Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sokółka cd. - piszemy do Prokuratora Generalnego :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-11-2009 22:37Wojtek (3465 punktów)Sokółka cd. - piszemy do Prokuratora Generalnego :)
Ocena 14 na 16
PSR postanowiło nie odpuszczać prokuratorom z Sokółki i Białegostoku. Trochę mi prokuratorów żal, szczególnie po tym jak obejrzałem Pana Prokuratora Pawluczuka jak się miota przed kamerami - superwizjer.onet.pl/1583701,archiwum.html .
Pod poniższymi linkami dwa najnowsze pisma:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,6932 - zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej Białystok Południe o odmowie wszczęcia śledztwa.
www.racjonalista.pl/xpliki/prbialystok29x2009.pdf - postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Rejonową Białystok Południe, swoiste kuriozum i pokaz niekompetencji.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,6933 - list do Prokuratora Generalnego RP z prośbą by użył dostępnych mu środków, aby zapobiec dalszemu ośmieszaniu wymiaru sprawiedliwości.

Pozdrawiam

P.S. Można wykopywać wiadomość na Wykopie pod tym linkiem - www.wykop.(*)sza-do-prokuratora-generalnego
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Pod poniższymi linkami dwa najnowsze pisma:
>www.racjonalista.pl/kk.php/s,6932 - zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej Białystok Południe o odmowie wszczęcia śledztwa.

   Plus za pamflecik, dowcip i działania "w sprawie", bo nie uważam tego zażalenia za wzór do naśladowania przy sporządzaniu merytorycznych pism do urzędów.
12-11-2009 01:21 
 Ocena 6 na 6
Wojtek (3465 punktów)
>   Plus za pamflecik, dowcip i działania "w sprawie", bo nie uważam tego zażalenia za wzór do naśladowania przy sporządzaniu merytorycznych pism do urzędów.

Takoż nie było zamierzeniem PSR, by pismo brzmiało "urzędowo". Na brednie odpowiada się tak, jak na to zasługują. Irytującym jest jednak, odziedziczony po naszych szanownych zaborcach, zwyczaj zwracania się do urzędu grzecznie i z pochyloną głową. W końcu płacimy im pensje, jeśli wykonują swą pracę dobrze - odpowiadamy grzecznie, jeśli źle - odpowiadamy stanowczo i bez grzeczności. Tymczasem utarło się przekonanie, że do urzędu należy pisać ładnie i bez złośliwości - wytłumaczcie mi ten fenomen...

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
12-11-2009 10:19 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>>   Plus za pamflecik, dowcip i działania "w sprawie", bo nie uważam tego zażalenia za wzór do naśladowania przy sporządzaniu merytorycznych pism do urzędów.
>Takoż nie było zamierzeniem PSR, by pismo brzmiało "urzędowo".
   Aaaa... to przepraszam.

>Na brednie odpowiada się tak, jak na to zasługują.
   Przepraszam raz jeszcze, tytuł pisma mnie zmylił - myślałem, że to zażalenie na prokuraturę adresowane do jej zwierzchnika, tymczasem jest to, jak piszesz, riposta.

>Irytującym jest jednak, odziedziczony po naszych szanownych zaborcach, zwyczaj zwracania się do urzędu grzecznie i z pochyloną głową.
   To prawda, też mnie to irytuje, więc w swoich sprawach działam zazwyczaj nieporównanie bardziej kategorycznie.

>W końcu płacimy im pensje, jeśli wykonują swą pracę dobrze - odpowiadamy grzecznie, jeśli źle - odpowiadamy stanowczo i bez grzeczności.
   Jasne.

>Tymczasem utarło się przekonanie, że do urzędu należy pisać ładnie i bez złośliwości - wytłumaczcie mi ten fenomen...
   Nie śmiałbym czegokolwiek Ci tłumaczyć, Wojtku, więc tylko uzasadnię swoją opinię. W punktach, gwoli przejrzystości, przepraszając jednocześnie za tejże przejrzystości mizerię - mam na tę ułomność zaświadczenie z IMiGW o gęstej, wszechogarniającej mgle.

