 |
Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-01-2010 12:28 | lotrek (14275 punktów) | Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
7 na 7 | Cytat:Biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadzie dla włoskiego internetowego portalu katolickiego, że Szoah to "żydowski wymysł". tutajA teraz zamiast wejść pod jakąś ławę i odszczekać, ten bezczelny katolicki hierarcha tłumaczy....że wywiad nie był autoryzowany: Cytat: Bp Pieronek podkreślił, że tekst wywiadu nie został autoryzowany. Nie będzie jednak sprostowania. tutaj Właśnie, nie będzie sprostowania a Pieronek wcale nie twierdzi, że czegoś takiego nie powiedział, czy że jego wypowiedz została zmanipulowana. A my mamy siedzieć cicho, nie podskakiwać, gdyż jeszcze jakiś padalec w czarnej sukience się obrazi...i powie, ze katolicy są w Polsce prześladowani. Czy nikogo już nie obchodzi, że dzięki takim wypowiedziom mamy opinie antysemitów. Gdybym miał z kim, to poszedłbym pod okna Pieronka (mieszka w moim Krakowie)i możne szyb bym mu nie powybijał, ale jakiś happening urządził. W najbliższa sobotę....ma być cieplej. PS. A oto reakcja Gminy Żydowskiej
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 -1 na 1 | PKowalski (1042 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | Z tego co czytam, to bp. Pieronek uznał część wywiadu za zmanipulowaną, zwłaszcza odciął się od nazwania Shoah spiskiem żydowskim. Inna rzecz, że nie przedstawił swoich poglądów, co nie pozwala powiedzieć, w jakim zakresie się od wywiadu odcina.
|
#2 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | |
#3 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > Z tego co czytam, to bp. Pieronek uznał część wywiadu za zmanipulowaną, zwłaszcza odciął się od nazwania Shoah spiskiem żydowskim. Inna rzecz, że nie przedstawił swoich poglądów, co nie pozwala powiedzieć, w jakim zakresie się od wywiadu odcina.Właśnie....zastanawiająca jest informacja o tym, że sprostowania nie będzie. Przypuszczam, że boi się konfrontacji, gdyż wtedy mogły by wyjść jeszcze jakieś szczegóły. Woli udawać....że "deszcz pada".
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#4 6 na 6 | placownik (17853 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > Polacy o Żydach, a w drugą stronę Żydzi o Polakach:> www.tvp.in(*)ziennikarz-o-polskim-auschwitz> Jak długo jeszcze "skróty myślowe" będą nam psuły krew? Ciekawe, czy reakcja Jego Ekscelencji byłaby równie flegmatyczna, gdyby włoski pismak włożył w Jej czcigodne usta sformułowanie: "polski obóz koncentracyjny". Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
#5 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Ciekawe, czy reakcja Jego Ekscelencji byłaby równie flegmatyczna, gdyby włoski pismak włożył w Jej czcigodne usta sformułowanie: "polski obóz koncentracyjny".O, to byłby straszny raban... Wiedząc, że podobne "wypsnięcia" po drugiej stronie powodują w Polsce oburzenie, polscy prominenci (a nie da się ukryć, że Pieronek do nich należy, cokolwiek byśmy o nim sądzili) powinni się wystrzegać niezręcznych wypowiedzi. Nie wiem (i nie chcę wiedzieć), co właściwie ekscelencja miał na myśli, ale że palnął, to fakt. Pozdrawiam. |
#6 2 na 4 | pompa (524 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | Nie widzę powodów do oburzenia. Z większą częścią jego słów można się zgodzić. Na okrągło mówi się że w obozach zginęli Żydzi i należy ich opłakiwać, a o Polakach i innych narodach rzadko kto wspomni. Mnie już mierżą te parady, marsze pamięci i inne hepeningi. Niech Polacy zajmą się w końcu szerzeniem wiedzy o zbrodniach dokonanyn na Polakach. Bo tak to wygląda jakby Żydzi ginęli i teraz padajcie ludzie na kolana i współczujcie. Ciekawe co myślą Palestyńczycy o Żydach? pewnie ich miłują za to co im robili. Antysemityzm to stary slogan który wykorzystuje się w różnych celach. |
