>Właśnie obejrzałam, ciekawy wywiad, przybliżający problemy nauki nie tylko w Polsce. >Szkoda że w tivi jest tak mało wywiadów z mądrymi ludźmi (ten taki był), a tak dużo z idiotami (czyt.: politykami, celebrytami...). >Jakby częściej pokazywano tzw. zwykłym ludziom naukowców bez ich demonizowania, sama nauka przestała by być demonem, a niestety jest.
To prawda. Ktoś kto choć trochę czyta książki popularnonaukowe , może mieć już dosyć wysłuchiwania wypowiedzi przesyconych politycznymi ambicjami. Mam nadzieję , że zapraszani do tego programu , będą ludzie o szerokich horyzontach.
|