Racjonalista - Strona głównaDo treści
Moskaliki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-02-2010 11:37big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Moskaliki
Ocena 11 na 11
Tak se, w ten Szabasowy Poranek, patrzę na te Gorszące Awantury, co to ostatnio na Forumie się rozpleniły (o, na przykład tutaj, albo tutaj, albo i tutaj) nawet Moderację do Desperacji doprowadzając, i zapragnąłem znienacka wszystkich PT Awanturników do Opamiętania przywieść, Wielkim Głosem wołając:
STÓJ, ELEMENCIE ASPOŁECZNY!!!
Aby energia Rozbuchanych Sadyzmów się zaś bezproduktywnie nie zmarnowała, zachęcam wszystkich, by przekuli ją w Energię Twórczo-Literacką, dla której forma Moskalików wydaje się wprost stworzona .
Aby Dobry Przykład (o Świadectwie nie zapominając) dać, parę własnych, ze szpargałów wygrzebanych, zamieszczam:

Kto zetknąwszy się z Tamilem
się nie podda dezynfekcji,
temu w oko wbiję szpilę
u fary, po rezurekcji.

Gdyby kto z Trobriandczykami
pragnął kiedy się zabawiać,
jego krew posadzkę splami
u Świętego Stanisława.

Jeśliby szaleniec jaki
miał za przyjaciela Włocha,
białe zjedzą go robaki
w krypcie u Świętego Rocha.

Kto by szukał normalności
wśród Arabów albo Persów,
temu porachuję kości
w Jędrzejowie, u cystersów.

Kto pokochałby Czuwaszkę,
lub kolegę miał w Czuwaszu,
temu butem zmiażdżę czaszkę
w płockiej kurii, na poddaszu.

Gdy kto przeczy mi, że Turkom
wszystko się do rączek klei,
to traktuję go dwururką
przed siedzibą Opus Dei.

Kto by twierdził, że Japończyk
niepodoby do upiora,
dozna połamania kończyn
u pijarów, po nieszporach.

Jeśli kto, stając przed Serbem
na cios pożałuje czasu,
na łbie topór mu wyszczerbię
przed stołówką Caritasu.

Gdyby twierdził kto, że czasem
trafia się uczciwy Kurd,
to mu w gębę chlusnę kwasem
przed cudownym źródłem w Lourdes.

Gdyby ktoś coś nad pogardę
miał dla Czechów, tych łobuzów,
Pieśń O Podrzynaniu Gardeł
mu zanucę u kartuzów.

Temu, kto widząc Słoweńca
wzbroni się dobyć rapieru,
nogi z dupy powykręcam
u Maltańskich Kawalerów.

Kto przeczy, że Korsykanin
ma instynkta bolszewickie,
długo będzie lizał rany
w biurze Akcji Katolickiej.

Jeśli powie kto, że Bantu
choć raz w roku chodzi czysty
to mu tęgie spuszczę manto
w Świętej Kindze, przy zakrystii.

Jeśli kto Pasztunów chwali,
drugi zasię mu dowierza,
obu żywcem trzeba spalić
u betanek z Kazimierza.

Gdy kto wyzna filuternie,
że Albańczyk go podnieca,
w dupę mu powbijam ciernie
u arcybiskupa Paetza.

Gdy Węgrowi kto postawi
piwo zimne, albo grzane,
tego jąder się pozbawi
w Rycerstwie Niepokalanej.

Kto by twierdził, że Estończyk
wykazuje zdrowie zmysłów,
ten w Toruniu marnie skończy
u ojców redemptorystów.

No, dobra, starczy. Teraz Wy .


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>No, dobra, starczy. Teraz Wy.
   Wszyskoś już wymyślił, cwaniaku.

>... nawet Moderację...

Gdy na Modów rzekniesz ładnie
słowo, albo dwa, znienacka,
w kropielnicy spoczniesz na dnie,
w świątyni świętego Placka.

Jeśli Wojtka ktoś obroni
przed marką userobójcy,
to rozerwą go w sto koni
na dziedzińcu Świętej Trójcy.
13-02-2010 12:25 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Fajne, fajne - plus.
Ale jednak niezgodne z Uświęconymi Regułami Gatunku.
Jak tak se będziem nimi bimbać, to... sam wiesz.
Nie usprawiedliwiaj się, że wszystko już było - na globus popatrz.
Mało to Tuwińców, Karakałpaków i innych Kamczadałów?
13-02-2010 13:00 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Ale jednak niezgodne z Uświęconymi Regułami Gatunku.
   Gdzie niezgodne??
   Plemię Modów czy "Wojtkowe" jest nieczynne??