1. Uważam, że celnie dobrane środki zwiększają prawdopodobieństwo osiągnięcia celu. Jeśli w tym przypadku celem było ośmieszenie prokuratury w Sokółce oraz popis erudycji i dowcipu Autora pisma, to został on osiągnięty, co doceniłem plusem, ale jeśli celem było zażalenie i w konsekwencji wznowienie postępowania, jak sugeruje tytuł listu, to uważam, iż forma zdecydowanie przerosła treść zamulając jej charakter, czyli zmieniając jej interwencyjny charakter w pamflet właśnie.

2. W świetle powyższego reakcją na zabawny list może być równie fikuśna odpowiedź prokuratury, czemu bym się nie zdziwił, bo błąd tego zażalenia polega na dawaniu oręża do dyspozycji "przeciwnika", przez dobrowolne zwiększanie jego pola manewru.

3. Autor "Zażalenia" nie występuje w swoim imieniu, lecz w imieniu instytucji, która ma na sztandarze i w nazwie promowanie pragmatyzmu oraz racjonalnego, więc nowoczesnego, myślenia.
   Nowoczesnym, mnie się zdaje, zmierzanie do zawarcia maksimum treści przy użyciu minimum, optimum dobitnych środków, na co wskazywałby światowy trend w lansowaniu wszelkiego rodzaju lakonicznych testów. Uważam, że w pismach urzędowych przyszłość ma system "zero jedynkowy", a nie "poezja interwencyjna".

4. Przez swój obszernie-sarkastyczny charakter pisemko nabiera cech emocjonalnych animozji, wekslując z każdym ornamentem stylistycznym w stronę beletrystyki na niekorzyść meritum, czyli zażalenia na urzędnika państwowego, pisanego do innego funkcjonariusza tej samej proweniencji.

5. Co do zaborów... Owszem, Autor hardo podniósł głowę, lecz pokazał podbrzusze kawalarską rozwlekłością tekstu. Nie potraktował urzędu jako anonimowego odbiorcę skargi na innego, podległego urzędnika, lecz jako partnera do krotochwilnych dyskusji przekazując w podtekście komunikat, że co najmniej (mniej?) tak samo zależy mu na załatwieniu sprawy, jak na budowaniu swojego wizerunku, zwanego modnie "pijarem".
   Ostała się lekko markowana, bo złagodzona perskim oczkiem, hardość.

   Bo płacimy im pensję za dobrą pracę, jak słusznie zauważyłeś, dobra praca prokuratora mało mi się z żartem kojarzy, więc w takim razie do kogo jest adresowana satyra?

   Jeśli "ładnie i złośliwie" byłoby skojarzone z "kategorycznie i merytorycznie", byłby to ideał, ale przedmiotowe pismo takim mnie się nie zdaje.

   Reasumując: uważam, że w rzeczonym liście nastąpił przerost formy nad treścią ze szkodą dla tej ostatniej.

   Pozdrawiam z sympatią mniej mglistą, niżby miały to powyższe wypociny sugerować.
<

Edycja.
   Dostrzegam też rozdźwięk między tytułem pisma a jego treścią: tytuł wskazuje na zaskarżenie decyzji prokuratora i żądanie wznowienia postępowania, a uzasadnienie humorystyczno-sarkastycznymi dygresjami nabiera cech emocjonalnego manifestu PSRu, wyartykułowanego ateistyczno-zmysłowymi ustami jego Prezeski.
Kelly (2051 punktów)
>Tymczasem utarło się przekonanie, że do urzędu należy pisać ładnie i bez złośliwości - wytłumaczcie mi ten fenomen...
Spróbuję zgadnąć: może mieć to pewien związek z systemem komunistycznym, na który ja osobiście się nie załapałam, ale o którym słyszałam, że kładzie nacisk na respekt wobec władzy? Ale tak czy inaczej to tylko jeden czynnik. Osobiście wychodzę z założenia, że w ogóle dobrze jest zwracać się ładnie i bez złośliwości. Bardzo lubię taką amerykańską uprzejmość, życzliwość, spoufalanie się i szczerzenie się do wszystkich, nieznajomych nie wyłączając. Mniemam, że na tę chwilę po prostu nie wyrosłam z idealizmu.
13-11-2009 05:34 
 Ocena 11 na 11
czes (4083 punktów)
> Bardzo lubię taką amerykańską uprzejmość, życzliwość, spoufalanie się i szczerzenie się do wszystkich, nieznajomych nie wyłączając. Mniemam, że na tę chwilę po prostu nie wyrosłam z idealizmu.

