Racjonalista - Strona głównaDo treści
10 powodów dla których warto żyć

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-02-2010 09:11asta_vista (4 punktów)10 powodów dla których warto żyć
Ocena 1 na 1
Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
(pomysł zaczerpnięty ze strony www.zdrowieducha.com);
Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. Ale co zrobić z pozostałym czasem?

Pozdrawiam i zapraszam do chwili refleksji
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

gama (1062 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?

Mam nadzieję, że nie wymagasz by podać 10 powodów na kamiennych tablicach. Tym bardziej, że znam tylko jeden powód.

Życie jest jak niezbędny haust powietrza zaczerpnięty w chwili wynurzenia głowy ponad odwieczne fale Oceanu Nicości. Warto się starać, by ów haust trwał jak najdłużej.
Matix (5786 punktów)
Warto się starać, żeby młodość trwała jak najdłużej. Ale księżulki są innego zdania, według nich nie powinno się skupiać na młodości lecz dojrzałości (cokolwiek wg nich to znaczy). Ja mam 21 lat i szczerze? Jak będę mieć jeszcze trochę więcej to z chęcią oddam całe przyszłe lata życia, za przeżycie jeszcze raz tych pierwszych 20 kilku lat młodości...
gama (1062 punktów)
>Ja mam 21 lat i szczerze? Jak będę mieć jeszcze trochę więcej to z chęcią oddam całe przyszłe lata życia, za przeżycie jeszcze raz tych pierwszych 20 kilku lat młodości...

Każdy by tak chciał. Ale - jak rzekł pewien czeski myśliciel "to se ne vrati"...
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie?

Zasadniczo życie nie jest jakimś umyślnym działaniem, raczej jego samodzielne przerwanie wymaga pojęcia decyzji.
Większość ludzi żyje bo im się to podoba lub bo nie podoba im się alternatywa albo po prostu z rozpędu.

Swoją drogą zadajesz pytanie tak nieprecyzyjnie, ze nie wiadomo, czy chodzi o powody dla których ludzie nie skaczą masowo z mostu czy o powody dla których ludzie zrobią wszystko, żeby swoje życie przedłużyć.

To są dwa różne problemy.

Swoja droga, czemu 10?

A jak ktoś ma jeden, ale za to bardzo dobry powód?

> Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu.

Całkowita bzdura.
Ładnie brzmi w wierszu ale nijak się ma do rzeczywistości.
Jeżeli ktoś naprawdę tak widzi życie to pozostaje tylko współczuć.

Moje motto "Sens życia trzeba sobie znaleźć własny, pożyczony od innych jest jak za małe buty"
(przepraszam autora że nie pamiętam nazwiska)


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Arłukowicz (3162 punktów)
Cholera. 10 powodów aż ?
Jakby takie pytanie ktoś mi zadał na "Opoce" to bym wiedział jak poprawnie odpowiedzieć, a mianowicie :
Bo trzeba.
A czemu ?
Bo buk tak chciał.
A tutaj ? to ja nie wiem
asta_vista (4 punktów)
Dziekuje za reakcje, ale nie chodzi tu o to by podawac dekalog na kamieniu, a jedynie uswiadomienie sobie w glebii siebie - po co zyje, dla kogo...
@gama Warto się starać, by ów haust trwał jak najdłużej. - podoba mi sie Twoje podejcie - piekny powod
@Matix Warto się starać, żeby młodość trwała jak najdłużej - tez ciekawe, mozna roznie rozumiec
@Maddy Większość ludzi żyje bo im się to podoba lub bo nie podoba im się alternatywa albo po prostu z rozpędu. - to tez jest powod; a co do precyzji pytania - to nie chodzi o to czy jest ono konkretne czy nie - masz je odczuc w sobie, a to co powiesz jest dobre, gdy wychodzi z Ciebie; co do tego cytatu Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. - to masz racje - jest to bzdura, gdy patrzysz na to takim jakie zostalo ujete w zdaniu - ale sa pewne rzeczy ktore nie bierze sie na logike, ani nie na rozumienie
Sens życia trzeba sobie znaleźć własny, pożyczony od innych jest jak za małe buty - i to jest rownie piekne podejscie - dziekuje za Twoj zapal i checi
@Arłukowicz - Bo trzeba.
A czemu ?
Bo buk tak chciał.
co tak malo wiary w swoje sily!

