Racjonalista - Strona głównaDo treści
Konstytucja według PiS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-01-2010 22:53Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)Konstytucja według PiS
Ocena 13 na 13
"W imię Boga Wszechmogącego!
My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,
pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem,
wdzięczni poprzednim pokoleniom za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofiary dla Polski, zrzuciwszy jarzmo obcej przemocy i komunizmu..."

A teraz wszyscy na kolana trenować nową postawę zasadniczą w IV RP.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marta (887 punktów)
> "W imię Boga Wszechmogącego!
>My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,
>pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem,
>wdzięczni poprzednim pokoleniom za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofiary dla Polski, zrzuciwszy
>jarzmo obcej przemocy i komunizmu..."
>
A teraz wszyscy na kolana trenować nową postawę zasadniczą w IV RP.
Obłęd.Inaczej się tego nie da komentować.
15-01-2010 23:12 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Obłęd.Inaczej się tego nie da komentować.
   Ale można spróbować po wycięciu zbędnego cytatu poprzednika.
   Oraz ze spacją po kropce.
15-01-2010 23:31
 Ocena 10 na 10
Psyk (14071 punktów)
Furda tam te bzdety. Zobaczcie zdjęcie "Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podczas audiencji generalnej u Ojca Świętego Jana Pawła II". UOŚ (Umiłowany Ojciec Święty) siedzi jak kukła i nie wiadomo czy coś jeszcze rozumie a wokół niego politycy PiS na klęczkach.
www.google(*)5g&sig2=ZlrlC1ieQQvLDZKmUu6xsA

I co tam jeszcze:

Zobowiązujemy się raz jeszcze "całe to duchowe dziedzictwo,
któremu na imię Polska" przyjąć "z wiarą, nadzieją i miłością -
taką, jaką zaszczepił w nas Chrystus na chrzcie świętym",
wbrew zwątpieniu, znużeniu i zniechęceniu.
Zrobimy wszystko, by niepodległa Polska stała się czynnikiem
odrodzenia ducha chrześcijańskiej Europy. Pamiętamy bowiem
przypominane przez Ojca Świętego słowa Adama Mickiewicza,
że "cywilizacja prawdziwie godna człowieka musi być
chrześcijańska".
Prawo i Sprawiedliwość oddaje hołd pamięci Jana Pawła II
i dziękuje Bogu za Łaskę, jaką w Osobie naszego Papieża
otrzymał cały świat chrześcijański i Polska.


PiS jak widać postanowił przypomnieć, że nadal jest partią niedemokratyczną, fanatyczną, antyeuropejską i wyznaniową, żeby czasem komuś nie przyszło do głowy na nią głosować.
17-01-2010 03:35 
 Ocena 2 na 2
Kurczewski (2471 punktów)

>PiS jak widać postanowił przypomnieć, że nadal jest partią niedemokratyczną, fanatyczną, antyeuropejską i wyznaniową, żeby czasem komuś nie przyszło do głowy na nią głosować.

Rydzyk zagroził że nie poprze a wybory prezydenckie idą. Ot- i po sekrecie.


erka.ovh.org/
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Katolicyzm to przecież też obca przemoc. Oni nie znają historii, czy co?
Thobold (115 punktów)
Czytam. Masakra. Kilka lepszych kwiatków:
- pełno dziwnych, czysto deklaratywnych artykułów
- nie ma słowa o bezstronności światopoglądowej państwa
- nie ma słowa o zakazie zmuszania do uczestnictwa w obrz relig i zakazie zmuszania do ujawnienia wyznania
- znika zakaz dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu
- znika prawo do strajku
- RM może zabronić posłom wnoszenia poprawek do swojego projektu (lol, co oni
palili?)
- prezio może zarządzić referendum w sprawie odrzucenia ustawy (i jeśli odrzucą,
to może skrócić kadencję Sejmu)
- ustawa prezydencka - jeśli referendum poprze prezydencki projekt, to Sejm
uchwala bez poprawek albo skrócenie kadencj
i- prezio na wn. RM i za zgodą Sejmu wydaje rozporządzenia z moca ustawy (de
facto ustawa z pominięciem trybu ustawodawczego)
- Prezio może rozwiązac Sejm przez pierwsze pół roku swojej kadencji, jeśli minął rok od wyborów
- prezio może zwołać RM (bez prawa głosu, ale sama rada ma kompetencje swoje) -
- kto wykazał się "gorliwością" (WTF?!) w zwalczaniu "wolnoscioswych aspiracji" lub działał przeciw prawom Kościoła (SIC!) przed 1990, może być odsunięty na zawsze od funkcji publicznych
- prezesi NIK i UPOB nie muszą być apolityczni
- Komisja Prawdy i Sprawiedliwości - megakomisja śledcza
[Załącznik]
15-01-2010 23:49 
 Ocena 7 na 7
Psyk (14071 punktów)
>Czytam. Masakra. Kilka lepszych kwiatków:
>- pełno dziwnych, czysto deklaratywnych artykułów
>- nie ma słowa o bezstronności światopoglądowej państwa

