Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaruzelski cd...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-12-2009 21:43kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jaruzelski cd...
0 na 6
Cytat:
To słowa Jaruzelskiego, który zaprzecza IPN-owskiej sugestii, że w 1981 domagał się od Rosjan interwencji w Polsce.

Moim zdaniem cytowaną wypowiedzią Jaruzelski strzelił sobie w stopę/kolano.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>To słowa Jaruzelskiego,
To są również słowa generała Jaruzelskiego:
Cytat:
Luźną notatką, nie będącą żadnym dokumentem, która nie wiadomo kiedy i w jakim celu została sporządzona oraz prywatnie przechowywana przez 12 lat - określił gen. Wojciech Jaruzelski tzw. notatkę Anoszkina cytowaną w najnowszym Biuletynie IPN.
www.gazeta(*)na_nie_ma_zadnej_wartosci.html
Kto chce niech wierzy IPN-owskim historykom, albo też generałowi.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
09-12-2009 23:14 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Kto chce niech wierzy IPN-owskim historykom, albo też generałowi.
Nie ma żadnego "albo, albo". W cytowanych przeze mnie słowach Jaruzelski potwierdził, że IPN-owcy mają rację.
Zacytuję ponownie: "Powiedziałem: wprowadzimy stan wojenny, jeśli pomożecie."



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
09-12-2009 23:23 
 Ocena 10 na 10
Myflowers (2721 punktów)
No cóż, Kulikow udostępnił zapis IPN- owi, bo mu się Kukliński objawił i powiedział, że tak trzeba, bo ma inny ogląd z "tamtej strony"

P.S. Wklepuję tu cały artykuł, bo się obawiam, że może zniknąć...


Eugeniusz Rosner: Litości, chrońmy IPN
2009-12-07 19:06
Ochrońmy go skutecznie solidnym sarkofagiem takim, jakim osłania się resztki elektrowni atomowej po katastrofie. Jego zadaniem jest zatamowanie przenikania niebezpiecznego promieniowania do otoczenia. Otoczenia już częściowo skażonego, ale w znacznej części jeszcze zdrowego, które za wszelką cenę trzeba chronić. Natomiast pod takim sarkofagiem zostaje wszystko, choćby było najcenniejsze. Obok wyznacza się strefę kwarantanny, aby skażeń nie przenosić dalej...

Co to ma wspólnego z IPN ?

Otóż, my wszyscy krytykujący jego niecne działania, oczywiście nie wszystkie, zapominamy o pewnym niebezpieczeństwie. Właśnie te niecne działania są efektem pracy pewnej grupy ludzi z tytułami profesorskimi i doktorskimi. Ludzi publicznie siebie nazywającymi naukowcami, profesjonalnymi badaczami. Poprzez formalny papierek - jak im się wydaje - uprawnionymi do bezprawnych działań. Nie ponoszącymi żadnych konsekwencji prawnych, a wręcz nagradzanymi przez jedynie słuszną opcję, której reprezentant zasiada na najwyższym tronie. I się boję, że kiedy cokolwiek tym "naukowcom" faktycznie zagrozi, w majestacie prawa, niezłomny władca RP nada wszystkim "zasłużonym" najwyższe tytuły naukowe. Ludzie ci rozpłyną się po Polsce. Znajdą miejsce pracy w wielu uczelniach. A że są przede wszystkim historykami i prawnikami, wpływ będą mieli na nowe pokolenia. (Przy okazji, ktoś i tych ludzi uczył i dał im dyplomy oraz tytuły naukowe. Kto? Przecież wiedzę z najnowszej historii Polski nie zdobyli sami, bo z zdecydowanej większości byli pampersami ). To oni, pełni nienawiści i głupoty, bez wątpliwości (a wątpienie jest podstawową cechą naukowców dążących do prawdy), głosić będą swoje jedyne słuszne racje. Będą wychowywać całe pokolenia, bo to oni nie tylko będą wykładać, ale i egzaminować, recenzować innych, nominować do tytułów naukowych młodszych od siebie. A kto zda egzamin np. u dr Piotra Gontarczyka (ur.1970r) , dr Sławomira Cenckiewicza (ur.1971) czy dr hab. Janusza Kurtyki (ur. 1960r ) oraz im podobnych? Kogo tacy panowie wspomagać będą w karierze naukowej? Na pewno liczyć na nich może pan mgr Paweł Zyzak i jemu podobni... Inni nie! Ci, co egzaminy zdadzą, skutecznie budować będą IV RP - od środka, wnętrza młodych umysłów. A to największe niebezpieczeństwo dla potomnych...

