Racjonalista - Strona głównaDo treści
Po co nam Polska?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-11-2009 11:00diogenes (42753 punktów)Po co nam Polska?
Ocena 1 na 3
Praca - za granicą.
Leczenie - za granicą.
Składka emerytalna - również.
biznes.one(*)ra,18543,3062165,1,prasa-detal

Jeszcze tylko dzieci do przedszkola i podstawówki posłać za granicę - i jakoś to będzie.

PO co nam taki kraj?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

27-11-2009 11:23
 Ocena 15 na 15
Gosia (9452 punktów)

>PO co nam taki kraj?

Żeby było na co narzekać.
Bo, panie, gdyby nie ten ZUS, fiskus i te złodzieje w rządzie , to ja bym, panie, była teraz jak jaki Rockefeller, a gdyby nie te niedouczone lekarze, to, panie, zdrowie bym teraz miała jak jaka Higeja, a gdyby szkolnictwo było takie jak za granicą, to ja bym teraz, panie, po nobla jechała.
27-11-2009 13:41 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>PO co nam taki kraj?

>Żeby było na co narzekać. Bo, panie, gdyby nie ten ZUS, fiskus i te złodzieje w rządzie , to ja bym, panie, była teraz jak jaki Rockefeller, a gdyby nie te niedouczone lekarze...

Tego rodzaju argumentacja zawiera w domyśle patriotyczny imperatyw: weźta sie do roboty! Ale frajerów jakoś ubywa. Siła złego na jednego.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>PO co nam taki kraj?
Jakim "nam"?


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
Matix (5786 punktów)
Obywatelom RP zapewne.
27-11-2009 15:26 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Obywatelom RP zapewne.
Więc ten kraj jest dla nas jako takich. Bo jak zauważa diogenes, jako tutejsi obywatele jesteśmy wyjątkowo odjechani.


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
27-11-2009 16:02 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>ten kraj jest dla nas jako takich.

Jako jakich?

>jako tutejsi obywatele jesteśmy wyjątkowo odjechani.

Weekend: jestem tak zjechany, że mi się nawet odjeżdżać nie chce.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-11-2009 16:38 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>ten kraj jest dla nas jako takich.
>Jako jakich?
Obywateli RP. (Czego Matix się domyślał.)

>>jako tutejsi obywatele jesteśmy wyjątkowo odjechani.
>Weekend: jestem tak zjechany, że mi się nawet odjeżdżać nie chce.
To dlatego wyjechałeś z takim wątkiem...

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
27-11-2009 19:50 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>To dlatego wyjechałeś z takim wątkiem...

Jest wątek, jest osnowa. Jest OK.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-11-2009 21:27 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Jest wątek, jest osnowa. Jest OK.
To czysty materializm.


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
27-11-2009 11:58
 Ocena 12 na 12
plodzien (7378 punktów)
> PO co nam taki kraj? >

Ach tatusiu! Wyrwaliśmy się z odbytnicy i widzę, że tu jest zupełnie inaczej!
Co to jest, to jasne na górze, tatusiu?
- To Słońce, mój Ty kochany syneczku-owsiczku.
Tato, tato! A to zielone? Tam - na dole?
- To trawka syneczku!
Och! Jakie to wszystko piękne! Jak się to nazywa, tatusiu?
- To świat jest, syneczku.
Tato, tato. Jaki ten świat piękny!
Dlaczego więc siedzimy w mrocznej dupie, tatusiu?
- Bo to nasza ojczyzna, synku.
27-11-2009 13:45 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Dlaczego więc siedzimy w mrocznej dupie, tatusiu?

Brzmi jak ojczyźniany wariant paraboli Platona o jaskini.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-11-2009 14:51 
 Ocena 5 na 5
plodzien (7378 punktów)
>>Dlaczego więc siedzimy w mrocznej dupie, tatusiu?
>Brzmi jak ojczyźniany wariant paraboli Platona o jaskini. >

No i główny cień na jaskiniowej ścianie:
" Nikt nie będzie w Polsce przyjmował do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży, nie ma na co liczyć. Być może gdzie indziej tak, ale w Polsce nie."
27-11-2009 19:52 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Być może gdzie indziej tak, ale w Polsce nie.

U nas będą wisieć krzyże nawet wtedy, gdy znikną w Watykanie.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
bockxer I (1165 punktów)

>PO co nam taki kraj?

Ma jedną, wielką zaletę - żyjąc tutaj nie szkoda umierać.
27-11-2009 15:09 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>Ma jedną, wielką zaletę - żyjąc tutaj nie szkoda umierać.

   Ale pod jednym wszakże warunkiem. Nie na kolanach! Najlepiej z bronią w ręku, w ostateczności (czyli najczęściej)- z gołymi pięściami.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365