Dziekuje wam kochani
11-02-2010 14:02 
 Ocena 4 na 4
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)

> Dziekuje wam kochani

Z jakiegoś powodu nie ufam ludziom, którzy do grupy nieznanych osób mówią "kochani".

No ale może po prostu taka cyniczna jestem... zgorzkniała... czy coś...


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Arłukowicz (3162 punktów)

>Z jakiegoś powodu nie ufam ludziom, którzy do grupy nieznanych osób mówią "kochani".
>No ale może po prostu taka cyniczna jestem... zgorzkniała... czy coś...
>

Pewnie tak Ale nie przejmuj się tym. Z egoistycznego punktu widzenia to dobre cechy
Michał Żelazny (1528 punktów)
Czy ja wiem, czy to kwestia nieufności? U mnie raczej wewnętrzny sprzeciw wobec tak protekcjonalnego traktowania mojej osoby. Swoją godność mam i człowiek z ulicy nie będzie się stawiał w pozycji kogoś, kto może zwrócić się do mnie w sposób zarezerwowany dla najbliższych. To jest przekroczenie granicy strefy intymnej, a za to po twarzy można oberwać
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
>(pomysł zaczerpnięty ze strony www.zdrowieducha.com);
>Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. Ale co zrobić z pozostałym czasem?Pozdrawiam i zapraszam do chwili refleksji

Żeby mieć dzieci. A jeśli koniecznie chcesz 10 powodów - to niech będzie 10 dzieci.
asta_vista (4 punktów)
@Ojciec Lesiotr - Żeby mieć dzieci. A jeśli koniecznie chcesz 10 powodów - to niech będzie 10 dzieci.

webmaster (moderator)
Jeden z ciekawszych jakie słyszałem: aby zrobić światu na złość
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Jeden z ciekawszych jakie słyszałem: aby zrobić światu na złość

"Bo tak jakoś wyszło i nie chce mi się nic z tym robić"




"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Marszalik (733 punktów)
No, to czas już chyba na rozwiązanie zagadki. Powiedz nam, proszę, jakie ty masz powody by żyć?
diogenes (42753 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia?

Jeśli rozważając sens życia wskażesz na coś poza życiem, palniesz głupstwo.
Jeśli powiesz, że sensem zycia jest samo zycie - nie powiesz nic.

Jest zima. Odśnież chodnik przed domem, postrącaj sople z dachu lub zrób cokolwiek w zamian.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
12-02-2010 11:04 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
>Jeśli rozważając sens życia wskażesz na coś poza życiem, palniesz głupstwo.

To możliwe, że nie ma dziś stawek większych niż życie
11-02-2010 14:57
 Ocena 10 na 10
finerbijk (17282 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?

Jasne...
1. Gosia
2. Majka
3. Kinga
4. Marlena
5. Agnieszka
6. Aneta
7. Patrycja
8. Aldona
9. Marta
10. Iwona
i jeszcze by się parę znalazło.
11-02-2010 15:08 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
>Jasne...
>1. Gosia
>2. Majka
>3. Kinga
>4. Marlena
>5. Agnieszka
>6. Aneta
>7. Patrycja
>8. Aldona
>9. Marta
>10. Iwona
>i jeszcze by się parę znalazło.

I dyskusje nt. w/w przy piwie z kumplami
11-02-2010 17:24 
 Ocena 6 na 6
diogenes (42753 punktów)
>>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
>Jasne...
>1. Gosia
>2. Majka
>3. Kinga
>4. Marlena
>5. Agnieszka
>6. Aneta
>7. Patrycja
>8. Aldona
>9. Marta
>10. Iwona
>i jeszcze by się parę znalazło.