>Jak tak se będziem nimi bimbać, to... sam wiesz.
   Dla mnie święty, to jest tylko spokój.

>Nie usprawiedliwiaj się, że wszystko już było - na globus popatrz.
   Mam tylko globus Orłowa.

>Mało to Tuwińców, Karakałpaków i innych Kamczadałów?
   Się mię nie przezywaj!!! ...    
13-02-2010 13:04 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Się mię nie przezywaj!!! ...    
Nnnno, tak... a miał być wątek tonizująco-odgromniczo-konstruktywny... .
13-02-2010 13:17 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Się mię nie przezywaj!!! ...    
>Nnnno, tak... a miał być wątek tonizująco-odgromniczo-konstruktywny... .
   Przecie strzelam z uśmiechem.

   Teraz lepiej?
Kowalska (14008 punktów)
Gdy ktoś Niemców chwalić zechce
że to naród całkiem fajny,
tego wykastrują spece
od proboszcza z Marii Panny.
13-02-2010 19:36
 Ocena 10 na 10
gama (1062 punktów)
>No, dobra, starczy. Teraz Wy .

Dobra myśl. Ostatnio gorąco tu było.
Mam nadzieję, że nie dorzucam do pieca...

Kto powiedział o big_zydzie,
że mu się rym słabo ściele,
temu dać po ryju przyjdzie
przed kościołem lub w kościele.

Kto usera Adamiaka
z punktów na forum obedrze,
temu mogę dać kopniaka,
przy Pawła z Piotrem Katedrze.

A kto userowi gamie
zamiast plusa da minusa,
temu zaraz honor splamię
choćby i w siedzibie Piusa.
14-02-2010 18:19 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
Kto znieważy nam big_zydu
lub jego obraz niebieski,
narobimy głupku wstydu
w głównej nawie u Tereski.

>A kto userowi gamie
>zamiast plusa da minusa,
>temu zaraz honor splamię
>choćby i w siedzibie Piusa.

Kto będzie zaprzeczał gamie,
albo inszą krzywdę zrobi,
temu wyrwę lewe ramię
u Szarytek w Nairobi.
finerbijk (17282 punktów)
By przyganiał kto Norwegom,
że łosie czy inne szprotki,
gdy w ręce wpadnie kolegom,
go złożą u św. Dorotki.

Na Chińczyka, niech nie fika,
jeśli zdrowie mu miłe,
bo się biedak prędzej zsika,
przy świętej Ludmile.
i.czaplicka (5782 punktów)
A co, najwyżej mnie zbanują, będę w dobrym towarzystwie.
Morcinek moskalikami określał małe, śmierdzące serki, to też nazwa jakiś ryb(śledzi?) więc odchylenie kulinarne usprawiedliwione.

Zdrajca, który na icebjergu
kręci lody z Innuitką
w kurii płockiej ma pokutę,
by złapać chorobę brzydką.

I ten drugi, co black pudding
od swojskiej woli kaszanki
za pokutę ma przelecieć
wszystkie siostry Urszulanki.

Heretycki leverpostej
lepszy niźli wątrobiana?
Za pokutę musisz poznać(w sensie biblijnym)
u Bonifratrów furtiana.
Adamiak (36436 punktów)
Kto Kałmuka zbałamuci
zad mu penetrując srodze,
temu gros dorzucę chuci
pod kapliczką, tuż przy drodze.

Przy molestowaniu Niemca
kto niebacznie krzyknie: veto!-
będę się nad takim znęcać
przy katedrze, tej w Orvieto.

Jeśli ktoś źle życzy Finom,
albo innym Finkom hożym,
tego zatopię uryną
pod Loreto, w Domku Bożym.

Kto Hassana ma za brata,
lub innego Ismaela,
tego spotka uśmiech kata
w Santiago de Compostela.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Kto wieść szerzy, że Fin - człowiek,
lub inne bzdurne poglądy,
temu brzytwą zetnę głowę
w piątek, przed redakcją Frondy.

Gdy pochwali kto Mongoła,
licząc, że mu wiarę dam,
zmiłowania będzie wołać
w studiu Telewizji Trwam.

Jeżeli się kto przyjaźnie
by wyraził o Słowaku,
srogie cierpieć będzie kaźnie
w piwnicach siedziby Znaku.
18-02-2010 13:52 
 Ocena 3 na 3
gama (1062 punktów)
>Gdy pochwali kto Mongoła,
>licząc, że mu wiarę dam,
>zmiłowania będzie wołać
>w studiu Telewizji Trwam.

Dobre, więc się podłączę:

Kto Ojcu-Dyrektorowi
brzydką pośle słów litanię,
tego moja pięść wyłowi
nawet w drodze na plebanię.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365