 |
Kontrowersyjna teoria ewolucji z onet.pl Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-10-2009 19:18 | Łazarecki (10 punktów) | Kontrowersyjna teoria ewolucji z onet.pl
4 na 4 | Onet.pl w najnowszym artykule pisze o "Dużym szoku" czyli dowodach na teorię ewolucji. "Naukowcy poinformowali, że bardzo rzadkie znalezisko obejmujące około 20 skamieniałości pterodaktyli okazało się być pierwszym wyraźnym dowodem na kontrowersyjną teorię ewolucji." Jeżeli autor artykułu zadałby sobie trud doczytania do 2 akapitu artykułu, który cytuje dowiedziałby się, że istnieją inne dowody kopalniane niż Darwinopterus i parę szkieletów. Ale oczywiście tego nie zrobił, wolał posłużyć się naukowym stwierdzeniem, że gad "wielkością przypominał krowę"  . Swoją drogą przeszukałem artykuł w poszukiwaniu tego "cow like" ale nie znalazłem. Trochę demonizuję, że artykuł jest w całości zły bo na pewno można znaleźć w nim jakieś wartościowe stwierdzenia, ale używanie słowa kontrowersyjna i pierwszy dowód nie byłoby by na miejscu nawet w 1859 roku. onet: wiadomosci(*)nosc_teorii_ewolucji,item.htmloryginalny artykuł : rspb.royal(*)/12/rspb.2009.1603.short?rss=1Pocieszająca jest za to dyskusja pod artykułem, gdzie poszukuje się formy przejściowej pomiędzy bocianem i pingwinem  (10/10) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| lukaszewicz (5674 punktów) | > Trochę demonizuję, że >artykuł jest w całości zły bo na pewno można znaleźć w nim jakieś wartościowe stwierdzenia,
Na przykład takie: Gatunek ten miał cechy jastrzębie...
|
|
 | 3 na 3 | Łazarecki (10 punktów) | > > Trochę demonizuję, że> >artykuł jest w całości zły bo na pewno można znaleźć w nim jakieś wartościowe stwierdzenia,> Na przykład takie: Gatunek ten miał cechy jastrzębie..."Miał też cechy jastrzębie - mówią naukowcy - co pozwalało mu zabijać i pożerać mniejsze, pierzaste pterodaktyle, której później ewoluowały stając się ptakami." A pierzaste pterodaktyle, które ewoluowały później (po pożarciu) nie przykuły twojej uwagi  ?
|
|
4 na 4 | stilgar (7322 punktów) |
> zrobił, wolał posłużyć się naukowym stwierdzeniem, że gad "wielkością przypominał krowę" .Tak to jest, jak dziennikarze, którzy nie mają o niczym pojęcia zabierają się do pisania artykułów na tematy naukowe, z których wychodzi totalna papka i każdy kto cokolwiek zna się na temacie, wie, że dziennikarz od kogoś usłyszał lub przeczytał coś mądrego, nie zrozumiał, przekręcił i opisał własnymi słowami. A co do krowy - uwielbiam przeliczanie wszystkiego na takie "ludzkie" jednostki - energię zwykle wyrażają w żarówkolatach, moc komputerów w laptopach, powierzchnię w boiskach...
|
|
 | 4 na 4 | -jad- (18783 punktów) |
> A co do krowy - uwielbiam przeliczanie wszystkiego na takie "ludzkie" jednostki - energię zwykle wyrażają w żarówkolatach, moc komputerów w laptopach, powierzchnię w boiskach...Tak łatwiej sobie wyobrazić. Np. na ile wystarczy pełny paliwa bak amerykańskiego samochodu? Na tydzień 
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
|
|
|  | 1 na 1 | Psyk (14071 punktów) | > >A co do krowy - uwielbiam przeliczanie wszystkiego na takie "ludzkie" jednostki - energię zwykle wyrażają w żarówkolatach, moc komputerów w laptopach, powierzchnię w boiskach...> Tak łatwiej sobie wyobrazić.> Np. na ile wystarczy pełny paliwa bak amerykańskiego samochodu?> Na tydzień  To prawda. IBM zaczął prace nad nową generacją baterii o 10 x większej gęstości energii na kg niż litowo-jonowe. Nazwali to "baterie 500 mil" - chociaż chodzi przecież o gęstość energii i to bardzo konkretną - 1,5 kWh/kg. No tak, ale to nie przemawia do wyobraźni.