Krótko: pochwa.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-02-2010 18:45 
 Ocena 1 na 1
maniek (3407 punktów)

>>>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
>>Jasne...
>>1. Gosia
>>2. Majka
>>3. Kinga
>>4. Marlena
>>5. Agnieszka
>>6. Aneta
>>7. Patrycja
>>8. Aldona
>>9. Marta
>>10. Iwona
>>i jeszcze by się parę znalazło.
>Krótko: pochwa.
To mi się spodobało, rozbawiło ,(nie tylko poważne powody i ich ilość mogą być argumentem dla chęci życia) dodałbym tylko jeszcze - w niektórych przypadkach jeszcze usta (kobiece). Krótko :MIŁE WSPOMNIENIA
11-02-2010 18:54 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
Czymże jest sama pochwa bez całości kobiety?
11-02-2010 19:04 
 Ocena 5 na 5
Kamila Janowicz (598 punktów)

>Krótko: pochwa.

Powinno się was topić zaraz po urodzeniu
pavvel (8272 punktów)

>Powinno się was topić zaraz po urodzeniu

Wszyskich diogenesów?
Kamila Janowicz (598 punktów)
Samców
12-02-2010 12:22 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Samców

Czy Kasanowów?


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
12-02-2010 12:41 
 Ocena 1 na 1
Kamila Janowicz (598 punktów)
To nie wasza wina. Natura bywa omylna. Zdaje się, że coś wam między półkulami nie styka.
12-02-2010 20:22 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Natura bywa omylna.

Kto szuka, ten błądzi.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-02-2010 19:47 
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)
>Krótko: pochwa.

Dla jasności dodam, że nie jestem ginekologiem.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Krótko: pochwa.

Aaaa, pochwalony, pochwalony, diogenesie! - ino kto taki?

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
12-02-2010 09:48 
 Ocena 1 na 1
jkl; (5859 punktów)
>>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
>Jasne...
>1. Gosia
>2. Majka
>3. Kinga
>4. Marlena
>5. Agnieszka
>6. Aneta
>7. Patrycja
>8. Aldona
>9. Marta
>10. Iwona
>i jeszcze by się parę znalazło.

Siostry, córki, ciotki czy rybki akwariowe?
finerbijk (17282 punktów)
>Siostry, córki, ciotki czy rybki akwariowe?

To nieco zawężone opcje do wyboru
12-02-2010 10:58 
 Ocena 1 na 1
jkl; (5859 punktów)
>To nieco zawężone opcje do wyboru
Opcja diogenesa jest szersza?
Michał C. (323 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?

Hmm, a skąd znowu ta chęć do poszukiwania sensu życia?

Toż na tym wszystkie religie bazują dają tą lub inną odpowieź na to pytanie..
Tylko po co ci sens w twoim życiu? Czy naprawdę musisz uważać że twoje życie istnieje dla spełnienia czegoś?
I czy ten sens życia jest nam potrzebny żeby je dobrze przeżyć?

Uważam, ze życie nie ma sensu w tym słowa znaczeniu jakie to słowo ma.
Mówimy że sensowne jest zrobienie czegoś bo to spowoduje coś, czyli używamy tego słowa w traktowaniu materiału świata nas otaczająceg a więc w zasadzie sami my jako ludzie nadajemy przedmiotom i zjawiskom jakiś sens lub jego brak.
A więc jest to nasza subiektywna ocena to co nazywamy sensem.
I teraz my ludzie mamy subiektywnie wymyślić co jest sensem naszego istnienia?

No to kościoły różne ci dadzą mnóstwo odpowiedzi

Uważam, że jedynym sens naszego istnienia we wszechświecie to wnoszenie nieprzewidywalności i chaosu w tym właśnie doskonale poukładanym wszechświecie z jego prawami fizycznymi.

