 |
A żonka to już może? Tak? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-02-2010 09:24 | Matix (5786 punktów) | A żonka to już może? Tak?
4 na 4 | ...... ...... ...... 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego. A żona to już może, tak?  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Arłukowicz (3162 punktów) | > ......> ......> ......> 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.> A żona to już może, tak? No jasne, że może. Skąd w ogóle te wątpliwości. Ty - jako facet nie możesz. Także, jak kiedyś będziesz teges z żoną bliżniego, to pamiętaj - możesz zaspokoić jej pożądanie, ale Ty nie pożądaj
|
|
4 na 4 | agamn (143 punktów) | > ......> ......> ......> 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.> A żona to już może, tak? "Nie będziesz pożądał domu twojego bliźniego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego." (Ks. Wyjścia 20,17) Żona plasuje się między domem a 'innymi rzeczami'. Nie brano pod uwagę opcji, by mogła mieć jakiekolwiek pożądania. Rzeczy, o ile wiadomo, nie pożądają.
|
|
 | | Arłukowicz (3162 punktów) | > "Nie będziesz pożądał domu twojego bliźniego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego." (Ks. Wyjścia 20,17)> Żona plasuje się między domem a 'innymi rzeczami'.Fakt, ale za diabła nie wiem dlaczego wg. powyższego zapisu miałaby być odbierana jako rzecz ? Nie brano pod uwagę opcji, by mogła mieć jakiekolwiek pożądania. Rzeczy, o ile wiadomo, nie pożądają.  Rzeczy - a i owszem, bynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo - ale, proszę ja Ciebie, na ten przykład osioł, tudzież wół, to tak pożąda, że ja pie.... ten tego  pozdrawiam
|
|
 | 8 na 8 | plodzien (7378 punktów) | > "Nie będziesz pożądał domu twojego bliźniego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego." (Ks. Wyjścia 20,17) >
Nie pożądaj żony swojego bliźniego, Jak Jahwe grając postać gołębia Świętego. Z wołem i osłem - daj spokój dobry Boże, Bym zaś pożądać miał coś, co w oborze! Tyczy to baców, co sami ostali Z owcami w górach; wysoko na hali.
W zakazie tym śmieszy też niezmiernie Jeszcze inszego coś zupełnie: Otóż Bóg nie zająknął się na temat tego, Że nie można pożądać samego bliźniego! O cóż więc chodzi wściekłemu klerowi, By wyrzekać i życie utrudniać gejowi?
|
|
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Zona jest Twoją własnością według Biblii. Sama z siebie, to ona nic nie może. Pozdrawiam
Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
|
|
 | 1 na 1 | Arłukowicz (3162 punktów) | > Zona jest Twoją własnością według Biblii. Sama z siebie, to ona nic nie może.> PozdrawiamAch...., ale dzisiaj już tak głęboko wierzących kobiet nie ma
|
|
|  | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | > >Zona jest Twoją własnością według Biblii. Sama z siebie, to ona nic nie może.> >Pozdrawiam> Ach...., ale dzisiaj już tak głęboko wierzących kobiet nie ma  To nie kwestia wiary żony, ale wiary męża- spójrz na kraje arabskie, gdzie w co poniektórych żony się kupuje od ich ojca. Pozdrawiam
Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
|
|
1 na 1 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | > ......> ......> ......> 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.> A żona to już może, tak? >Nie jest problemem czy "może" tylko czy to "robi"  A tak w ogóle - to nie masz większych problemów ? Mam nadzieję, że cytujesz tak dla jaj - a nie w kontekście ...
NON SERVIAM
|
|
1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Tak, gdyż dżentelmen damie nie odmawia.
|
|
 | | Arłukowicz (3162 punktów) | > Tak, gdyż dżentelmen damie nie odmawia.A w relacji dżentelmen - nie-dama , nie-dżentelmen - dama, nie-dżentelmen - nie-dama, to jak z tym będzie ?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|