Nie ma bo ma nie być:

Odrzucamy wizję "neutralności światopoglądowej" państwa jako fasady dla aksjologicznego nihilizmu.
[super, nawet Goebbels by tego lepiej nie ujął]
"Katolicka Polska w chrześcijańskiej Europie", s. 34
16-01-2010 01:05 
 Ocena 7 na 7
ktośtam (650 punktów)
>- RM może zabronić posłom wnoszenia poprawek do swojego projektu (lol, co oni
>palili?)
>i- prezio na wn. RM i za zgodą Sejmu wydaje rozporządzenia z moca ustawy (de
>facto ustawa z pominięciem trybu ustawodawczego)
>- prezio może zwołać RM (bez prawa głosu, ale sama rada ma kompetencje swoje) -

Jak przeczytałem pierwsze zdanie tego, to pomyślałem "Radio Maryja?", a tu chodzi o Radę
Ministrów. Więc ten pomysł jeszcze nie jest taki przypalony, jak mógłby być
Psyk (14071 punktów)
A to hołd PiSowski - pocałunek nowego Dona:

Warszawa, dnia 16.04.2005 r.

Jego Świątobliwość
Ojciec Święty
Benedykt XVI
Rzym-Watykan

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Ojcze Święty,

Z wielką radością przyjęliśmy wybór i objęcie przez Waszą Świątobliwość Urzędu Piotrowego.
Ciesząc się, że Kościół ma nowego Papieża, w osobie Waszej Świątobliwości witamy niestrudzonego obrońcę Prawdy i wartości cywilizacji chrześcijańskiej.
Proszę przyjąć, Ojcze Święty, wyrazy naszej wierności. Zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie.
Chcemy - w miarę naszych sił - wspierać misję Waszej Świątobliwości w naszej pracy na rzecz dobra wspólnego naszego narodu i Europy poprzez wierność Kościołowi, Namiestnikowi Chrystusa i Jego nauce.

Z wyrazami synowskiego oddania -

Prezes
Prawa i Sprawiedliwości
Jarosław Kaczyński
16-01-2010 00:17 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
A Maryja Zawsze Dziewica to pies? Widać tu wyraźnie dyskryminację Radia Maryja i katolików!
Autografka (10638 punktów)
>A Maryja Zawsze Dziewica to pies? Widać tu wyraźnie dyskryminację Radia Maryja i katolików!

Ot, polityka...

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>A Maryja Zawsze Dziewica to pies?
Nie, nie... Pies miał na imię Jezus a papuga Mojżesz
Ksysu (87 punktów)
Zastanawia mnie ile jeszcze będziemy zmuszeni słuchania podobnych bredni...
Autografka (10638 punktów)

>My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,

Okropna jest ta umysłowa aberracja, która nie pozwala ludziom na przypisywanie sobie samemu, własnych zasług.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
16-01-2010 00:18 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)

>Okropna jest ta umysłowa aberracja, która nie pozwala ludziom na przypisywanie sobie samemu, własnych zasług.