Widzę, że ktoś naopowiadał Ci amerykańskiej "życzliwości".
Ja akurat mieszkam na tym kontynencie (Chicago, Los Angeles, Toronto) od 23 lat i troszkę wiem jak to wygląda w praktyce.
Prawdą jest "amerykańska" sztuczna uprzejmość i szczerzenie zębów do każdego, z nieznajomymi włącznie. Faktem jest, że przyjemniej się poruszać wśród tych uśmiechów. I to wszystko!!!
Mówisz o jakiejś "życzliwości". To szczerzenie zębów, pozbawione sensu "how are you" i zagadywanie o pogodzie (wyłącznie o pogodzie!) nazywasz życzliwością. Toż to jest cyrk.
Czy słyszałaś kiedyś jak reagują tubylcy w przypadku najdrobniejszego konfliktu? Nadepniesz komuś na odcisk, módl się aby nie miał pistoletu w kieszeni.
Właśnie kilka dni temu prasa rozpisywała się o sprzeczce dwojga kierowców w efekcie drobnej stłuczki. Kobieta wsiadła do swego samochodu, z wściekłością goniła samochód swego adwersarza i taranowała go ilekroć go dopadła. W którymś momencie straciła panowanie nad samochodem i zwaliła się z mostu do rzeki płynącej 25 metrów poniżej. Aktualnie leży w szpitalu (podobno jest spokojna).

A słyszałaś kiedyś "soczyste" amerykańskie przekleństwa (jakie nawet nie istnieją w języku polskim)? To też wytwór tej życzliwości!
Mdli na wspomnienie kłótliwości i arogancji przeciętnego Kowalskiego, o zawiści nie zapominając. Ale dostaję gęsiej skórki myśląc co potrafi przeciętny Brown czy Smith.

Pozdrawiam Cię. Czesiek

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
13-11-2009 07:57 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Mdli na wspomnienie kłótliwości i arogancji przeciętnego Kowalskiego, o zawiści nie zapominając. Ale dostaję gęsiej skórki myśląc co potrafi przeciętny Brown czy Smith.

   Czyli nic nowego na Ziemi: jak się nie obrócisz, to dupa z tyłu.

   Pozdrawiam.
Kelly (2051 punktów)
>Widzę, że ktoś naopowiadał Ci amerykańskiej "życzliwości".
Zapewniam, że nie!

>Faktem jest, że przyjemniej się poruszać wśród tych uśmiechów. I to wszystko!!!
Dokładnie o to mi chodziło. Do Ameryki jako takiej ktoś albo coś musiało mnie uprzedzić (nie pamiętam, kto, co i kiedy), natomiast znam więcej osób, które tam mieszkały lub mieszkają i zwyczajnie widzą różnicę. Ale akurat nie to jest najważniejsze - najważniejsze są pewne konkretne zachowania, dzięki którym żyje się po prostu milej. Czy w Ameryce, czy w Europie.
13-11-2009 12:10 
 Ocena 5 na 5
Gosia (9452 punktów)

>może mieć to pewien związek z systemem komunistycznym, na który ja osobiście się nie załapałam, ale o którym słyszałam, że kładzie nacisk na respekt wobec władzy?

Ten "nacisk" jest ździebko starszy, albowiem jako rzecze Apostoł Narodów:
"Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga... Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu...(Rz 13).
Pontifex Maximus (3006 punktów)

>Ten "nacisk" jest ździebko starszy, albowiem jako rzecze Apostoł Narodów:
>"Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga... Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu...(Rz 13).

Biblia mówi, że komuna pochodzi od Boga? Nic dziwnego, że ludzie odrzucają takie brednie.


Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
12-11-2009 05:11 
 Ocena 2 na 2
czes (4083 punktów)
>   Plus za pamflecik, dowcip i działania "w sprawie",
Plus za tę część twojej wypowiedzi.