"Uśmiechnij się do świata.. a świat uśmiechnie się do ciebie.. "
rudyment (3233 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?

Myślę, że wszyscy mamy tylko jeden powód, ale w zupełności wystarczający - uważamy, że lepiej żyć, niż nie żyć. Dlatego żyjemy i mimo wielu z tego wynikających problemów nie rozglądamy się za krzepką gałęzią i mocnym postronkiem. Tylko w nielicznych przypadkach ten pogląd bywa odmienny, a i to zazwyczaj jedynie chwilowo.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Matix (5786 punktów)
Pytania o sens życia stawiają przeważnie ludzie w depresji, albo chwilowym dołku, wiem z doświadczenia. Ludzie, którym się powodzi raczej o tym nie myślą tylko żyją.
rexus (2343 punktów)
Pewien nałogowy palacz tytoniu zapadł na depresję.
Lekarz postanowił zadać mu 10 pytań by uzasadnić chorobę.
Zapytał go czy lubi wędkować.
Palacz odparł, nie.
Zapytał czy chodzi na dyskoteki.
Nie.
Czy lubi majstrować.
Nie.
Pod koniec wywiadu zapytał czy lubi seks.
Palacz odparł, że tak, ale tylko od tyłu.
Czemu tylko od tyłu, zapytał psycholog.
Bo wtedy można jarać, odparł palacz.
Kamila Janowicz (598 punktów)
1.Bo nie przeczytałam jeszcze wszystkich książek, które chciałabym przeczytać.
2.Bo nie pomalowałam jeszcze wszystkich płaskich, bałtyckich kamieni.
3.Bo pies i rodzice mnie kochają.
4.Bo jest sernik i kawa ze śmietanką i podwójnym cukrem.
5.Bo nie zostałam jeszcze patologiem (chociaż mam małe szanse z wykształceniem filozoficznym i hemofobią)
6.Bo pieczenie ciastek w kształcie ludzkich palców jeszcze mi się nie znudziło.
7.Bo lubię pałętać się po salach wykładowych na poznańskim WNSie.
8.Bo ktoś musi dokarmiać ptaki zimą i robić latem kałuże dla jaskółek.
9.Bo lubię jak jest zimno i pada deszcz.
10.Bo egzystencja momentami bywa niezwykle zajmująca.
Kowalska (14008 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?

   Ja znam tylko jeden powód. Warto żyć, bo życie jest tego warte.

