>Prawem chyba za wiele nie zwojujesz, jest to prawo nadzwyczaj mało skuteczne jeżeli chodzi o wiarę i kościół. >Proponuję postawę obywatelską, usłyszałeś nazwisko tej pani, jej pozycję zawodową. >Napisz do jej przełożonych i poproś o oficjalne stanowisko jej przełożonych w tej sprawie.>[...]
Proponujesz postawę obywatelską, popieram, ale równocześnie pytam, czy Racionaliści jako związek nie mieilby tu coś do zdziałnia, bo sprawa nie jest jednostkowa. U mnie także naucza się kreacjionizmu na biologii, traktując go jako równorzędną do ewolucji teorię. Chcę dodać, że kilkakrotnie, reagowałam, narażając się koleżankom nauczycielkom. U jednej pomogło, ale odeszła ze szkoły i dzieci nadal myślą, że zycie zostało wykreowane przez jakąś tam siłę wyższą, a Darwin jest głupi, bo mówi, że pochodzimy od małpy. Walczę z tym w myśl zasady, że kropla drąży kamień już wiele lat, ale pomoc odgórna byłaby bardzo potrzebna.
|