 |
Zamiana biegunów magnetycznych Ziemi - początek? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-01-2010 17:34 | adamssson (61 punktów) | Zamiana biegunów magnetycznych Ziemi - początek? | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| stilgar (7322 punktów) | > Odkryłem dziś ten artykuł:> news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html> Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?> Skoro biegun przesuwa sie z predkoscia 50-60 km/rok to potrzebuje jeszcze jakieś 400 lat żeby przejść na drugą stronę, więc mamy jeszcze trochę czasu, żeby zmienić kolory igieł w kompasach...
|
|
 | | adamssson (61 punktów) |
>Skoro biegun przesuwa się z prędkością 50-60 km/rok to potrzebuje jeszcze jakieś 400 lat żeby przejść na drugą stronę, więc mamy jeszcze trochę czasu, żeby zmienić kolory igieł w kompasach...
Nie doczytałeś - zjawisko zauważono już w latach 1831-1904 i wtedy przesunięcie miało prędkość 15km/rok. W tej chwili zauważono "przyspieszenie" co może oznaczać że prędkość zmiany może się zwiększać. Nie chodzi mi tutaj o głupawy mit roku 2012, ale wiem że geologowie odkryli już dowody na to że zamiana biegunów miała miejsce w przeszłości. Poza tym taka zamiana ma katastrofalne skutki dla przyrody. Pytanie brzmi - czy to "uciekanie" bieguna magnetycznego to dowód na początek zamiany czy tylko drobne "odstępstwo" od standardowego położenia biegunów.
|
|
|  | 4 na 4 | bio-diesel (18 punktów) | > Poza tym taka zamiana ma katastrofalne skutki dla przyrody.
wyczytałeś to gdzieś czy można wnioskujesz na podstawie filmu 2012? tak czy siak nikt tego nie wie, moze zeczywiście spowodować zwiększenie promieniowania kosmicznego, ale czy to zniszczy zycie na ziemi, czy niszczyło wcześniej? może ziemia sie przekręci, może zmieni kolor na różowy, pozyjemy zobaczymy, lub zobaczymy ale długo nie pozyjemy. okaże się.
|
|
| |  | 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | >może ziemia sie przekręci, ...
Przekręcanie się ziemi to zdaje się jeden z nieodkrytych ruchów naszej planety. Gratuluję odkrycia.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | Adrian Sadura (0 punktów) | Takie przebiegunowania zdarzały się wcześniej, a przecież nie widać, aby miało to negatywny wpływa na życie na naszej planecie. Oczywiście, przez ten czas pojawił się człowiek i jego świat, ale jak widzę co tu się dzieje to czasem się zastanawiam czy nie byłoby lepiej aby to wszystko diabli wzięli  Pozdrawiam
|
|
| |  | | Kowalski (1042 punktów) | >Takie przebiegunowania zdarzały się wcześniej, a przecież nie widać, aby miało to negatywny wpływa na życie na naszej planecie. Nie widzę powodów, by przeniesienie bieguna magnetycznego miało być czymś niebezpiecznym. Ale też nie widzę powodów, by na ten temat wnioskować akurat z obserwowalnego stanu życia na naszej planecie, które w końcu bywało wstrząsane wielkimi wymieraniami w przeszłości.
|
|
| Adrian Sadura (0 punktów) | To nie jest mit z tego co mi wiadomo. Mitem jest, że zdarza się to regularnie co 11,5 tys. lat, co błędnie obliczył belgiski astrofizyk Patrick Geryl, autor bestsellera o 2012. (Kalendarz Majów itp). Zamiana biegunów Ziemi zdarzać się miało już wielokrotnie w dziejach Ziemi, to człowiek istnieje tu krótko.
Pozdrawiam
|
|
 | 1 na 1 | bio-diesel (18 punktów) | > To nie jest mit z tego co mi wiadomo. Mitem jest, że zdarza się to regularnie co 11,5 tys. lat, co błędnie obliczył belgiski astrofizyk Patrick Geryl, autor bestsellera o 2012. (Kalendarz Majów itp). Zamiana biegunów Ziemi zdarzać się miało już wielokrotnie w dziejach Ziemi, to człowiek istnieje tu krótko.> Pozdrawiamzdarza sie to regularnie i tego dowiedziono! niestety ta regularność nie oznacza wysokiej precyzji i dokładności tej cyklicznej zmiany. Pociągi w polsce też jeżdżą regularnie, ale czasami się spóźniają wikipedia ( pl.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi) > Średnio zdarzają się co około 250 tysięcy lat, a ostatnie miało miejsce około 780 tysięcy lat temu.
|
|
|  | 1 na 1 | Adrian Sadura (0 punktów) | No, według wikipedii nie zdarzają się regularnie, lecz średnio co ok.250 tys. lat, zajrzyj do linka, który sam podałeś. Wyciąłeś jedno zdanie z akapitu a wcześniejsze przeczy Twojej teorii.
Pozdrawiam
|
|
|  | 3 na 3 | Smith (10069 punktów) | > Pociągi w polsce też jeżdżą regularnie, ale czasami się spóźniająA mi się wydawało, że jest odwrotnie
|
|
1 na 1 |
|  | 2 na 2 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | > >>Odkryłem dziś ten artykuł:> >>news.natio(*)agnetic-russia-earth-core.html> >>Co o tym sądzicie? Czyżby mit o zamianie biegunów miał się spełnić?> >Za tysiąc lat o tym pogadamy. Ok?> może za tysiąc lat a może jutro!A może jednak za 1000 lat??
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|