 |
Prokuratura jest kompromitowana, Polska jest kompromitowana Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 14:08 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | Prokuratura jest kompromitowana, Polska jest kompromitowana
4 na 6 | I znów fanatycy religijni w przebraniu prokuratorów mobilizują siły, żeby prześladować, zgodnie z polskim "prawem", artystkę za jej odmienne poglądy artystyczne. Pominę absurdalność ich zarzutów, ich kompetencje, źródło ich dyplomów prawniczych i inne kontrowersyjne kwestie, a skupię się na oczywistym, racjonalnym aspekcie ogólnopolskim.
Polska jest krajem słynącym z tego, że ma największą w Europie liczbę więźniów, siedzących latami bez sądu i bez nawet oskarżenia. Przyczyną tego stanu jest zjawisko, że w Polsce policja i prokuratura nie prowadzą śledztw lub prowadzą je tak nieudolnie, że nie ma żadnych wyników. Zamiast śledztwa prokuratorzy wolą ciągle molestować sądy o zgodę na areszt prewencyjny, żeby podejrzany nie mógł mataczyć. Mówiąc prościej, mamy system ścigania przestępców, polegający na tym, że policja i prokuratura mataczą, aby trzymać ludzi w więzieniach bez sądu.
Większość tych "podejrzanych" siedzi za to, że miała odwagę sprzeciwić się jakiemuś lokalnemu politykowi, albo odmówić zapłacenia łapówki urzędnikowi skarbowemu. Posłuszni lub skorumpowani prokuratorzy kombinują całymi latami dziesiątki a nawet setki tomów akt "sprawy", polegającej na badaniu skomplikowanych powiązań politycznych, biznesowych i towarzyskich podejrzanego. Takich więźniów mamy w Polsce tysiące. A złodziei, bandytów i piratów nikt nie ściga.
I oto okazuje się, że polska prokuratura znajduje czas i energię, żeby prześladować obywateli z pozycji fanatyków religijnych. To zupełnie tak, jakby nasza Justyna pojechał na Olimpiadę i nie pobiegła na nartach ani razu, cały swój czas poświęcając na walenie polskich kibiców kijkami po głowie. Ponieważ jest narciarką, umie posługiwać się kijkami, więc czyni z nich użytek, zgodnie ze swoimi kompetencjami. Tak właśnie pracuje czasem prokuratura w Polsce. I w takim właśnie świetle sprawa Nieznalskiej stawia polską prokuraturę - kompromitacji w oczach świata.
Czy prokurator w Polsce nie ma przełożonego? Czy przełożony prokuratora nie może mu powiedzieć, że to kompromitacja, sprawa bez szans, kompletny absurd, marnotrawienie pieniędzy, czasu i środków? Czy pozycja prokuratora w Polsce jest taka, że facet może robić dowolne głupoty w pracy, i nie można go przywołać do porządku? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Charczewski (4176 punktów) | >I znów fanatycy religijni w przebraniu prokuratorów mobilizują siły, żeby prześladować, zgodnie z >polskim "prawem", artystkę za jej odmienne poglądy artystyczne. Pominę absurdalność ich zarzutów, Siła pisać o przestępczej działalności prokuratury i policji. a gdzie jej nie ma? w sadach również. Tak się składa, że jako świadek lub pokrzywdzony miałem okazje wiele razy wypowiadać się na policji, w prokuraturze i przed sądem.Ponieważ w zasadzie nie jestem neutralny- o czym pisze Dorota Zdrojewska w swoim felietonie w Racjonaliście-jak mogę i jeśli mogę , to pomagam innym.Zło już dawno góruje i stąd trudność wygenerowania szybkiej sprawiedliwości. W swoim mieście znam firmy legalne, których działalnośc jest oparta na oszustwie osób fizycznych i prawnych. Program "Uwaga"TVN pokazuje czubek góry lodowej i też nie zawsze racjonalnie a wręcz tendencyjnie.Na patologii zarabiają media w tym dziennikarze niczym Triapiczkiny z "Rewizora" Gogola.
CHOLEWA
|
|
1 na 1 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >I znów fanatycy religijni w przebraniu prokuratorów mobilizują siły, żeby prześladować, zgodnie z Litości! Daj przykłady z życia wzięte!!! Inaczej będzie to działanie wzięte z prokuratury i sądu. Argumenty Please! A tak mimochodem... Racja, tak jest w rzeczywistości. Tylko brak "dowodów winy". Pozdrowienia. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | -1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >>I znów fanatycy religijni w przebraniu prokuratorów mobilizują siły, żeby prześladować, zgodnie z >Litości! Daj przykłady z życia wzięte!!!
