Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cudze łzy świetnie wyostrzają wzrok...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-04-2010 01:28zazull (87 punktów)Cudze łzy świetnie wyostrzają wzrok...
Ocena 6 na 6
Od soboty obserwuję uważnie informacje przekazywane nam w wymiarze wręcz kosmicznym. Media prześcigają się w pomysłach jak wycisnąć z Narodu jeszcze kilka łez...żenada?? Moja "ekonomiczna" natura widzi w tym raczej podłoże finansowe, zgodnie z prawami wolnego rynku starają się wykorzystać sytuacje dla zarobienia paru groszy. Mnie się jednak w całym okrucieństwie takiego działania spodobało jedno. Okazało się mianowicie, że wszystko co rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne mówiły przez ostatnie 5 lat...było kłamstwem!! "Twarze" medialne polujące dotychczas na wpadki wszystkich wszędzie wcale nie to miały w zamysłach!! Jak Ci światli dziennikarze znajdą się w nowej rzeczywistości od poniedziałku ?? Tego moja wyobraźnia nie ogarnia Jak wielkiej wiary będziemy Narodem jeśli uwierzymy chociaż w jedno ich słowo ?? Służby miejskie posprzątają wypalone znicze i kwiaty, Ofiary tej nieszczęsnej katastrofy nareszcie odpoczną w spokoju, Naród zajmie się swoimi sprawami, a ONI zaczną nową bajkę...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Brzostowski (7067 punktów)
Czy twoja "ekonomiczna" natura pozwoliła dostrzec, że nie puszczają reklam?
14-04-2010 07:40 
 Ocena 2 na 2
zazull (87 punktów)
>Czy twoja "ekonomiczna" natura pozwoliła dostrzec, że nie puszczają reklam?
>
Jeśli rezygnacja z reklam jest wystarczającym dowodem na uczciwość i prawdomówność naszych mediów...to czapki z głów...wszystkie stacje są bez skazy...
lodowy (1486 punktów)
> Moja "ekonomiczna"natura widzi w tym raczej podłoże finansowe, zgodnie z prawami wolnego rynku starają się >wykorzystać sytuacje dla zarobienia paru groszy.

To może wyjaśnij, jak zarobią te parę groszy.
14-04-2010 10:06 
 Ocena 7 na 7
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>> Moja "ekonomiczna"natura widzi w tym raczej podłoże finansowe, zgodnie z prawami wolnego rynku starają się >wykorzystać sytuacje dla zarobienia paru groszy.
>To może wyjaśnij, jak zarobią te parę groszy.

Tak, jak wszystkie media zarabiają na katastrofach. Tak samo jak na serialach czy tańcach z gwiazdami.

Wszystkie media informują i jednocześnie grają na ludzkich uczuciach. Przyciągają tym widzów.
- potem można pochwalić się przed reklamodawcami: "53,2% ludzi wybrało naszą stację aby obejrzeć wydarzenie", a to przekłada się na PRZYSZŁE zyski z reklam.
- widzowie przy okazji zapoznają się ze stacją, którą wcześniej może rzadko oglądali. Jeśli ją polubią, to efekt wzrostu oglądalności może się długo utrzymywać (znowu: zysk w przyszłości)

Działa tu podobny mechanizm jak przy promocyjnym rozdawaniu przez hostessy próbek jedzenia w hipermarkecie. Nie zarabiasz na próbkach, tylko na klientach którzy zainteresują się produktem skuszeni smakiem próbki i serdecznym uśmiechem hostessy.


MIERNY, ALE WIERNY.
14-04-2010 10:59 
 Ocena 1 na 1
lodowy (1486 punktów)
>Tak, jak wszystkie media zarabiają na katastrofach. Tak samo jak na serialach czy tańcach z gwiazdami.
>Wszystkie media informują i jednocześnie grają na ludzkich uczuciach. Przyciągają tym widzów.
Ja od soboty prawie nie oglądam telewizji. Jeśli już, to interesują mnie suche fakty, nie trawię eksponowania ludzkich uczuć i emocji. Moje dzieci też nie oglądają, bo nie ma nawet bajek. Może jestem niereprezentatywną próbka, ale myślę jednak, że wielu jest takich jak ja i średnia oglądalność TV jest mniejsza, szczególnie tej państwowej. Kto jest w stanie przeżywać żałobę od rana do wieczora.
14-04-2010 11:58 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>Ja od soboty prawie nie oglądam telewizji. Jeśli już, to interesują mnie suche fakty, nie trawię eksponowania ludzkich uczuć i emocji. Moje dzieci też nie oglądają, bo nie ma nawet bajek. Może jestem niereprezentatywną próbka, ale myślę jednak, że wielu jest takich jak ja i średnia oglądalność TV jest mniejsza, szczególnie tej państwowej. Kto jest w stanie przeżywać żałobę od rana do wieczora.

My tu w ogóle wszyscy jesteśmy próbki niereprezentatywne. Na nas jest też zarobek, ale marginalny. Bardziej liczą się odbiorcy do których adresowane są reklamy proszków do prania, kosmetyków, kredytów bankowych, telefonii komórkowej itd. Masówka.

MIERNY, ALE WIERNY.
zazull (87 punktów)
>Wszystkie media informują i jednocześnie grają na ludzkich uczuciach. Przyciągają tym widzów.
>- potem można pochwalić się przed reklamodawcami: "53,2% ludzi wybrało naszą stację aby obejrzeć wydarzenie", a to przekłada się na PRZYSZŁE zyski z reklam.
Nic dodać nic ująć Ojcze Lesiotrze

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365