Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obce DNA w ludzki genomie!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-01-2010 11:20marson (366 punktów)Obce DNA w ludzki genomie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

krutki (1550 punktów)

Po pierwsze: dlaczego tytuł brzmi "Obce DNA..." a dalej piszą, że wirus należy do rodziny bornawirusów, który zawiera RNA?

Po drugie: jak zwykle, zupełnie bezpodstawnie, czyni się z tego od razu papkę dla maniaków hipotezy pochodzenia życia od cywilizacji pozaziemskich.

Jak dla mnie, potrzeba więcej informacji, a w związku z tym czasu, bo odkrycie może być interesujące.


Jak pchły skaczą myśli z człowieka na człowieka. Ale nie każdego gryzą.
Pisar (171 punktów)
>facet.inte(*)-w-ludzki-genomie,1423178,4822
>...???
to raczej Interia podaje zmutowane wiadomości szkoda czasu na to. BTW, 65 milionów lat temu nie było mowy o jakimkolwiek człekokształtnym a co dopiero o jego genomie...
Poza tym mutacje występują cały czas, dzięki nim też mamy kawałek ewolucji.
14-01-2010 08:00 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>BTW, 65 milionów lat temu nie było mowy o jakimkolwiek człekokształtnym a co dopiero o jego genomie...
Ale genomy ssaków istniały, prawda?
Rimb (43 punktów)
Byłem kiedyś świadkiem ciekawej dyskusji na temat powstania życia na ziemi. Jeden z dyskutantów dowodził że warunki sprzyjające powstaniu życia na ziemi były tak niewiarygodnie małe( i tu podał 1/10 do 70 potęgi?) co już zrobiło na mnie wrażenie ponieważ nie byłem w stanie sobie wyobrazić takiej sumy przypadków składających się na powstanie życia na ziemi. Adwersarz jego z kolei odparował,że wszechświat jest tak olbrzymi i składający się z tylu planet które z kolei składają się na tyle galaktyk a procesy zachodzące we wszechświecie są tak złożone,że nieprawdopodobieństwem było by to aby życie na ziemi nie powstało.A czy życie powstało na ziemi? Oczywiście że nie.Mieliśmy po prostu to szczęście że tylko jak dotąd u nas życie przekształciło się w inteligentną formę.Bo to że życie istnieje gdzie indziej jest niemalże pewne ale inteligentne formy życia są już bardzo mało prawdopodobne.Ale kto wie
zachaj (5239 punktów)
>facet.inte(*)-w-ludzki-genomie,1423178,4822
>...???

Jeżeli interesują Cie takie rzeczy , poczytaj sobie o zjawisku panspermii. Teoria ta czy raczej zjawisko jest teraz jedną z czołowych hipotez.
Rimb (43 punktów)

>Jeżeli interesują Cie takie rzeczy , poczytaj sobie o zjawisku panspermii. Teoria ta czy raczej zjawisko jest teraz jedną z czołowych hipotez.

Tak nie tylko panspermia ale zasada antropiczna też ma swoje zalety i skłania do refleksji. Choć również ma swoje słabe strony.Ostatnio czytałem świetną książkę - Zycie we wszechświecie -jest to praca zbiorowa i wydana została tylko w serii Biblioteki myśli współczesnej,naprawdę godna polecenia.
13-01-2010 14:25
 Ocena 14 na 14
Sylwek (15472 punktów)
Przełóżmy news na język przytomnych ludzi:

Zidentyfikowano nową klasę genów pochodzących z wirusów, których genomy uległy integracji z genomem ssaczym kilka czy kilkadziesiąt milionów lat temu.

Wyjaśnienie Interii: geny wstawili kosmici.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
Zapałka (226 punktów)
Interia dopuściła się plagiatu i "ekspert" interi dodał swoje trzy grosze.
To źródło z którego skorzystała interia (samo to że kopiują artykuł nie podając źródła świadczy o tym serwisie):
wiadomosci(*)o_niespotykane_dotad_geny.html
Ksysu (87 punktów)
Zastanawiające jest, skąd autor (a może powinienem powiedzieć plagiator?) tego artykułu wysnuł taki wniosek. Przecież to się kupy nie trzyma. Może to tylko żart... Przynajmniej mam taką nadzieję. Choć i tak znajdzie się wielu ludzi, którzy potraktują to poważnie...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365