|
|
13 na 13 | placownik (17853 punktów) |
> onet:> wiadomosci(*)nosc_teorii_ewolucji,item.html> oryginalny artykuł :> rspb.royal(*)/12/rspb.2009.1603.short?rss=1 Oryginalny artykuł: edition.cn(*)rus.dinosaur.fossil/index.html Cała reszta się zgadza. Natchniony onetowy tłumacz poprawnie przebrnął przez pierwszy akapit i to nie jego dziełem, lecz dziełem autora tłumaczonego tekstu jest rzekoma kontrowersyjność TE. Niestety dalej było już gorzej. Z wrony (crow) zrobił krowę (cow), dzięki czemu Darwinopterus zyskał rozmiar krowy, nie tracąc przy tym cech jastrzębich. Jakość onetowych tłumaczeń powoli zbliża się do jakości onetowych komentarzy. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | >Z wrony (crow) zrobił krowę (cow), dzięki czemu Darwinopterus zyskał rozmiar krowy, nie tracąc przy tym cech jastrzębich.
Popłakałem się nie tracąc przy tym humoru.
Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
|
|
 | 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Z wrony (crow) zrobił krowę (cow)wow!!!
|
|
|  | | lukaszewicz (5674 punktów) | > > Z wrony (crow) zrobił krowę (cow)> wow!!! A teraz kruka.
|
|
| |  | 1 na 1 | rysiek (4593 punktów) | Chyba jednak chodzi o kruka. W Stanach terminu crow używa się na określenie tamtejszego gatunku kruka, a porównanie to pojawiło się w streszczeniach amerykańskich (CNN, National Geographic). Poza tym wymiary podane w artykule "Proceedings..." odpowiadają krukowi.
|
|
 | 5 na 5 | apud (4399 punktów) |
> Jakość onetowych tłumaczeń powoli zbliża się do jakości onetowych komentarzy.
Zle postawione stwierdzenie...
Moim zdaniem powinno byc ze jakosc onetu zbliza sie do sredniej krajowej.
zaraz sie glosy oburzenia itd ale sami sie zastanowcie.
Wierzycie w byle g.... opublikowane przez byle kogo. I zaraz para w gwizdek. Wcale nie racjonalna. Dyskusja z polglupkiem albo b. zainteresowanym aby poprzez "demokratycznosc" wypowiedzi koncentrowac uwage na pewnych kwestiach a sedna problemu nie widziec.
Zle pieniadze to znaczy z mniejsza iloscia zlota czy srebra wypieraja z rynku dobre. To opisal i wyliczyl Kopernik.
Dyskusja o ewolucji to rozmywanie autorytetow poza koscielnych. Przeciez dyskusji o idiotyzmie kreacjonizmu prawie nie ma, a o watpliwosciach co do ewolucji sa. nawet tutaj.
Albo walkowanie aborcji. Dyskusja jest o tym czy aborcja to be czy nie. Dyskusji o wychowaniu sexualnym, czyli nauczaniu jak wlasny organizm funkcjonuje ni ma.
To jest tylko mozliwe w katolickiej Polsce i mniej rozwinietym kraju afrykanskim. babcia katechetka autorytatywnie podaje ze od kondona dostaje sie pypcia, cokolwiek to jest a od pigulki idzie sie do piekla.
Ciekawe, ze nikt nie podaje ze aborcja jako taka jest szokiem dla organizmu, ze 5 czy szosty porod wykancza organizm i szanse na pielegnowanie dzieciakow przez matke sa minimalne. Chyba ze maz nadziany. Ale jak nadziany to se mlodsza na boku znajdzie. Sama wiem.