Przecież podałem nazwisko Nieznalskiej, nie skojarzyłeś, o czym piszę?
doku
|
|
|  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >Przecież podałem nazwisko Nieznalskiej, nie skojarzyłeś, o czym piszę? > doku Nie... poza tym jedna jaskółka wiosny nie wróży... JATO.
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | | Głąbiński (3538 punktów) | >Przecież podałem nazwisko Nieznalskiej, nie skojarzyłeś, o czym piszę? Chyba masz na myśli sprawę sprzed kilku lat? czemu tak opóźniona reakcja?
Stach M. G.
|
|
| |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >>Przecież podałem nazwisko Nieznalskiej, nie skojarzyłeś, o czym piszę? >Chyba masz na myśli sprawę sprzed kilku lat? czemu tak opóźniona reakcja? > Stach M. G.
dopiero co uniewinniono ją w kolejnej instancji - mój post nie miałby sensu, gdyby dotyczył pierwszej instancji
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Nie pozostaje nam zrzeszonym racjonalistom nic innego jak skarżyć takich prokuratorów za wszczynanie bezzasadnego śledztwa. Naciskać na prokuratora generalnego, mieć wejścia w mediach i robić porządek. Sędziów skarżyć do trybunałów, zbierać wota nieufności, wyszydzać. Robić dużo logicznego gwaru, to pobudza ludzi do myślenia. Myślenie pobudza mózg do rozwoju i żyje się lepiej. Tylko komu to potrzebne?
|
|
 | -1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Tylko komu to potrzebne?
Udaję, że tego zakończenia postu nie widzę, i daję plusa za całą resztę
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
| Konowal (6291 punktów) | >I znów fanatycy religijni w przebraniu prokuratorów mobilizują siły, żeby prześladować, zgodnie z >polskim "prawem", artystkę za jej odmienne poglądy artystyczne. Pominę absurdalność ich zarzutów, >ich kompetencje, źródło ich dyplomów prawniczych i inne kontrowersyjne kwestie, a skupię się na >oczywistym, racjonalnym aspekcie ogólnopolskim.
no z tą "artystką" to przesadziłeś
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
2 na 2 | apud (4399 punktów) |
>Polska jest krajem słynącym z tego, że ma największą w Europie liczbę więźniów, siedzących latami >bez sądu i bez nawet oskarżenia. Przyczyną tego stanu jest zjawisko, że w Polsce policja i >prokuratura nie prowadzą śledztw lub prowadzą je tak nieudolnie, że nie ma żadnych wyników. Zamiast >śledztwa prokuratorzy wolą ciągle molestować sądy o zgodę na areszt prewencyjny, żeby podejrzany nie >mógł mataczyć. Mówiąc prościej, mamy system ścigania przestępców, polegający na tym, że policja i >prokuratura mataczą, aby trzymać ludzi w więzieniach bez sądu. a polską prokuraturę - kompromitacji w oczach świata.
Panie autorze! Ach, gdyby pan ograniczył sie tylko do cytowanego powyżej "wycinka" pańskiej wypowiedzi!!!
Moim zdaniem, reszta jest ubijaniem piany i tak jak wy to nazywacie walka polityczna czyli przepychanka ideologiczna.
Dlatego, ze każdy, winny czy niewinny zgodnie z definicja pojęcia demokracja, powinien mieć jednakowy dostęp do systemu prawnego a system prawny, powinien gwarantować wolności i swobody obywatelskie zgodnie z obowiązującym kodeksem prawnym.
To co ja wyciąłem z pańskiej wypowiedzi kreuje problem, który nasz niepowtarzalny Psyk zwie szumem informacyjnym.
Dlatego, nie znając obecnego prawa w Polsce, pytam sie, czy opisane przez pana praktyki sa zgodne z obowiązującymi przepisami?
Jeżeli tak, to popierwsze problem tkwi w przepisach ponieważ albo mogą byc interpretowane dowolnie i zezwalają na posadzenie delikwenta bez procesu, bo raczej nie do pomyślenia jest posadzenie kogoś bez konkretnych zarzutów, na nie definiowalny okres czasu.