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
12-11-2009 10:20 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   Plus za pamflecik, dowcip i działania "w sprawie",
>Plus za tę część twojej wypowiedzi.
    Niech plus plusem się odciska...
12-11-2009 11:28 
 Ocena 1 na 1
maciek (1053 punktów)
>   Plus za pamflecik, dowcip i działania "w sprawie", bo nie uważam tego zażalenia za wzór do naśladowania przy sporządzaniu merytorycznych pism do urzędów.
>
Nie wiem czego się czepiasz. Pismo jest bardzo dobrze, a przy tym dowcipnie napisane - polecam fragment o lokalizacji mięśnia sercowego.
12-11-2009 12:37 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Nie wiem czego się czepiasz.
   Ale to nie moja wina...?

>Pismo jest bardzo dobrze, a przy tym dowcipnie napisane - polecam fragment o lokalizacji mięśnia sercowego.
   Owszem, jak na tekst posta, artykułu prasowego czy quasi-eseju, to świetnie, , ale jak na oficjalne pismo do prokuratury z "Zażaleniem" na innego prokuratora w tytule, to myślę sobie, że tak sobie.
12-11-2009 12:57 
 Ocena 3 na 3
maciek (1053 punktów)
>   Owszem, jak na tekst posta, artykułu prasowego czy quasi-eseju, to świetnie, , ale jak na oficjalne pismo do prokuratury z "Zażaleniem" na innego prokuratora w tytule, to myślę sobie, że tak sobie.
Może i masz rację.

Pan Asesor może go nie zrozumieć.
Kelly (2051 punktów)
Przykro mi, że PSR - coraz częściej identyfikowane w mediach z ogółem polskich ateistów - zwyczajnie się ośmiesza. Jest różnica między statutową edukacją społeczeństwa i propagowaniem racjonalnego myślenia, a ekscentrycznymi prowokacjami.
12-11-2009 01:29 
 Ocena 14 na 14
Wojtek (3465 punktów)
Cóż ekscentrycznego jest w domaganiu się przestrzegania prawa? Cóż ekscentrycznego znajdujesz w żądaniach stosowania się organów państwowych do podstawowych zapisów Konstytucji? Nazywasz prowokacją działanie obnażające stronniczość organów, które powinny być, z definicji, bezstronne...

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
12-11-2009 17:32 
 Ocena 1 na 1
Kelly (2051 punktów)
>Cóż ekscentrycznego jest w domaganiu się przestrzegania prawa? Cóż ekscentrycznego znajdujesz w żądaniach stosowania się organów państwowych do podstawowych zapisów Konstytucji? Nazywasz prowokacją działanie obnażające stronniczość organów, które powinny być, z definicji, bezstronne...
Już tłumaczę. W sokółkowy cud wierzy Kościół, a nie urzędnicy. PSR żąda wyjaśnień od tych drugich. Takie działania tworzą obraz polskiego ateisty jako osoby z założenia działającej zawsze "anty", przeciwko komuś. Zamiast krzewić zdrowy rozsądek, przeciętnego Kowalskiego mogą tylko do niego zniechęcić. Na tym forum uznaliśmy to za świetny dowcip i wspólnie załamujemy ręce nad pseudopobożnymi ludowymi wierzeniami, bo generalnie wszyscy zgadzają się ze sobą. Osobom z zewnątrz nie będzie do śmiechu - nawet jeśli daleko im do wierzenia w historie o opłatkach, które zamieniają się w ludzkie mięśnie.
12-11-2009 18:29 
 Ocena 2 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Równie dobrze mógłbyś napisać - oszustami są rybacy, a nie urzędnicy państwowi. Dlaczego więc ktoś miałby ścigać rybaków, którzy sprzedają ludziom zatrute ryby?
12-11-2009 21:52 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>Równie dobrze mógłbyś

Nic mi nie wiadomo o tym, żeby Kelly zmieniała płeć
13-11-2009 00:19 
 Ocena 1 na 1
Kelly (2051 punktów)
>>Równie dobrze mógłbyśNic mi nie wiadomo o tym, żeby Kelly zmieniała płeć
Ach, zapomniałam się Wam pochwalić
13-11-2009 00:40 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Przepraszam cię Kelly .
12-11-2009 19:19 
 Ocena 5 na 5
maciek (1053 punktów)
>W sokółkowy cud wierzy Kościół, a nie urzędnicy.
Postępowanie prokuratury wskazuje na to, że i urzędnicy w to wierzą. Kuriozalne jest powoływanie się na ustalenia komisji kościelnej. Dlatego należy sprawę drążyć, włącznie z odwołaniem do Strasburga.
12-11-2009 05:44 
 Ocena 7 na 7
czes (4083 punktów)
>Przykro mi, że PSR - coraz częściej identyfikowane w mediach z ogółem polskich ateistów - zwyczajnie się ośmiesza. Jest różnica między statutową edukacją społeczeństwa i propagowaniem racjonalnego myślenia, a ekscentrycznymi prowokacjami.