Dlatego właśnie nie likwidujmy IPN - u i nie usuwajmy z niego "badaczy". Raczej zgromadźmy ich w jednym miejscu, dajmy im wszystko, czego chcą i zamknijmy ich pod bardzo szczelnym sarkofagiem. Takim, który nie tylko nie przepuści szkodliwego promieniowania, ale ochroni nas przed wszelkimi bakteriami i zarazkami głupoty i nienawiści. Uczyńmy to dla dobra naszych dzieci i wnuków. I w tym bądźmy skuteczni! Bez litości!

Eugeniusz Rosner

studioopinii.pl/


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Moim zdaniem cytowaną wypowiedzią Jaruzelski strzelił sobie w stopę/kolano.
Gdzie dopatrzyłeś się cytowania wypowiedzi Jaruzelskiego?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Gdzie dopatrzyłeś się cytowania wypowiedzi Jaruzelskiego?
Po co rżniesz głupa?
Cytat:
Jaruzelski opisywał też swoja rozmowę z władzami ZSRR, w tym z Breżniewiem, dzień przed wprowadzeniem stanu wojennego, kiedy polskie władze nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. - Powiedziałem: wprowadzimy stan wojenny, jeśli pomożecie. Rosjanie mieli powiedzieć, że jeśli damy sobie radę, to nie wejdą. A jak sobie nie damy? - spytał wtedy Jaruzelski.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
10-12-2009 01:00 
 Ocena 5 na 5
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>Gdzie dopatrzyłeś się cytowania wypowiedzi Jaruzelskiego?
>Po co rżniesz głupa?
Nie przypominam sobie abym Ciebie rżnął.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Po co rżniesz głupa?
Prośba o nie kontynuowanie wątku personalnego.

Pozdrawiam - Zbyszek


Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
10-12-2009 15:55 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)

Wczytują się w stwierdzenie Jaruzelskiego "wprowadzimy stan wojenny, jeśli pomożecie", stwierdzam, iż nie znaczy ono - użyjcie siły, jak nam się nie powiedzie. Być może takie własnie były jego intencje, acz byłbym ostrożny w ferowaniu, na tej podstawie, jakichkolwiek wyroków. Czasami, np. podczas negocjacji świadomie "podrzucamy" pewne stwierdzenia, gdyż dobrze wiemy jaka będzie na nie reakcja drugiej strony.
Skąd więc wiemy, że w tym konkretnym przypadku akurat tak nie było ?

pozdrawiam
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
Ktoś w coś, albo czymś tu pogrywa. Jabłoński, reżyser filmu "Gry wojenne" o płk. Kuklińskim już dość dawno pokazał w swoim filmie zapiski z dziennika gen. Anoszkina. Jest tam też wywiad z Anoszkinem i Kulikowem. To dlaczego akurat teraz IPN je "odkrył" i wszystkie media o tym piszą. Jaruzelskiemu można wierzyć, lub nie, ale w uczciwe postępowanie IPN nie wierzę nic a nic. Coś mi się wydaje, że IPN chce pokrzyżować plany ustawowego ograniczenia jego wszechwładzy. Teraz PO będzie miała dylemat: jeśli zrealizuje swoje zamiary, to się podniesie wrzask, że PO sprzyja Jaruzelskiemu, zbrodniarzowi na narodzie polskim.
09-12-2009 23:24 
 Ocena 3 na 3
lukasz9 (1220 punktów)
a mnie dziwi wypuszczenie tych "rewelacji" w przeddzień rocznicy. Oj będzie się działo pod domem generała...
09-12-2009 23:31 
 Ocena 4 na 4
Myflowers (2721 punktów)
>a mnie dziwi wypuszczenie tych "rewelacji" w przeddzień rocznicy. Oj będzie się działo pod domem generała...

Jak co roku - TANIEC WAMPIRÓW.

M.


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
10-12-2009 16:07 
 Ocena 3 na 3
Arłukowicz (3162 punktów)
>a mnie dziwi wypuszczenie tych "rewelacji" w przeddzień rocznicy. Oj będzie się działo pod domem generała...

A mnie wręcz przeciwnie. Uważam, iż termin wypuszczenia tychże jest nieprzypadkowy ( co "daje do myślenia" ).
jkl; (5859 punktów)
>Cytat:

>To słowa Jaruzelskiego, który zaprzecza IPN-owskiej sugestii, że w 1981 domagał się od Rosjan interwencji w Polsce
>Moim zdaniem cytowaną wypowiedzią Jaruzelski strzelił sobie w stopę/kolano