Za to podaje sie "przyklady" ze ktos w chwale bozej ma stadko na druzyne pilkarska i zyje szczesliwie. A o niewyjatkowych codziennych sprawach ani slowa. Chyba ze w beczce zakiszone!
Gdyby panowie plebani musieli wychowywac wlasne dzieci to by takich bzdur zasluchanej na kleczkach trzodce nie wciskali. Dwoje wystarczy, a czasami jedno, aby zaczac sie zastanowic. gdzie to pomiescic, za co nakarmic i wychowc.
"Obroncy zycia" fundowaniem mieszkan, jedzenia, ubrania i szkoly sie nie zajmuja. Wrecz przeciwnie, kasuja na obowiakowych ceremoniach. Od tych wybronionych zyc.
Jakis cymbal na tym forum opisuje sczescie patrzac na syna. jednego. A mogl by nie miec gdyby... A dlaczego se nie naprodukuje tuzina?. kalendarzyk sie zsynchronizowal? A moze nie moze patrzec na zone po trzecim porodzie.
Ot logika dyskutantow, pedofil be, trzeba ustawy ze ktos cos powinien zrobic. I gowno. Ja zapodalam juz, jako zwykla baba takiego pedofila sama bym potraktowala. czy w sutannie czy w maybachu. O ile by przezyl to by naprawde cienko spiewal.
Brawa dla tego Litwina co to o nim gdzies wyczytalam. A tu dyskusje milosc do dzieci, komorki zaplodnionej czy nie.
Popatrz se jeden z drugim na uzywana podpaske i urzadz jej katolicki pogrzeb. Moglby byc piekny 19 letni syn albo corka. Albo blizniaki. Bo duze szanse sa, ze sa tam zaplodnione komorki czyli czlowiek jest. Pomiedzy skrzydelkami. Ze tez nikt nie wpadl na pomysl badania zawartosci podpasek na zawartosc zycia poczetego. Gustowne trumienki, specjalne cmentarze...
Woda w mozgach i dyskusja o dupie maryni. Jakie ludzie taka dyskusja, mozna powiedziec katolicka, pelna milosci blizniego.
Szkoda ze nie do blizniego i siebie samego!
Soba sie zajmujcie, aby wasze zycie bylo pelne usmiechow a nie martcie sie co po smierci i ze was wszyscy krzywdza. Bo im pozwalacie. A tak po prawdzie sami tego chcecie.
|
|
|  | 2 na 2 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Jakis cymbal na tym forum opisuje sczescie patrzac na syna. jednego. A mogl by nie miec gdyby...Ten "cymbał" ma imię i nazwisko. > A dlaczego se nie naprodukuje tuzina?. kalendarzyk sie zsynchronizowal?A wiesz Aneto(?), że myślę tym, że chciałbym mieć jeszcze jedno dziecko oprócz tej dwójki, chciałbym zobaczyć do kogo będzie podobne, chciałbym przedłużyć dzięki temu w jakiś metaforyczny sposób swoje życie, rzutować je w przyszłość. Zauważ, że żona również ma coś do powiedzenia w tej kwestii. Poza tym zdrowie już nie to i nie chciałbym zostawiać żony samej z małym dzieckiem. Jest jeszcze proza życia. Mając 1900PLN/mc na utrzymanie czterech osób raczej trudno myśleć odpowiedzialnie o piątej. > A moze nie moze patrzec na zone po trzecim porodzie.Żonę nadal kocham, nadal jestem jej wierny(przysięga zobowiązuje). Muszę przyznać, że troszkę przytyła(zapraszam na naszą-klasę.pl) Ale jak to mówią "kochanego ciała nigdy za wiele". > Moglby byc piekny 19 letni syn albo corka. Albo blizniaki.Odpowiedź powyżej. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Coś złego dzieje się u mnie z emoticonkami. Jeśli po "Zbyszek" brakuje uśmiechniętej buźki, to wyobraź ją sobie.
"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|