   Ezop napisał :"Każdy człowiek na świecie nawet w cierpieniu kocha życie" Jak bardzo zatem trzeba życie kochać żeby popełnić samobójstwo?
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>    Ezop napisał :"Każdy człowiek na świecie nawet w cierpieniu kocha życie"
Możliwe, że nie tylko śmierć, ale i cierpienie jest przeciwieństwem życia.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
12-02-2010 11:05 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>>    Ezop napisał :"Każdy człowiek na świecie nawet w cierpieniu kocha życie"Możliwe, że nie tylko śmierć, ale i cierpienie jest przeciwieństwem życia.
Sutry zacząłeś/ęłaś czytać?
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Sutry zacząłeś/ęłaś czytać?
Alibo skończęłem (/łam? ) je pisać.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
12-02-2010 12:05 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>>Sutry zacząłeś/ęłaś czytać?
>Alibo skończęłem (/łam? ) je pisać.
To ma być alibi?
anche (-14 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia? Pewnie tak... ale czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
>(pomysł zaczerpnięty ze strony www.zdrowieducha.com);
>Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. Ale co zrobić z pozostałym czasem?Pozdrawiam i zapraszam do chwili refleksji
To pewnie ostatnia wypowiedż w tej rubryce!
Więc niech będzie prosta.
Warto żyć i być sobą, szczerością. pragnieniem, dniem. by nie skończyć na rutynie przyzwyczajeń szarości i kłamstwach, własnych.
Bo jutro zabolą mocno, a powrotu nie będzie.
Zostanie osad gorzki.
Nawet ten ukryty, zostanie , tego możesz być pewna i pewny. tyle
waligóra (961 punktów)
Prozaiczna odpowiedź jest w zasadzie jedna : powodów można mieć setki, ale równie dobrze można nie mieć żadnego. Ogólnie postwiony problem kojarzę z obrazkiem dylematu niezdecydowanego samobójcy, który przed ostateczną decyzją bilansuje plusy i minusy życia. Stan taki, jak mówi nowoczesna medycyna należy leczyć, poniewaz jest oznaką zaburzenia obiektywnego i trzeźwego postrzegania świata - fachowo zwanym depresją.
Wykluczając takie stany, zdrowy człowiek zawsze znajdzie właśnie te setki (bardzo indywidualnych) powodów aby
żyć. Są oczywiście chwile kiedy plusów ubywa a przybywa minusów ( bo naturalnym jest, że bilans zawsze jest w ruchu ). Żaden, jednak zdrowy człowiek nie może na podstawie chwilowego bilansu dokonywać daleko idących uogólnień.
Oczywiście najlepiej mieć jeden dobry powód w który sie wierzy i tu pragmatyka światopogladu religijnego bije na glowę wszystkie inne światopoglądy ( jakkolwiek by na to patrzeć, taka jest prosta prawda).
Zatem dla wielu oczywisty powód żyje bo "istnieje Bóg" ( z całym dobrodziejstwem z tego płynącym) jest bardzo prostym i tłumaczącym wszystko powodem. ( oczywiście pomijam kwestie illuzoryczności takiej filozofii życia )
Dobry jeden powód powinien zatem wypływać z czegoś więcej niż "sto powodów chwilowych" tj. powinien być oparty ja "światopoglądzie" mającym jakieś nietrywialne uzasadnienie.
Naturalnie podejście "religijne" nie jest jedynym, w ciągu wieków dopracowaliśmy się ( jako ludzkość) wielu "filozofii"
( czy też szkół ) wybór zatem jakiś jest. ( jedną z pierwszych była chyba doktryna stoicka lub pitagorejska, nie jest to zbyt ważne, generalnie można sobie o tym poczytać ).
Bardzo interesującymi są hybrydy takich teorii np. połączenie parmenidowskiej koncepcji "kolistości czasu" (modyfikowanej przez współczesne koncepcje np. teorie wielkiego wybuchu ) z koncepcją reinkarnacji
( modyfikowaną np. przez współczesne poglądy dotyczące natury świadomości ).
Z takiej hybrydy wychodzi mi, że początkowy "dylemat wisielca" nie ma sensu z samej zasady, bowiem życie jako proces ciągły i niemożliwy do przerwania sam w sobie stanowi sens, a statystycznie(?) rzecz ujmując kolejny etap
( wcielenie lub jak to dalej zwał ) może nie być ani lepszy ani gorszy.




Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>ale czy potrafilibyście podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
Chwilowo mam jeden powód: żyję po to, żeby Cię zapytać dlaczego pytasz o 10 powodów?