Ani wiary w dotrzymanie swojej przysięgi.
16-01-2010 00:23 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>>Okropna jest ta umysłowa aberracja, która nie pozwala ludziom na przypisywanie sobie samemu, własnych zasług.
>Ani wiary w dotrzymanie swojej przysięgi.

Są przysięgi i przysięgi. Jeżeli najważniejsza jest ta, zapewniająca o lojalności wobec Niego, a właściwie jego przedstawicieli z rybackiego kółka, to los innych będzie pewnie marny.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
lotrek (14275 punktów)
>W imię Boga Wszechmogącego!
>My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,

Napisać można wszystko, szczególnie jak się chce "podlizać" moherowemu elektoratowi. Nie wierzę, że taka bzdura przejdzie...zmienić Konstytucję, czy nawet tylko ją znowelizować jest bardzo trudno, kto taką bzdurę poprze. To tylko chwyt marketingowy "piarowców".

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
16-01-2010 12:50 
 Ocena 8 na 8
Gosia (9452 punktów)

>Nie wierzę, że taka bzdura przejdzie...

Odkąd Lepper został członkiem rządu RP, każda polityczna bzdura jest przerażająco prawdopodobna.
16-01-2010 13:47 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
>>Nie wierzę, że taka bzdura przejdzie...
>Odkąd Lepper został członkiem rządu RP, każda polityczna bzdura jest przerażająco prawdopodobna.

A Polska o mało nie naruszyła prawa do życia w celu obrony godności człowieka (zabrakło raptem kilkunastu głosów). OK, nieco wyprzedzam, bo mówię o procesie A, B, C przeciwko Irlandii. Jeśli Trybunał przyzna im rację to polska konstytucja byłaby jedyną na świecie, która łamałaby prawa człowieka expressis verbis w imię godności człowieka. Żywy dowód, że dla kościelnych im więcej się kłamie tym lepiej. To ja już wolę ustawy norymberskie... Te przynajmniej nie powoływały się na "godność osób ludzkich".
16-01-2010 14:07 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
> Jeśli Trybunał przyzna im rację to polska konstytucja byłaby jedyną na świecie, która łamałaby prawa człowieka expressis verbis w imię godności człowieka.
>

To i tak wielki postęp. Drzewiej dostojni mężowie w sutannach łamali ludziom kości w imię posłuszeństwa Kościołowi.
16-01-2010 14:51 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>To i tak wielki postęp. Drzewiej dostojni mężowie w sutannach łamali ludziom kości w imię posłuszeństwa Kościołowi.
I nie mogą przeboleć, że to było "drzewiej". Dlatego starają się mieć jak największy wpływ na Rządzących, Ustawodawców a bogobojny polski ludek przyjmuje to z pokorą. Dostojni mężowie w sutannach ciągle mają nadzieję, że może "to se wrati!".


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
16-01-2010 14:59 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>>Dostojni mężowie w sutannach ciągle mają nadzieję, że może "to se wrati!".
>

Jeśli wierzą w cuda (chociaż uważam, że wśród tychże mężów jest całe mnóstwo ateistów, realistów, cyników), to se może wratit.
16-01-2010 15:38 
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)
>> Jeśli Trybunał przyzna im rację to polska konstytucja byłaby jedyną na świecie, która łamałaby prawa człowieka expressis verbis w imię godności człowieka.
>>
>To i tak wielki postęp. Drzewiej dostojni mężowie w sutannach łamali ludziom kości w imię posłuszeństwa Kościołowi.

Andrzeju, to najzupełniej zrozumiałe. Wywodzi się ze Słowa Bożego, by zabijać krnąbrne dzieci. Niczego bym tak nie chciał jak powrotu do tej Tradycji. Po roku KK zostałby zdelegalizowany i po sprawie. Szelmy muszą się cywilizować. Ja mówię o przewrotności propagandy - jesteśmy o krok nie tylko od dowodu, że doktryna Kościoła Katolickiego łamie prawa człowieka, ale także iż polska prawica chce naruszać prawo do życia w imię "przyrodzonej i niezbywalnej godności człowieka". Ja wręcz tęsknię do czasów kiedy mieli przynajmniej tyle godności by otwarcie walczyć z prawami człowieka zamiast walczyć z nimi tak samo nazywając to walką o nie.
Jurek (430 punktów)
> Nie wierzę, że taka bzdura przejdzie...

