Według Carla Junga ludzi pod względem osobowości można podzielić ludzi na introwertyków i ekstrawertyków.
Introwertycy:
# zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi,
# czerpią energię ze świata wewnętrznego, tj. uczuć, idei, wrażeń,
# są dobrymi słuchaczami,
# myślą zanim coś zrobią lub powiedzą,
# mają niewiele zainteresowań, ale w każde zainteresowania bardzo się zagłębiają,
# lubią spędzać czas samemu,
# tylko głębokie relacje z innymi nazywają "przyjaźnią",
#nie lubią rozmów "o pogodzie",
#aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę (np. dzwonkiem telefonu)
wandunia.suntar.com.pl/typy/EaI.htmlchangingmi(*)rences/extravert_introvert.htmEkstrawertycy:
#zyskują energię, kiedy przebywają z innymi, a tracą gdy są sami,
#najpierw coś robią lub mówią, a potem myślą albo myślą podczas mówienia,
#mają wiele zainteresowań,
# osiągają lepsze wyniki niż introwertycy w szkole podstawowej,
# pracują lepiej jeśli są chwaleni,
# wolą nonsensowny dowcip.
mogą:
* szybko działać pod wpływem stresu
* lubić ruch i ćwiczenia fizyczne
* mieć wysoki poziom energii i nie musieć jeść tak często, jak introwertycy
* źle się czuć nie mając nic do zrobienia
* zwolnić tempo lub wypalić się w średnim wieku
www.racjonalista.pl/kk.php/s,2263Z którą grupą się utożsamiacie albo kim się bardziej czujecie??

. oczywiście nie jest tak że każdy musi być albo intro albo ekstrawertykiem,są osoby pośrednie itp.
Ja sama jestem intro