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
Smith (10069 punktów)
>Czy zastanawialiście sie kiedyś nad sensem swojego życia?
Sie zastanawiałem.
>Pewnie tak... ale czy potrafilibyście podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
A mogą być dwa najpopularniejsze jako uzasadnienie tej maszyny przyjemności?
>(pomysł zaczerpnięty ze strony www.zdrowieducha.com);
>Tempo! Tempo! Można przejść przez życie w jednym dniu. Ale co zrobić z pozostałym czasem?Pozdrawiam i zapraszam do chwili refleksji
Inteligentni ludzie podobno się nie nudzą.
12-02-2010 11:51 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Inteligentni ludzie podobno się nie nudzą.
   ...
12-02-2010 11:59 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>>Inteligentni ludzie podobno się nie nudzą.
>   ...
No tak. A wiesz dlaczego wyginęły mamuty?
12-02-2010 12:48 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>No tak. A wiesz dlaczego wyginęły mamuty?
   Nie, ale wklej swoją wersję.
12-02-2010 12:59 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>>No tak. A wiesz dlaczego wyginęły mamuty?
>   Nie, ale wklej swoją wersję.
Ponieważ miały ubogie słownictwo i kiedy rozmyślały o sensie życia wydawały dźwięk "hmmm". A jako, że rozmyślania uważane były za czynność najwznioślejszą w mamucich stadach, to kiedy mamut wypowiadał dźwięk "hmmm" w kierunku mamutki, ona najprawdopodobniej przez szacunek dla wartości stadnych, odpowiadała mu "u um".
12-02-2010 13:20 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... przez szacunek dla wartości stadnych, odpowiadała mu "u um".
   Hmmm...
12-02-2010 13:46 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
>>... przez szacunek dla wartości stadnych, odpowiadała mu "u um".
>   Hmmm...

Zapewne umiejętności językowe mamutów przewyższały ich aktywność czynnościową. Dziwne, że przetrwały do naszych czasów leniwce ..
12-02-2010 14:23 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Zapewne umiejętności językowe mamutów przewyższały ich aktywność czynnościową. Dziwne, że przetrwały do naszych czasów leniwce ..
Leniwce wykazują głównie brak aktywności. Bezczynnościowej też.
Meretseger (61860 punktów)
>Czy potrafilibyście
>podać 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?
1. Bo życie jest fajne.
2. Bo życie jest fajne,
3. ...
10. Bo życie jest fajne.
12-02-2010 15:02 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>10. Bo życie jest fajne.
11. Bo fajne życie jest.
igrazka (303 punktów)
> 10 powodów dla których żyjecie? dla których warto żyć?

Bo jest jeszcze mnóstwo rzeczy na które mam ochotę a których jeszcze nie zdążyłam zrobić. Bo są ludzie, których chcę widywać codziennie uśmiechniętych, bo jeszcze nie zrealizowałam swojego planu, bo lubię, bo chcę!
Terebint (Marcin) (795 punktów)
Po prostu przepełnia mnie taka radość i optymizm, jak w wierszach Charles'a Baudelaire: www.youtube.com/watch?v=GMeoR7fLn6Y

I dlatego właśnie żyję.
Elka I Ponura (7473 punktów)
1. Książki
2. (lub) Czasopisma
3. Studia
4. Koty
5. Przyjaciele
6. Gotowanie
7. Wyjazd do Indii (do odbycia)
8. Stypendia naukowe (do wzięcia)
9. Kawa
10. Badania wymyślane przez moich lekarzy robią się coraz ciekawsze. Jak mi się znudzą, zastanowię się co z tym robić.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
P.R.Wieczorek DSM (207 punktów)
Dlatego że życie jest piękne, cudne, fantastyczne!
Dlatego że własny rozwój i postęp daje tyle radości, że hej! (Warunek: Trzeba się rozwijać i czynić postęp
Dlatego że piękna jest droga prowadząca na szczyty życia, a podróż po niej taka niezwykła! (Warunek: Trzeba podążać tą drogą.)
Dlatego że gdy człowiek sobie uświadomi, że ma w sobie siłę i moc, której pokonać nikt nie może - widzi, że świat należy do niego!
Dlatego że to takie podniecające - mieć kontrolę nad własnym życiem i wiedzieć, że tylko od ciebie wszystko zależy!
Dlatego że świat nie ma granic - gdy siądziemy na jego szczycie, zobaczymy, że nad nami jest szczyt jeszcze wyższy, większy!
Dlatego że gdy patrzymy na szczęśliwe dzieci - widzimy najczystsze piękno świata!
Dlatego że to takie fascynujące - kochać kogoś i dawać temu komuś bezpieczeństwo i wszystko co najlepsze!
Dlatego że warto!
Dlatego bo warto

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365