Zobaczyłam dzisiaj w kalendarzu że 2 listopada jest święto "Wszystkich wiernych zmarłych" . Do teraz sądziłam że katolicy modlą się charytatywnie za wszystkich zmarłych...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Modlić- a i owszem, modlą się (mówiąc choćby "zaprowadź wszystkie dusze do raju") ale święta są- o ile pamiętam- świętami wspólnoty wierzących a nie "wszystkich". Co za różnica tak naprawdę ? Osobiście wolałbym żeby nikt za mnie nie robił rzeczy których sam bym nie robił, zresztą- tych które robię też wolałbym żeby nikt nie odwalał za mnie. Co to za radość jak ktoś za ciebie pije, bawi się i chędoży ?
>Zobaczyłam dzisiaj w kalendarzu że 2 listopada jest święto "Wszystkich wiernych >zmarłych" . Do teraz sądziłam że katolicy modlą się charytatywnie za wszystkich zmarłych...
2 listopada to Zaduszki czyli tak naprawdę to dopiero jest święto katolickie. 1 listopada od wieków był świętem Wszystkich Zmarłych a Kościół katolicki miał swoje Zaduszki. Jak się dobrze wsłuchasz w telewizyjne gadające głowy to bezspornie ten szczegół wyłapiesz