Moje stanowisko jest wręcz przeciwne. Wystąpienia PSR to perełki erudycji.
A zakute łby można otworzyć tylko "mieczem", ostrym i ciężkim słowem. Głaskanie pupci dobre jest w przypadku posiadania kota. Powiedzenie komuś, iż nie wypełnia swych obowiązków jest obowiązkiem człowieka. A powiedzenie, iż przy okazji prezentuje brak logiki, niekompetencję, nieudolność, niechlujność i niedbałość w postępowaniu to "święte" prawo człowieka.
Duży plus dla Małgorzaty za otwarte powiedzenie tego co powiedziane być powinno.
A ta akcja PSR-u to jest właśnie rodzaj "statutowej edukacji społeczeństwa".


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
13-11-2009 23:00 
 Ocena 7 na 7
Pontifex Maximus (3006 punktów)
>Przykro mi, że PSR - coraz częściej identyfikowane w mediach z ogółem polskich ateistów - zwyczajnie się ośmiesza. Jest różnica między statutową edukacją społeczeństwa i propagowaniem racjonalnego myślenia, a ekscentrycznymi prowokacjami.

Wcale nie uważam, że konsekwencja PSR-u jest prowokacją. Prowokacją jest publiczne twierdzenie (samej prokuratury zresztą), że nie ma trupa, więc nie było morderstwa choć znaleziono palec


Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
czes (4083 punktów)
To mi się podoba !
Pisma PSR są napisane niezwykle błyskotliwie i merytorycznie. Podziwiam erudycję autora (i zazdroszczę talentu).
A cięty język jest tutaj potrzebny i uzasadniony.
Tak trzymać !

Do pełni satysfakcji brakuje mi tylko publikacji tych listów w prasie.


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
12-11-2009 11:02 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Do pełni satysfakcji brakuje mi tylko publikacji tych listów w prasie.
   Która to prasa, zważywszy na formę pisma, wydaje się być jego głównym adresatem.
Pabloss (4221 punktów)
To się nazywa profesjonalne podejście do sprawy. Brawo PSR !!! Podbudowujące jest to, że każdy chce zapomnieć o tym "skandalu" z hostią, a zwłaszcza sklerykalizowana prokuratura, a dzięki Wam jest szansa, że winni niekompetencji mogą zostać ukarani. Najważniejsze nie odpuszczać i do końca wyjaśnić tą sprawę.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Pod poniższymi linkami dwa najnowsze pisma:
>www.racjonalista.pl/kk.php/s,6932 - zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej
>Białystok Południe o odmowie wszczęcia śledztwa.
Cytat:
Pan Asesor wskazał na przedział od 12 października 2009 roku do 5 października 2009 roku, czyli całe minus siedem dni.

Tymczasem wskazany przez asesora przedział czasowy, to 12.10.2008 - 5.10.2009.
Niezła wtopa!


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
maciek (1053 punktów)
>Cytat:
Pan Asesor wskazał na przedział od 12 października 2009 roku do 5 października 2009 roku, czyli całe minus siedem dni.

>Tymczasem wskazany przez asesora przedział czasowy, to 12.10.2008 - 5.10.2009.
>Niezła wtopa!

Myślę,że przydałoby się wysłać sprostowanie.
maciek (1053 punktów)
>PSR postanowiło nie odpuszczać prokuratorom z Sokółki i Białegostoku.
Nie odpuszczajcie !!!!!
Z tego co wyczytałem w postanowieniu Prokuratury przysługuje jeszcze odwołanie do sądu. A potem możliwe są chyba dalsze kroki włącznie ze Strasburgiem.