#7 2 na 2 | Satyr (4285 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > Nie będzie jednak sprostowania.www.tvn24.(*)pogladow-od-lat,wiadomosc.htmlWyjaśnił o co mu chodzi, więc raczej już nie nabijesz piany  . Zresztą, nawet antysemita nie wypowiadałby publicznie słów wrogich Żydom - łatwo sobie wyobrazić huraganowe oburzenie wszelkich mediów. Nie bardzo rozumiem co w tym antysemickiego. On mówi o faktach. Przecież to fakt, że organizacje nie mające nic wspólnego z rodzinami wymordowanych Żydów żądają od np. Polski odszkodowań za znacjonalizowane mienie używając właśnie wyrażenia "Holokaust" jako klucza do skarbca. Pozdrawiam |
#8 2 na 4 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Nie bardzo rozumiemNie martw się, do niczego nie jest ci to potrzebne.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#9 1 na 1 | placownik (17853 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | |
#10 1 na 3 | pompa (524 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | mądrości potwierdzają trafność wspomnianego na wstępie Komentarza. > Niech strój słów podkreśla urodę myśliDzięki placownik za miłe słowa. Dlaczego autor tematu jako Polak ( chyba że jest Żydem to zmienia postać rzeczy) nie oburza się kiedy wysocy przedstawiciele organizacji żydowskich prezentują antypolskie wypowiedzi? Kiedyś Szewach Weiss(były ambasador Izraela w Polsce) powiedział coś takiego " każdy kto twierdzi że Polakom ze strony Żydów należą się odszkodowania-jest antysemitą" ( to nie jest dokładny cytat ale jego sens jest całkowicie poprawnie oddany) Jak widać bardzo łatwo zostać antysemitą, nie trzeba się wiele natrudzić |
| Satyr (4285 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Nie martw się, do niczego nie jest ci to potrzebne.Rozumiem przez to, że się za mnie zgłosisz do dymania na grubą kasę dla "poszkodowanych" przez Holokaust. |
| Satyr (4285 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Jak widać bardzo łatwo zostać antysemitą, nie trzeba się wiele natrudzićPiśnij tylko słówko a jest po Tobie. Masz szczęście jeśli opowiadasz głupoty - wówczas mają Cię za niegroźnego świra. Gorzej, jak mówisz o faktach - to ich wpędza we wściekłość. |
#13 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > >Nie martw się, do niczego nie jest ci to potrzebne.> Rozumiem przez to, że się za mnie zgłosisz do dymania na grubą kasę dla "poszkodowanych" przez Holokaust. Nie zgadzam się ! Napisałem, że zrozumienie tego (co w wypowiedzi Pieronka jest antysemickiego) jest ci do niczego potrzebne.... z troski, co byś zbytnim myśleniem sobie czegoś nie uszkodził.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#14 4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Dlaczego autor tematu jako Polak ( chyba że jest Żydem to zmienia postać rzeczy) nie oburza się kiedy wysocy przedstawiciele organizacji żydowskich prezentują antypolskie wypowiedzi? Bo to nie jest wątek o antypolskich wypowiedziach Żydów, tylko o pewnej wypowiedzi prominentnego hierarchy Kościoła Katolickiego. Już wiesz? > (chyba że jest Żydem to zmienia postać rzeczy)Ma to dla ciebie jakieś znaczenie? Chyba, że jesteś antysemitą i swój antysemityzm wyssałeś z mlekiem katolickiej matki...to zmienia postać rzeczy.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
| pompa (524 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | Masz to dla ciebie warszawa.g(*)Tesknie_za_toba__Zydzie__.htmlPewnie tez bardziej tęsknisz za Żydami niż Polakami Tak masz rację jestem antysemitą bo nie lubię Żydów za to że zagarniają polskie kamienice, domagają się miliardowych odszkodowań, i za ich antypolskie wypowiedzi wręcz obraźliwe i poniżające. Tak wstydzę się tego że jestem antysemitą i błagam o przebaczenie. Bo jak to możliwe żeby ich nie lubić jak oni Polskę i Polaków sobie ukochali. Tak jestem również homofobem bo jestem przeciwny adopcjom homoseksualnym, to wystarczy żebym był homofobem. Mimo tego że nigdy personalnie obraziłem żadnego Żyda ani homoseksualisty, nie malowałem na ścianach antysemickich treści, i ogólnie, , to według pewnej grupy ludzi to wystarczy żebym był antysemitą. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|