Racjonalista - Strona głównaDo treści
Intro a ekstrawersja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-10-2009 12:21Faith (3864 punktów)Intro a ekstrawersja
0 na 2
Według Carla Junga ludzi pod względem osobowości można podzielić ludzi na introwertyków i ekstrawertyków.

Introwertycy:

# zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi,
# czerpią energię ze świata wewnętrznego, tj. uczuć, idei, wrażeń,
# są dobrymi słuchaczami,
# myślą zanim coś zrobią lub powiedzą,
# mają niewiele zainteresowań, ale w każde zainteresowania bardzo się zagłębiają,
# lubią spędzać czas samemu,
# tylko głębokie relacje z innymi nazywają "przyjaźnią",
#nie lubią rozmów "o pogodzie",
#aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę (np. dzwonkiem telefonu)



wandunia.suntar.com.pl/typy/EaI.html
changingmi(*)rences/extravert_introvert.htm

Ekstrawertycy:

#zyskują energię, kiedy przebywają z innymi, a tracą gdy są sami,
#najpierw coś robią lub mówią, a potem myślą albo myślą podczas mówienia,
#mają wiele zainteresowań,
# osiągają lepsze wyniki niż introwertycy w szkole podstawowej,
# pracują lepiej jeśli są chwaleni,
# wolą nonsensowny dowcip.

mogą:
* szybko działać pod wpływem stresu
* lubić ruch i ćwiczenia fizyczne
* mieć wysoki poziom energii i nie musieć jeść tak często, jak introwertycy
* źle się czuć nie mając nic do zrobienia
* zwolnić tempo lub wypalić się w średnim wieku

www.racjonalista.pl/kk.php/s,2263

Z którą grupą się utożsamiacie albo kim się bardziej czujecie??
. oczywiście nie jest tak że każdy musi być albo intro albo ekstrawertykiem,są osoby pośrednie itp.

Ja sama jestem intro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)Odp: intro a ekstrawersja
>Z którą grupą się utożsamiacie albo kim się bardziej czujecie??

Jestem mieszanką z wielką przewagą intro.

># zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi,
># czerpią energię ze świata wewnętrznego, tj. uczuć, idei, wrażeń,
># myślą zanim coś zrobią lub powiedzą,
># lubią spędzać czas samemu,
># tylko głębokie relacje z innymi nazywają "przyjaźnią",
>#nie lubią rozmów "o pogodzie",
>#aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę (np. dzwonkiem telefonu)
>#mają wiele zainteresowań,
>mogą:
> * szybko działać pod wpływem stresu
> * lubić ruch i ćwiczenia fizyczne
> * mieć wysoki poziom energii i nie musieć jeść tak często, jak introwertycy

To zdecydowanie moje cechy. Ludzie mi bardzo przeszkadzają, chyba, że są oddzieleni ode mnie internetem, wtedy mam dużo wyższą tolerancję. Najbardziej lubie, jak jestem sam i wiem, że nikt mi nie przyjdzie zakłócać spokoju.
Faith (3864 punktów)
Ja jestem typową intro . Jak dla mnie ludzie są irytujący. Przerwa szkolna mnie ogłusza , za dużo ludzi w jednym miejscu .
Głąbiński (3538 punktów)
Na podstawie podanej listy cech wypada, że jestem introwertykiem. Ciekawi mnie jednak, dalczego wybrałeś tą klasyfikację typów spośród wielu innych?

Stach M. G.
MJ#23 (103 punktów)
Mnie również bliżej do introwertyka Jednak osobiście uważam, że nie ma konkretnego terminu określającego moją osobowość. Podział ten, nawet gdyby był bardziej szczegółowy, pozostaje i tak niewystarczającym.
rudyment (3233 punktów)
Skoro już truchła odgrzebywać, to czemu nie typy Hipokratesa? Też tylko historia, ale łatwiej spamiętać...

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
sacrool (353 punktów)
>(...)oczywiście nie jest tak że każdy musi być albo intro albo ekstrawertykiem,są osoby pośrednie.

Powiedziałabym więcej: podług psychologii podział, jaki przedstawiłaś jest umowny, gdyż ludzka osobowość to mieszanka cech z obu puli, z przewagą cech albo introwertywnych albo ekstrawertywnych.

Walczę z wiatrakami.
Adrian Sadura (0 punktów)
Ja jestem introwertykiem i kocham absurdalny dowcip.
rexus (2343 punktów)
Są to co najmniej uproszczenia.
Ludzi dzieli się na 4 typy osobowości, gdzie piątą są kameleony.
Kameleon to człowiek wyjątkowo dobrze adaptujący się w każdym środowisku. Jest ich około 1% populacji. I tak też z testów mi wyszło. Mało mam przyjaciół, boją się mnie chyba ludzie.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Po pierwsze - to jest nieco bardziej skomplikowane. Z grubsza można to tak podzielić, al jes to podział, którego uczy się w podstawówce i powinno się tego zaprzestać w 5 klasie.
Trochę bardziej rozbudowaną wersję oceny ludzkiego charakteru przedstawiam poniżej. est to podstawowy wykres, który wałkuje się w liceum. Zachęcam do wgłębienia się w ten temat




Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Według Carla Junga ludzi pod względem osobowości można podzielić ludzi na introwertyków i
>ekstrawertyków.
Wszyscy egocentryczni nieudacznicy kochają Junga za to, że dla ich życiowego niezgulstwa znalazł naukowo uzasadnioną kategorię i elegancką nazwę.

Zaś ekstrawertycy mają w nosie Junga z jego klasyfikacją i zamiast analizować własną osobowość w psychotestach po prostu korzystają z życia.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
31-10-2009 21:23 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>ekstrawertycy mają w nosie Junga ... i ... korzystają z życia.

Podobnie czyni większość introwertyków: mają w nosie Junga i korzystają z życia wewnętrznego.
31-10-2009 22:38 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>większość introwertyków: mają w nosie Junga
Nie mają w nosie, dlatego to oni odpowiedzieli na wątek.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
01-11-2009 08:42 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>>większość introwertyków: mają w nosie Junga
>Nie mają w nosie, dlatego to oni odpowiedzieli na wątek.

Odpowiedź na wątek nie dowodzi, że ma się Junga gdzieś indziej. Ale przyznaję ci szczyptę racji.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Odpowiedź na wątek nie dowodzi, że ma się Junga gdzieś indziej.
Właściwie miałem na myśli odzew na propozycję sklasyfikowania się.

>Ale przyznaję ci szczyptę racji.
Mnie to zupełnie wystarczy, ja z tego zrobię słuszność.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
diogenes (42753 punktów)Odp: Intro a ekstrawersja
>Z którą grupą się utożsamiacie...

Nie żądaj od introwertyków, aby z kimkolwiek się utożsamiali.
31-10-2009 21:59 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Nie żądaj od introwertyków, aby z kimkolwiek się utożsamiali.
Albo czegokolwiek od ekstrawertyków.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
krutki (1550 punktów)

   Jeśli już mamy trzymać się jakichś klasyfikacji, to chyba ciekawsze są takie, które mają więcej niż dwa bieguny. Może spodoba Ci się www.enneagram.pl. Ale nawet on jakoś wydaje mi się ograniczony. Poza tym, być może to moje wrażenie, ale wszelkiego rodzaju klasyfikacje mają jedną poważną wadę - sugestię. Wówczas staramy się szukać w sobie coś, co niekoniecznie tam jest, zamiast odkrywać to co jest.


Jak pchły skaczą myśli z człowieka na człowieka. Ale nie każdego gryzą.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365