Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sumienie racjonalisty.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-03-2010 20:50Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
Sumienie racjonalisty.
Ocena -7 na 9
Czy racjonalista ma być wolnomyślny, czy ścisły? Prawdopodobnie uczestnik Forum Racjonalisty chce być wolnomyślny, ale od innych wymaga ścisłości. Ścisłość kosztem przystępności nie jest poprawna. Porozumienie lepsze, niż dyskusja.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał Żelazny (1528 punktów)
Kurka, zdefiniuj te pojęcia, ja jestem ścisły. A Ty wolnomyślny. Z naciskiem na wolno.
28-03-2010 21:31 
 Ocena-1 na 3
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
>Kurka, zdefiniuj te pojęcia, ja jestem ścisły. A Ty wolnomyślny. Z naciskiem na wolno.
Zgadzam się na te definicje.

Ludomir Tulko
Klapaucjusz (3379 punktów)
>Czy racjonalista ma być wolnomyślny, czy ścisły?
To proste. Racjonalista powinien myśleć samodzielnie.
Nieważne czy będzie to robił szybko czy wolno i czy będzie się streszczał, czy może będzie ciągnął dyskusje w nieskończoność.
Wyjaśniło się?
A może jestem zbytnio ścisły i zbyt wolno myślę?
28-03-2010 22:18
 Ocena 12 na 12
lontri (16088 punktów)

>Czy racjonalista ma być wolnomyślny, czy ścisły?

Zauważ, panie filozofie, że 'wolnomyślność czy ścisłość' to nie jest w sensie logicznym żadna alternatywa, gdyż wolnomyślicielstwo nie wyklucza ścisłości myślenia, podobnie jak dogmatyzm (na przykład katolicki) nie wyklucza niechlujstwa w rozumowaniu.
Zadowolony z odpowiedzi?

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
28-03-2010 23:23 
 Ocena-3 na 3
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
W katolicyzmie razi mnie dawanie na tacę.


Ludomir Tulko
28-03-2010 23:40 
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)
>W katolicyzmie razi mnie dawanie na tacę.

Branie na tacę może się wydawać równie rażące.. Tylko co to ma wspólnego z tytułem wątku?
29-03-2010 00:57 
 Ocena 8 na 8
Madman (7811 punktów)
>W katolicyzmie razi mnie dawanie na tacę.
A ja lubię dżem truskawkowy.
29-03-2010 06:05 
 Ocena 1 na 1
Kurczewski (2471 punktów)
Jeśli tylko do tego ogranicza się Twoja krytyka religii to niepotrzebnie bierzesz się za przewartościowania światopoglądu. Armata na muchę.

erka.ovh.org/
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
Racja, lepiej nie strzelać.


Ludomir Tulko
29-03-2010 16:21 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>W katolicyzmie razi mnie dawanie na tacę.

Można dawać pod.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
rexus (2343 punktów)
>>W katolicyzmie razi mnie dawanie na tacę.
>Można dawać pod.

Ministrantom chyba.
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
1.Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Z każdego błędu wynika coś poprawnego.
2.Nie zawsze dwa jest mniej, niż pięć. 2 psy jest mniej, niż 5 psów. Ale wolno myśleć, że dwa zera=pięć zer.
3.Jeśli czysta przestrzeń jest zakrzywiona, odpowiednio nałożona grawitacja wyprostowałaby ją. Wolno myśleć, że teoria względności trzyma się geometrii euklidesowej.

Ludomir Tulko

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365