P.S.
Więcej takich "cudów".
Mt 5,6 (30 punktów)
(zablokowany)
Prosty zabieg jakiegoś Robin Hooda z kolegium Robin-Hoodów wycięła dyskusję na temat czy różni się prokurator od moderatora tego forum. (Dla niezorientowanych: od decyzji prokuratura przysługuje odwołanie, prokurator musi się tłumaczyć z decyzji i prokurator nie może kierować się przeświadczeniem o swojej doskonałości jak nadęty autor wątku).
Dzięki temu został tylko chór wujów z brązowymi noskami popierający słuszne działania Partii i jej światłego przywództwa.
Niech żyją, niech żyją!

Przenieśli tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,267656 bo nie mogli zabić. (To oczywiście tylko parafraza starego dowcipu.)
I zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, towarzyszu Witwos, prędzej Miłujący Prawdę doczeka się paruzji niż ty reakcji kolegium mastrubatorów.
Po za tym towarzyszu, w opinii webmastera twoje żale na bezczynność Kolegium są, że zacytuję Najwyższy Autorytet, oby Błogosławione było jego Imię, bezwartościowe.
profeta (0 punktów)
>PSR postanowiło nie odpuszczać prokuratorom z Sokółki i Białegostoku.
Ciekawe, co będzie, jak prokuratoru postanowi nie odpuszczać PSR?
Może być wesoło. Bo Pan Prokurator może poprosić wnioskodawcę, o przedstawienie dowodów albo uwiarygodnienie zawiadomienia. I może się okazać, że wnioskodawca wcale nie wierzy w te szczątki ludzkie (tym bardziej, że pani profesor, która te szczątki miała stwierdzić została ukarana naganą ustną, więc nikt chyba już nie wierzy w to serce).
Trzykrotnie odgrzewany dowcip, już nikogo poza wami nie bawi, ale może zrobić się ałkiem smutno, gdy Pan Prokurator zaproponuje wam grzywnę za zawracanie prokuraturze głowy bzdurami.
I wtedy czekam na komentarz Wojtka.
14-11-2009 17:51 
 Ocena 2 na 2
maciek (1053 punktów)
>Trzykrotnie odgrzewany dowcip, już nikogo poza wami nie bawi, ale może zrobić się ałkiem smutno, gdy Pan Prokurator zaproponuje wam grzywnę za zawracanie prokuraturze głowy bzdurami.
Od kiedy to prokurator ma takie możliwości ?
Jan Skorupka (-1 punktów)
Działanie PSR dowodzi 2 rzeczy:
- istnienia Boga
- prawdziwości przysłowia, że kogo Bóg chce pokarać...

Czyżby PSR to było: Pieniacze Sądowi Razem?
15-11-2009 13:28 
 Ocena 9 na 9
czes (4083 punktów)
>Działanie PSR dowodzi 2 rzeczy:
>- istnienia Boga
Twój wpis dowodzi istnienia głupoty.

>- prawdziwości przysłowia, że kogo Bóg chce pokarać...
Pokarał cię, oj pokarał.

>Czyżby PSR to było: Pieniacze Sądowi Razem?
Czyżby Skorupka Jajka była mądrzejsza od kury?


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Kościół przygotowuje sobie odwrót.
wyborcza.pl/1,76498,7251706,Cuda_i_cudactwa.html
15-11-2009 20:55 
 Ocena 3 na 3
lukaszewicz (5674 punktów)
>Kościół przygotowuje sobie odwrót.
>wyborcza.pl/1,76498,7251706,Cuda_i_cudactwa.html

Kościól zawsze tolerował w swoich szeregach jakiegoś Twardowskiego, Tishnera czy teraz Skowrońskiego, aby w takich momentach mogli się za nimi schować rozmaici Rydzykowie czy Ozorkowscy.
To takie mydlenie oczu dla bardziej wymagających katolików.

Łukaszewicz.
webmaster (moderator)
"Nie można udowodnić naukowo istnienia miłości, mądrości, wolności, odpowiedzialności. A przecież racjonaliści, nawet ateiści przyjmują je bez zastrzeżeń."

"ks. prof. Alfons Skowronek - wybitny teolog" - może i teolog, ale z logiką to słabo..
16-11-2009 02:57 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Ja bym to nazwał logiką misyjną. Służącą dowodzeniu "Jedynej Prawdy". Logika tego typu nie służy rozumieniu, objaśnianiu i LUBIENIU świata rzeczy, ludzi i gwiazd

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365