Obyś miał rację,ale od momentu,kiedy upadł Związek Radziecki wszystko jest możliwe.
17-01-2010 20:45 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>> Nie wierzę, że taka bzdura przejdzie...
>Obyś miał rację,ale od momentu,kiedy upadł Związek Radziecki wszystko jest możliwe.

Nie możemy zapominać, że na tym forum spotykają się prawie wyłącznie ludzie o laickich poglądach. Dlatego nam się wydaje, że taki bzdurny projekt nie może przejść. Ale czy samo "wydaje nam się" wystarczy? Potrzebne jest działanie. Na Facebooku pojawiają się różne inicjatywy i pomysły obrony Polski przez nawrotem endecji w postaci sojuszu PiS z KRK. Włączmy się. Proponuję podrzucanie linków do tego rodzaju inicjatyw. Policzmy się, zorganizujemy się w necie. Publikujmy w necie listy protestacyjne. Oczywiście PiS-owcy się tym nie przejmą, ale wpatrzona w sondaże PO już takiego ruchu społecznego nie odważy się zlekceważyć. Mój największy polityczny i moralny idol, Jacek Kuroń, z powodzeniem stosował tę broń w postaci listów protestacyjnych.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Wszyscy obmyślają nowe wersje to może i my powinniśmy? Ciekawe co by wyszło
Matix (5786 punktów)
Równie dobrze mogli od razu napisać: "mohery wszelkiej maści łącznie się i jednoczcie pod naszym patronatem podczas wyborów"
maciek (1053 punktów)
> "W imię Boga Wszechmogącego!
>My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,
>pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem,
>wdzięczni poprzednim pokoleniom za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofiary dla Polski, zrzuciwszy
>jarzmo obcej przemocy i komunizmu..."
>
A teraz wszyscy na kolana trenować nową postawę zasadniczą w IV RP.
>
Nie ma się czym podniecać. Na szczęście ten projekt nie ma najmniejszych szans na realizację, a nowych wyborców też PiS-owi nie przyniesie.
16-01-2010 12:07 
 Ocena 12 na 12
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)

>>
>Nie ma się czym podniecać. Na szczęście ten projekt nie ma najmniejszych szans na realizację, a nowych wyborców też PiS-owi nie przyniesie.
>>
No, nie jestem taki pewien, czy faktycznie nie ma o czym mówić.
Źle się dzieje w państwie polskim, jeśli druga co do wielkości - przed chwilą wystawiająca rząd i nadal prezydenta - partia polityczna występuje z taką propozycją konstytucji.W swoim poście zacytowałem tylko inwokację, ale wypowiadający się tutaj zwrócili uwagę na inne, nawet dużo groźniejsze zapisy w PiSowskim projekcie.
Jeśli nie zaprotestujemy w tej sprawie, to i nie potępimy napisów na murach "Juden raus!" albo "Polska dla Polaków" + rysunek swastyki, bo ...to i tak nie przejdzie.
Siła rażenia niedzielnego kazania w dziesiątkach tysięcy katolickich świątyń jest ogromna, a perspektywa wiekuistych mąk piekielnych dla głosujących przeciw nowej konstytucji według PiS jest dość niekomfortowa. Nie jestem zatem pewien, czy projekt

>nie ma najmniejszych szans na realizację >
16-01-2010 18:46 
 Ocena 2 na 2
Thobold (115 punktów)
Art. 35

1. Obywatele mają prawo do pełnej wiedzy o prowadzonych przed 1 stycznia 1990 r.
działaniach partii komunistycznej i aparatu przymusu państwowego wymierzonych w
niepodległościowe i wolnościowe aspiracje Narodu, prawa obywateli oraz prawa
Kościoła
i niezależnych instytucji społecznych, w tym o osobach prowadzących i
wspomagających te działania.

