Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zamiana biegunów magnetycznych Ziemi - początek?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-01-2010 17:34adamssson (61 punktów)Zamiana biegunów magnetycznych Ziemi - początek?
Odkryłem dziś ten artykuł: news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html
Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
>Odkryłem dziś ten artykuł:
>news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html
>Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?
>

Skoro biegun przesuwa sie z predkoscia 50-60 km/rok to potrzebuje jeszcze jakieś 400 lat żeby przejść na drugą stronę, więc mamy jeszcze trochę czasu, żeby zmienić kolory igieł w kompasach...
adamssson (61 punktów)

>Skoro biegun przesuwa się z prędkością 50-60 km/rok to potrzebuje jeszcze jakieś 400 lat żeby przejść na drugą stronę, więc mamy jeszcze trochę czasu, żeby zmienić kolory igieł w kompasach...

Nie doczytałeś - zjawisko zauważono już w latach 1831-1904 i wtedy przesunięcie miało prędkość 15km/rok. W tej chwili zauważono "przyspieszenie" co może oznaczać że prędkość zmiany może się zwiększać.
Nie chodzi mi tutaj o głupawy mit roku 2012, ale wiem że geologowie odkryli już dowody na to że zamiana biegunów miała miejsce w przeszłości.
Poza tym taka zamiana ma katastrofalne skutki dla przyrody.
Pytanie brzmi - czy to "uciekanie" bieguna magnetycznego to dowód na początek zamiany czy tylko drobne "odstępstwo" od standardowego położenia biegunów.
03-01-2010 19:36 
 Ocena 4 na 4
bio-diesel (18 punktów)
> Poza tym taka zamiana ma katastrofalne skutki dla przyrody.

wyczytałeś to gdzieś czy można wnioskujesz na podstawie filmu 2012? tak czy siak nikt tego nie wie, moze zeczywiście spowodować zwiększenie promieniowania kosmicznego, ale czy to zniszczy zycie na ziemi, czy niszczyło wcześniej? może ziemia sie przekręci, może zmieni kolor na różowy, pozyjemy zobaczymy, lub zobaczymy ale długo nie pozyjemy. okaże się.
03-01-2010 20:15 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>może ziemia sie przekręci, ...

Przekręcanie się ziemi to zdaje się jeden z nieodkrytych ruchów naszej planety. Gratuluję odkrycia.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Adrian Sadura (0 punktów)
Takie przebiegunowania zdarzały się wcześniej, a przecież nie widać, aby miało to negatywny wpływa na życie na naszej planecie. Oczywiście, przez ten czas pojawił się człowiek i jego świat, ale jak widzę co tu się dzieje to czasem się zastanawiam czy nie byłoby lepiej aby to wszystko diabli wzięli

Pozdrawiam
Kowalski (1042 punktów)
>Takie przebiegunowania zdarzały się wcześniej, a przecież nie widać, aby miało to negatywny wpływa na życie na naszej planecie.
Nie widzę powodów, by przeniesienie bieguna magnetycznego miało być czymś niebezpiecznym. Ale też nie widzę powodów, by na ten temat wnioskować akurat z obserwowalnego stanu życia na naszej planecie, które w końcu bywało wstrząsane wielkimi wymieraniami w przeszłości.
Adrian Sadura (0 punktów)
To nie jest mit z tego co mi wiadomo. Mitem jest, że zdarza się to regularnie co 11,5 tys. lat, co błędnie obliczył belgiski astrofizyk Patrick Geryl, autor bestsellera o 2012. (Kalendarz Majów itp). Zamiana biegunów Ziemi zdarzać się miało już wielokrotnie w dziejach Ziemi, to człowiek istnieje tu krótko.

Pozdrawiam
03-01-2010 19:42 
 Ocena 1 na 1
bio-diesel (18 punktów)
>To nie jest mit z tego co mi wiadomo. Mitem jest, że zdarza się to regularnie co 11,5 tys. lat, co błędnie obliczył belgiski astrofizyk Patrick Geryl, autor bestsellera o 2012. (Kalendarz Majów itp). Zamiana biegunów Ziemi zdarzać się miało już wielokrotnie w dziejach Ziemi, to człowiek istnieje tu krótko.
>Pozdrawiam

zdarza sie to regularnie i tego dowiedziono! niestety ta regularność nie oznacza wysokiej precyzji i dokładności tej cyklicznej zmiany. Pociągi w polsce też jeżdżą regularnie, ale czasami się spóźniają

wikipedia (pl.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi)
>Średnio zdarzają się co około 250 tysięcy lat, a ostatnie miało miejsce około 780 tysięcy lat temu.
03-01-2010 21:27 
 Ocena 1 na 1
Adrian Sadura (0 punktów)
No, według wikipedii nie zdarzają się regularnie, lecz średnio co ok.250 tys. lat, zajrzyj do linka, który sam podałeś. Wyciąłeś jedno zdanie z akapitu a wcześniejsze przeczy Twojej teorii.

Pozdrawiam
04-01-2010 00:21 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
> Pociągi w polsce też jeżdżą regularnie, ale czasami się spóźniają
A mi się wydawało, że jest odwrotnie
zachaj (5239 punktów)
>Odkryłem dziś ten artykuł:
>news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html
>Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?

Za tysiąc lat o tym pogadamy. Ok?
bio-diesel (18 punktów)
>>Odkryłem dziś ten artykuł:
>>news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html
>>Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?
>Za tysiąc lat o tym pogadamy. Ok?

może za tysiąc lat a może jutro!
03-01-2010 22:40 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>>>Odkryłem dziś ten artykuł:
>>>news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html
>>>Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?
>>Za tysiąc lat o tym pogadamy. Ok?
>może za tysiąc lat a może jutro!

A może jednak za 1000 lat??

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365