Może to domaganie się interwencji. A może przyjęty, ale nic nie znaczący, uniżony sposób rozmawiania z Rosjanami.
Może wręcz dyskretne badanie sytuacji.
Nagranie by się przydało...
Piątkowski (5131 punktów)
Rosjanie nigdy by się nie przyznali do tego że szykują bratnią pomoc, ale ciekawostką może być to, że ojciec mojego przyjaciela był wysokiej rangi oficerem w Braniewie i z rozmowy z nim wynika, że jest wdzięczny Jaruzelskiemu za stan wojenny, inaczej mówili byśmy sobie dziś po rusku...podobno dość sporo czołgów czekało po ich stronie w gotowości do niesienia "pokoju i równośc" pośród klasy robotniczej...
10-12-2009 13:09 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)
>Rosjanie nigdy by się nie przyznali do tego że szykują bratnią pomoc, ale ciekawostką może być to, że ojciec mojego przyjaciela był wysokiej rangi oficerem w Braniewie i z rozmowy z nim wynika, że jest wdzięczny Jaruzelskiemu za stan wojenny, inaczej mówili byśmy sobie dziś po rusku...podobno dość sporo czołgów czekało po ich stronie w gotowości do niesienia "pokoju i równośc" pośród klasy robotniczej...

Tak jak na Węgrzech w 56 roku, o którym to roku jeszcze parę lat później Węgrzy mówili szeptem.A o wypadkach poznańskich też łatwo zapomnieli co poniektórzy. Na redzie w Gdańsku tez sobie stali, ot tak po prostu stali, dla zabawy bo im wesoło było zapewne.
Minęło tyle lat, że janczarzy już zostali wychowani i są żądni krwi...


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
10-12-2009 13:36 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Minęło tyle lat, że janczarzy już zostali wychowani i są żądni krwi...
A z tego co pamiętam z tamtych czasów mobilizacja w Wojsku Polskim przed wejściem do Czechosłowacji nie trwała dłużej niż 72 godziny.
10-12-2009 14:16 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
>>Minęło tyle lat, że janczarzy już zostali wychowani i są żądni krwi...
>A z tego co pamiętam z tamtych czasów mobilizacja w Wojsku Polskim przed wejściem do Czechosłowacji nie trwała dłużej niż 72 godziny.

No, to ciekawa jestem, ile to by trwało u nas - przecież były liczne bazy wojskowe np. Świnoujście - 24 godziny? A Czesi byli też bardzo chętni za ten rok 68, bo oni pamiętliwi są, jakoś pamiętają i aneksję z Piłsudskim i takie tam...
P.S. Nie pamiętam, czy już tego tutaj nie napisałam, ale powtórzę jeszcze raz słowa mojego znajomego : "...gdybym ja wtedy wiedział po co te dwa palce w górę podnoszę, to bym sobie je w d... wsadził i na nich usiadł..."
M.


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Myflowers (2721 punktów)
Jaruzelski nie jest prawdziwy?
Andrzej Pilipiuk na swoim blogu w Netbird.pl pisze o zakładanym przez mieszkańców Ciechanowca stowarzyszeniu, mającym zbadać, czy generał Jaruzelski jest rzeczywiście urodzonym w tej miejscowości potomkiem szlachciców z Podlasia.


"(...)grupa mieszkańców zbiera podpisy, by zarejestrować stowarzyszenie. Gdy tego dokonają, zamierzają wystąpić do sądu o przymusowe testy DNA. Są bowiem przekonani, że człowiek, który przez dekadę rządził naszym krajem, to podstawiony agent NKWD, zaś ich kolega ze szkoły - prawdziwy Wojciech Jaruzelski - spoczywa gdzieś w zbiorowej mogile na Ałtaju...".

polska.netbird.pl/a/31432,1

Przecież to brzmi jak żywcem wyjęte z komedii Barei. A słowo ciałem się stało, amen

M.

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
12-12-2009 18:49 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>No, to ciekawa jestem, ile to by trwało u nas - przecież były liczne bazy wojskowe np. Świnoujście - 24 godziny?
Tyle co przygotowania do przyjścia z pomocą Powstańcom Warszawskim mniej więcej.
Podzielony motłoch ruszyłby na barykady i powycinał się wzajemnie w myśl odwetu za doznane krzywdy z jednej strony i walki z anarchią z drugiej.
>A Czesi byli też bardzo chętni za ten rok 68, bo oni pamiętliwi są, jakoś pamiętają i aneksję z Piłsudskim i takie tam...
Nie uważam Czechów za aż tak głupi naród, by w myśl chorej dumy pakował się w zbędne kłopoty. Moim zdaniem przyszli by wszyscy ale ugasić zgliszcza komitetów, komisariatów i kościołów.
>P.S. Nie pamiętam, czy już tego tutaj nie napisałam, ale powtórzę jeszcze raz słowa mojego znajomego : "...gdybym ja wtedy wiedział po co te dwa palce w górę podnoszę, to bym sobie je w d... wsadził i na nich usiadł..."
Teraz podnosi w geście angielskich łuczników ?
pavvel (8272 punktów)
A może warto sięgnąć do źródła?

Polecam: www.tvn24.pl/8714,1,kropka_nad_i.html

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365