Art. 191

1. Osoby pełniące funkcje publiczne, z których objęciem wiąże się ustawowe
wymaganie złożenia ślubowania, a które złożyły ślubowanie o treści ustalonej przed
1 stycznia 1990 r., składają nowe ślubowanie w ciągu 6 miesięcy od dnia wejścia w
życie Konstytucji, na zasadach określonych w ustawie.
2. Nowego ślubowania nie może złożyć osoba, która przed 1 stycznia 1990 r.
wykazywała się gorliwością w działaniach, o których mowa w art. 35 ust. 1.
Wątpliwości co do zdolności do złożenia nowego ślubowania rozstrzyga sąd; do
czasu zakończenia postępowania pełnienie funkcji ulega zawieszeniu.
3. Ślubowanie złożone wbrew zakazowi określonemu w ust. 2 jest nieważne.
Nieważność stwierdza sąd na wniosek prokuratora albo osoby lub instytucji
pokrzywdzonej; wniosek może być złożony w ciągu dwóch lat od złożenia
ślubowania.
4. Niezłożenie nowego ślubowania w terminie określonym w ust. 1 albo prawomocne
stwierdzenie nieważności takiego ślubowania powoduje utratę funkcji publicznej z
mocy samego prawa. Jeżeli toczy się postępowanie w sprawie zdolności do złożenia
ślubowania, powyższy termin ulega przedłużeniu i kończy się z upływem 30 dni od
dnia, w którym orzeczenie sądu kończące postępowanie stało się prawomocne.
5. Sędziowie w stanie spoczynku i prokuratorzy w stanie spoczynku oraz członkowie
ich rodzin tracą uprawnienia z tytułu stanu spoczynku z dniem z dniem wejścia w
życie Konstytucji, jeżeli zachodzą przyczyny określone w ust. 2. Ustawa określa tryb
weryfikacji oraz zakres zwrotu świadczeń pobranych bezpodstawnie.

Art. 192

1. Urzędujący sędzia, który przed 1 lipca 1989 r. sprzeniewierzył się zasadzie
niezawisłości sędziowskiej, może być złożony z urzędu, a jeżeli jest sędzią w stanie
spoczynku - pozbawiony prawa do stanu spoczynku. W sprawach tych stosuje się
odpowiednio tryb określony w art. 145 ust. 2.
Psyk (14071 punktów)
Pomijając cały ten faszyzm - jakiego Kościoła? Czyżby lobbowali zielonoświątkowcy?
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
Rozumiem "per saldo", że to konstytucja niejakiej IV RP. Zastanawia mnie obecnie, gdzie owa IV RP istnieje. Może jest w Polsce jakiś taki pusty obszar powiedzmy pomiędzy Toruniem, Łagiewnikami, Licheniem a Częstochową, gdzie PiS mógłby sobie, dokonawszy secesji, stworzyć sobie ową IV RP? A niech tam sobie chłopaki mają. Tylko niech sobie już stad pójdą, jak najszybciej. Wara im od mojego (!) podwórka, niech się bawią na swoim.
Przy okazji: www.facebook.com/group.php?gid=253864591458

JATO



Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
16-01-2010 17:35 
 Ocena 1 na 1
pompa (524 punktów)
ja proponuję w preambule konstytucji umieścić modlitwę ,,ojcze nasz"
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
> Wara im od mojego (!) podwórka, niech się bawią na swoim.
>Przy okazji: www.facebook.com/group.php?gid=253864591458
>
Jestem ZA i dziękuję za link. Dopisałem się. Co konkretnego możemy w tej grupie zrobić? Przy poprzednich wyborach zachwyciła mnie SMS-owa inicjatywa "Zabierz babci dowód". Było to trochę okrutne, bo są babcie i babcie, ale skuteczne, bo zmobilizowało całkiem świeżo upieczonych wyborców do głosowania.
Tak mi teraz przyszło do głowy, że jeśli KRK poprze PiSowski projekt konstytucji i PiS dostanie potężne lanie w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, to będzie to także votum nieufności dla KRK. Czy można tak to interpretować?
placownik (17853 punktów)

> "W imię Boga Wszechmogącego!

