Racjonalista - Strona głównaDo treści
Parę złotych myśli

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
06-03-2010 22:17tomashes (54 punktów)Parę złotych myśli
Ocena 3 na 5
Kilka moich zlotych mysli, ktore ulozylem myslac o bogu:

Bezinteresownosc nie ma miejsca wsrod istot myslacych. Pomagajac komus na pozor bezinteresownie, mamy nadzieje, ze w razie potrzeby, ktos kto widzial nasza "bezinteresownosc" pomoze nam w uznaniu zaslug.

Potepienie wiary w przerozne plotki, przez wierzacych w boga jest hipokryzja. Istnienie boga tez jest w gruncie rzeczy plotka, nie ma na to dowodow.

Dopiero przechodzac na ateizm zrozumialem jak petezny jest ludzki umysl.

Czemu czesciej, nawet wsrod wierzacych w boga, ateistow okresla sie mianem myslicieli, a wierzacych fanatykami, a nie na odwrot?

Ksieza sa niezwykle dobroduszni. Potepiajac prezerwatywy chca przyspieszyc wspaniale spotkanie czlowieka z bogiem.

Hipokryzja wierzacych w boga tkwi rowniez w tym, ze po smierci bliskiej osoby placza, bo im brakuje i potrzebuja jej oraz pytaja boga czemu tak sie stalo, bedac rownoczesnie gleboko przekonanym, ze ten czlowiek jest w innym, lepszym swiecie, coz za egoizm.

Czlowiek naprawde wierzacy w boga powinien sie nauczyc latac zeby nie plamic jego wspanialego dziela jakim jest ziemia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

-jad- (18783 punktów)Odp: Pare zlotych mysli
Wszystko się zgadza ale Ameryki nie odkrywasz
Stosuj polską czcionkę. Taki tu chwalebny zwyczaj panuje.
Pozdrawiam.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
07-03-2010 11:23 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Stosuj polską czcionkę. Taki tu chwalebny zwyczaj panuje.

Jak juz wlazłeś miedzy wrony musisz itd.

Stosowanie polskiej czcionki wcale nie gwarantuje ze ciebie wszyscy zrozumieją. Ten smutny fakt nazywają tu obyczajem.

Ale przynajmniej dyskutanci nie będą przyczepiać sie do braku Ogonków i paląc Świętym oburzeniem. I cytować regulamin...czyli co jest grzechem a co nie jest. bez podawania przyczyn, jak w katechizmie.

PS
Zawsze możesz stosować funkcje podgląd, która z uczciwym spelczekerem ma malo wspólnego.
Ale za to jest narodowo-katolicka bo wszystkie religijnie zabarwione słowa poprawia na "duza litere" a często poprawia na cos zupełnie nieoczekiwanego. Tak jakoś ...oryginalnie rozumuje.

Poza tym, jako "katolicki podgląd", zaczyna wysiadać zupełnie, kiedy ilosc twojego poprawionego juz textu zbliza sie do 1000 znakow. Wrodzone ograniczenie czy jak?
07-03-2010 13:19 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
>Stosowanie polskiej czcionki wcale nie gwarantuje ze ciebie wszyscy zrozumieją.

Nic tego nie gwarantuje ale niektóre starania to ułatwiają.

>Poza tym, jako "katolicki podgląd", zaczyna wysiadać zupełnie, kiedy ilosc twojego poprawionego juz textu zbliza sie do 1000 znakow. Wrodzone ograniczenie czy jak?

Nie doceniasz Podglądu. On w ten subtelny sposób sugeruje, by się streszczać Węzłowatość wypowiedzi działa na jej korzyść niczym polska czcionka czy wielka litera albo znak interpunkcyjny w odpowiednim miejscu.

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
08-03-2010 04:14 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Nie doceniasz Podglądu. On w ten subtelny sposób sugeruje, by się streszczać Węzłowatość wypowiedzi działa na jej korzyść niczym polska czcionka czy wielka litera albo znak interpunkcyjny w odpowiednim miejscu.

Cholera, ten podgląd ma kompleks nacjonalistyczny i zapomina o równości!
Sami swoi to mogą na 6000 znaków a reszta tylko na 100.
07-03-2010 18:31 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
>paląc
czy pałać?
08-03-2010 03:46 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>paląc
>czy pałać?

hehehehe, to drugie, jak ta dzięcielina co pala.

