale muszę pani zakomunikować coś niezbyt miłego... Moim zdaniem nie było żadnego napadu, bowiem pewna poszlaka rodzi podejrzenie, że pani mąż sfingował całe to zdarzenie, aby ukryć fakt, że przehandlował na lewo morfinę i zawłaszczył waszą wspólną sporą gotówkę...

DLACZEGO MONIKA NAWROCKA ZARZUCIŁA
APTEKARZOWI KŁAMSTWO?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)Odp: Zagadka nr.2
>DLACZEGO MONIKA NAWROCKA ZARZUCIŁA
>APTEKARZOWI KŁAMSTWO?
   Bo nie podpisał kontraktu z FOZem.
placownik (17853 punktów)Odp: Zagadka nr 2

   Rozwiązanie w numerze.

   Na przyszłość podawaj, proszę, źródło. To bardzo dobry zwyczaj, wart szerokiego upowszechnienia.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Degre (752 punktów)
Oczywiste - skąd mógł wiedzieć co ukradli skoro był zamknięty w piwnicy...?
dnak (1340 punktów)
>Oczywiste - skąd mógł wiedzieć co ukradli skoro był zamknięty w piwnicy...?

Poza tym co to za plądrowanie, które nie pozostawia śladów dla policjantów?
Degre (752 punktów)
>>Oczywiste - skąd mógł wiedzieć co ukradli skoro był zamknięty w piwnicy...?
>Poza tym co to za plądrowanie, które nie pozostawia śladów dla policjantów?
Też mnie to zastanawiało !
Poza tym - gdyby to byli narkomani na głodzie na miejscu wzięli by sobie działeczkę!
dnak (1340 punktów)
>Poza tym - gdyby to byli narkomani na głodzie na miejscu wzięli by sobie działeczkę!

Ale to ciężko sprawdzić poprzez obserwacje
Degre (752 punktów)
>>Poza tym - gdyby to byli narkomani na głodzie na miejscu wzięli by sobie działeczkę!
>Ale to ciężko sprawdzić poprzez obserwacje
>
ale były by jakieś ślady - mogliby zostawić łyżke,na której podgrzewa się herę,porozlewany kwasek cytrynowy lub ocet...
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
Zagadka nr 3

Czy to jest jakieś Zagadkowo.pl, czy też może portal o nieco innym profilu?
Matix (5786 punktów)
>Zagadka nr 3
>Czy to jest jakieś Zagadkowo.pl

Niestety nie

zagadkowo.pl/
zulus_ (752 punktów)
Proste,skąd aptekarz wiedział że splądrowali sejf i ukradli narkotyki skoro byl wcześniej zamknięty w piwnicy.
Ania... (14138 punktów)
Teoretycznie można przejrzeć dom nie robiąc rabanu. Ale skrępowany w piwnicy facet nie może tego wiedzieć, nie wie również co ukradli, póki nie przejrzy półek, a on wiedział to od razu po uwolnieniu.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365