Po drugie, czy społeczeństwo nie wywiera presji na swoich wybranych przedstawicieli, aby zrewidowali system prawny? Jeżeli nie to znaczy ze godzi sie z istniejącym stanem rzeczy.
A po trzecie, nie ważne jest czy i kogo prokuratorzy ścigają albo faworyzują. Problemem jest czy lamia obowiązujące prawo.
Panskie odnośniki do fanatyzmu rozmywają problem i zmieniają płaszczyznę dyskusji. Wcale nie złośliwie stwierdzę, ze kos moze wnioskować, ze dobrze jak ścigają klerykałów a zle jak antyklerykałów. Czyli umiłowane w Polsce prawo Kalego.
A tak zupełnie nawiasem, mnie sie wydaje, ze koncept demokracji jest raczej niezrozumiały w Polsce.
A jak sie czegoś nie rozumie, to nie bardzo sie wie jak to cos powinno wyglądać i działać, a juz zupełnie sie nie ma pojęcia co trzeba zmienić aby to cos zaistniało.
W systemie demokratycznym, każdy ma mieć równy dostęp do prawa, a prawo ma zabezpieczać każdemu obywatelowi (podmiotowi prawa, generalnie) wszystkie wolności i swobody gwarantowane konstytucja.
Dolozmy równe dla wszystkich prawo do glosowania i startowania w wyborach i mamy zdefiniowany koncept demokracji.
|
|
 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >szumem
ale miłym dla ucha - potraktuj to jako ozdobnik, okraszający suche wypowiedzi, żeby się fajniej czytało i żywiej dyskutowało
>czy opisane przez pana praktyki sa zgodne z obowiązującymi przepisami?
tak
>czy społeczeństwo nie wywiera presji na swoich wybranych przedstawicieli, aby zrewidowali system prawny?
nie
>czy lamia obowiązujące prawo.
nie
>Panskie odnośniki do fanatyzmu rozmywają problem i zmieniają płaszczyznę dyskusji. >Wcale nie złośliwie stwierdzę, ze kos moze wnioskować, ze dobrze jak ścigają klerykałów a zle jak antyklerykałów.
Wierzę, że to nie jest złośliwe, gdyż widzę źródło nieporozumienia. Jest nim brak skojarzenia, na które liczyłem łącząc wątki, których Pani nie połączyła. Ale zanim pomogę skojarzyć, zwrócę krótko uwagę na fakt, że antyklerykał też może być fanatykiem, jak np. pierwsi luteranie. Mamy więc symetrię, której Pani zaprzeczyła.
A teraz skupmy się na tej płaszczyźnie, która zmienia się w Pani oczach, i na problemie, który się w nich rozmywa. W sprawie Nieznalskiej mamy prawdopodobnie do czynienia z tym samym moherowym środowiskiem: skarżący członkowie LPR, związani z nimi prokuratorzy i sędziowie oraz fanatycy, którzy wrzeszczeli pod gmachem sądu. Oznacza to, że intencje prokuratorów nie mają swoich źródeł w prawniczej wiedzy ale w ich osobistych przekonaniach, a prawo jest tylko pretekstem do atakowania ideowych przeciwników. Wpisuje się to w tę samą płaszczyznę, na której mamy w Polsce prawo, walczące nie przeciwko przestępcom, ale w interesie pozaprawnym. Mamy tu ten sam nierozmyty problem - problem fałszywego wykonywania roli prokuratora, który bardzo silnie wiąże się z problemem, o którym pisze Pani dalej.
>koncept demokracji jest raczej niezrozumiały w Polsce.
Podobnie jak koncept prawa.
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
3 na 3 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | |
|
4 na 4 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Większość tych "podejrzanych" siedzi za to, że miała odwagę sprzeciwić się jakiemuś lokalnemu politykowi, albo odmówić zapłacenia łapówki urzędnikowi skarbowemu. Posłuszni lub skorumpowani prokuratorzy kombinują całymi latami dziesiątki a nawet setki tomów akt "sprawy", polegającej na badaniu skomplikowanych powiązań politycznych, biznesowych i towarzyskich podejrzanego. Takich więźniów mamy w Polsce tysiące. A złodziei, bandytów i piratów nikt nie ściga.[wytłuszczenia moje - MAM] Ile jeszcze podobnych bredni musi "pan" dokowski napisać pod szyldem PSR, aby ktoś wreszcie przejrzał na oczy i postawił tamę tej kompromitacji???
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|