Podglad tak tłumaczy...sam spróbuj.
08-03-2010 12:57 
 Ocena 4 na 4
setarkos (10757 punktów)
> .. jak ta dzięcielina co pala.

Kto by tam dziś koniczynę od świerzopu odróżnił..
Palą co popadnie
08-03-2010 14:19 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>> .. jak ta dzięcielina co pala.
>Kto by tam dziś koniczynę od świerzopu odróżnił..
>Palą co popadnie

A potem wypisują co popadnie.
Nie jak ta marycha z konopi co Rotę napisała.
Marcinlet (1935 punktów)
>Wszystko się zgadza ale Ameryki nie odkrywasz
>Stosuj polską czcionkę.

To są polskie znaki diakrytyczne, nie "polska czcionka".
07-03-2010 20:26 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
>To są polskie znaki diakrytyczne, nie "polska czcionka".

A może polskie litery pisane za pomocą znaków diakrytycznych

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
07-03-2010 20:45 
 Ocena 4 na 4
i.czaplicka (5782 punktów)
Kørwå
08-03-2010 04:07 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>Kørwå
>
wlasnie, sami nie wiedza jak sie "to" nazywa czego sie domagają.
Typowe.
Nie powiem dla kogo...
08-03-2010 16:05 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
>>Kørwå
>>
>wlasnie, sami nie wiedza jak sie "to" nazywa czego sie domagają.
>Typowe.
>Nie powiem dla kogo...
>
To kwestia ornamentu.
A ten jest przyjęty, albo nie , w określonym kręgu kluturowym. Może więc być oficjalnym, dominującym, lub marginalnym , tępionym.
Co się do tego przyczepi ... kwestia inwencji przyczepiających...
Adamiak (36436 punktów)
>Dopiero przechodzac na ateizm zrozumialem jak petezny jest ludzki umysl.

   Ja w drodze do myśli rozwichrzonych zauważyłem ateistów stojących na żółtym świetle.

>Czemu czesciej, nawet wsrod wierzacych w boga, ateistow okresla sie mianem myslicieli, a wierzacych fanatykami, a nie na odwrot?

   Bo jedni i drudzy myślą, że myślą po swojemu.

>Ksieza sa niezwykle dobroduszni. Potepiajac prezerwatywy chca przyspieszyc wspaniale spotkanie czlowieka z bogiem.

   Są bardziej dobroduszni niźli przypuszczasz, bo sami pełnią rolę tych prezerwatyw - na ch*j oni potrzebni.
setarkos (10757 punktów)
> .. zauważyłem ateistów stojących na żółtym świetle.

Ciekawsza jest jazda na 'późnym' zielonym (wyjątkowo na 'wczesnym'))
07-03-2010 19:41 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>> .. zauważyłem ateistów stojących na żółtym świetle.
>Ciekawsza jest jazda na 'późnym' zielonym (wyjątkowo na 'wczesnym'))

   No to wyobraź sobie jazdę z małą dbałością o kolor światełek, tudzież innych, kolorowych gadżetów.
07-03-2010 20:59 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)

>   No to wyobraź sobie jazdę z małą dbałością o kolor światełek, tudzież innych, kolorowych gadżetów.

Cholera, zmuszasz mnie Waść do rezygnacji, niespodziewanie brak mi wyobraźni (czego sam bym nie dostrzegł - dzięki).
diogenes (42753 punktów)Odp: Parę złotych myśli
>Dopiero przechodzac na ateizm zrozumialem jak petezny jest ludzki umysl.

Ten sam umysł roi o bogu i jego nieistnieniu: ateizm to kruchta teizmu. Umysł (podobnie jak mózg) nie ma kości (to argument buddyjskiego sceptycyzmu): tak to nie. Dopiero praktyka, zwykłe życie, nadaje umysłowi (wyobraźni) grunt pod nogami i rękami. Racjonalizm bez praktyki (w nauce nazywamy ją eksperymentem) jest równie śmieszny jak teologia.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
setarkos (10757 punktów)

> .. latać żeby nie plamić wspaniałego dzieła, jakim jest ziemia.

Taka szczytna idea wymagałaby jednak nieco dodatkowego zachodu, by nie upodobnić się do ptaków, które swój stosunek do Ziemi wyrażają .. podogoniem
Marcinlet (1935 punktów)
Do Leca sporo Tobie brakuje.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365