   Znajome wiewiórki donoszą, że w trakcie prac nad projektem, w PiS doszło do rozdwojenia jaźni. Otóż Pan Prezes nie był w stanie uzgodnić ze sobą, czy Prezydent ma być głową Kościoła, za czym przemawiała braterska miłość, czy też głowa Kościoła ma być Prezydentem, co podpowiadał mu tzw "polityczny realizm".

   No i wyszło tak jak wyszło. Kompromisowo.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Grzegorz (5685 punktów)
> "W imię Boga Wszechmogącego!
A może od razu "w imię Allaha Miłosiernego i Litościwego!" ? Bo jakoś dziwnie ten projekt podobny do tych opartych na szariacie. Jeśli chodzi o mnie to wolę bez odwołań do jakichś abstrakcyjnych bytów w stylu Bóg Wszechmogący, Allah Miłosierny czy Tysiącletnia Rzesza, bo doświadczenie uczy że właśnie w imieniu takich bytów wyznawcy są gotowi popełnić największe świństwa.
belfer09 (290 punktów)
Cóż, zbliżają się wybory, trzeba swym mocodawcom w sutannach się podlizać - ich "słowo Boże" - sorry - "słowo wyborcze" im ma przecież pomóc objąć władzę po PO/PSL. Oto intencja tej pseudokonstytucji rodem z katechizmu i innych "świętych" ksiąg.Aż strach pomyśleć, co będą robić te przydupasy kościelne w miarę zbliżania się wyborów, by zyskać poparcie moherów i biskupów!I do bólu wykorzystywać będą nierealistyczny wręcz zapis w kodeksie karnym o "zniewadze uczuć religijnych".Pozdrawiam z nadzieją, iż zostanie ten projekt odrzucony... .
Przemysław Biegański (845 punktów)
My tu sobie gadu gadu a pan Gowin PO uznał poza paroma artykułami dotyczącymi właściwie spraw technicznych rządzenia (kompetencje prezydenta) ten projekt za bardzo interesujący i godny dyskusji.
O dziwo prawdopodobieństwo wprowadzenia w życie RP tego potwora-konstytucji wcale nie jest takie małe. Cały klub PiS + frakcja Gowina w PO + prawdopodobnie choć część PSL i mamy ten zły sen całkiem na jawie...
17-01-2010 13:34 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
Większość posłów polskiego Sejmu jest przeciwko krajowi którego są władzą ustawodawczą, opisanym w konstytucji z 1997 roku. To ewenement na skalę światową. Za konstytucją jest ok. 10% co pokazało głosowanie w sprawie krzyży.
zachaj (5239 punktów)
Zawsze się zastanawiałem jak profesor Religa odnajdował się w tej partii.
17-01-2010 21:53 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Myślę, że prof. Religa pragnął zrobić systemowo coś dobrego dla pacjentów tzw. służby zdrowia, a że Pi$ był jedyną partią, która zaproponowała mu odpowiednie możliwości, to się zgodził być ichniejszym ministrem.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
zachaj (5239 punktów)
Tak , profesor może jakoś przebolał współprace z wierzącymi , ale jak te kotooszołomy z Pis przebolały ateistę w swoim gronie ? Przecież według nich ateista to szatan. Dla politycznych korzyści podpisali pakt z diabłem - sprzedali swoje duszyczki.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Pewnie większość Pi$iorów jest religijna tak, jak większość Polaków i większość katolików w ogóle. Wierzą, że wierzą.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
marius84 (35 punktów)
> "W imię Boga Wszechmogącego!..."
>


Aż mi się niedobrze zrobiło...
Przyjdzie jeszcze tylko odbić Jerozolimę z rąk niewiernych i dziękczynienie zostanie spełnione... brrr...
18-01-2010 18:40 
 Ocena 2 na 2
Chlodwig (10939 punktów)

>Przyjdzie jeszcze tylko odbić Jerozolimę z rąk niewiernych i dziękczynienie zostanie spełnione... brrr...

Ale chyba sami będą odbijać, rycerze już się do tego nie kwapią...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365