Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zgadywanka ;)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-12-2009 14:54Sofia (2 punktów)Zgadywanka ;)
Osiem kobiet Joanna, Elżbieta, Dorota, Klaudia, Monika, Dagmara, Helena i Róża wybrały się na spacer. Cała ósemka zobaczyła przed sobą rzekę. Próbowały przeprowadzić się na drugi brzeg. Była tratwa, więc mogły tam popłynąć, ale tratwa jest mała.
Są też pewne utrudnienia.
1. W tratwie mogą się zmieścić tylko dwie osoby.
2. Tylko Joanna, Helena i Róża mogą wiosłować.
3. Monika i Helena nie mogą zostać z Elżbietą, jeśli nie ma z nimi Moniki.
4. Joanna i Klaudia nie mogą płynąć razem.
5. Dorota i Monika nie mogą zostać same z Joanną.
6. Dagmara może płynąć jedynie z Różą.
7. Klaudia może przepłynąć tylko 1 raz.

Czy możliwe jest, żeby wszystkie dziewczyny przepłynęły na drugą stronę rzeki? Jeśli tak to ile razy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)

>Czy możliwe jest, żeby wszystkie dziewczyny przepłynęły na drugą stronę rzeki? Jeśli tak to ile
>razy?

Czy mamy podać odpowiedz, żeby udowodnić swoją inteligencję, czy też siedzieć cicho i nie psuć innym zabawy?

>3. Monika i Helena nie mogą zostać z Elżbietą, jeśli nie ma z nimi Moniki.
Nie rozumię
Sofia (2 punktów)
Sorry, poknociłam

Monika i Helena nie mogą zostać z Elżbietą, jeśli nie ma z nimi Dagmary.
14-12-2009 15:46 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>Sorry, poknociłam
>Monika i Helena nie mogą zostać z Elżbietą, jeśli nie ma z nimi Dagmary.

   A co na to Zenek?
14-12-2009 17:07 
 Ocena 4 na 4
lukaszewicz (5674 punktów)

>   A co na to Zenek?

Zenek odśnieża tylko zimą.

Marek.
14-12-2009 18:02 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   A co na to Zenek?
>Zenek odśnieża tylko zimą.
   - Zenek...? Cześć.

>Marek.

   Aaa. Jurek.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Wydaje się to rozbudowaną wersją zagadki z przewożeniem wilka, zająca i kapusty, gdy w łodzi mieszczą się tylko dwie rzeczy plus przewoźnik.
Pozdrawiam
lukaszewicz (5674 punktów)
>Wydaje się to rozbudowaną wersją zagadki z przewożeniem wilka, zająca i kapusty, gdy w łodzi mieszczą się tylko dwie rzeczy plus przewoźnik.

Wilk i zając to nie rzeczy.

Łukaszewicz.
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
To z jakiegoś testu kompetencji dla szóstoklasistów? Na pierwszy rzut oka widać, że sama Róża przewiezie wszystkie na setkę sposobów, trzeba tylko uważać żeby nie dopuścić do sytuacji z punktów 3 (po korekcie...) i 5.

Z ciekawości - tamten wątek też był Twój? Dokładając nowe warunki w tym tempie, za jakiś rok będziesz miała zagadkę, która (może) będzie jakimś wyzwaniem intelektualnym. Choć obstawiam, że wyjdzie raczej wewnętrznie sprzeczny gniot.

PS. Nie kopałbym Cię, gdyby nie ten pretensjonalny nick...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365